šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4186 Nový příspěvek od Britt »

Hněď vedľa Čiernej pri Piče. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14523
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4187 Nový příspěvek od DanculSK »

:smich: :smich:
:zapomel:
Šak to je už v Maďarsku
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4188 Nový příspěvek od oco13 »

NZ smerom dolu - NZ - Gbelce - Mužla - Štúrovo 8) Dá sa povedať že už aj ja som Hungária - cez vojnu bola hranica 10km od NR smerom na NZ.
Britte - A Frydek-Mistek neni už Polsko??? Keď som tam bol tak všetci meli kratke zobaky. :typek:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4189 Nový příspěvek od Britt »

Ostravsko je kraj razovity, jak zpívá Jarek Nohavica a já bych se nerad pouštěl do větších akcí, aby nás pak oba nevydědili. :smich: :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14523
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4190 Nový příspěvek od DanculSK »

No pekne,,,, :smich:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4191 Nový příspěvek od oco13 »

Britt píše: sob říj 16, 2021 9:13 am Ostravsko je kraj razovity, ........ :smich: :smich:
Ale ludia sú tam fajn :friends: 8)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4192 Nový příspěvek od Britt »

Jo, například ČendaT. je bezva, ale v každém stádu se najde černá ovce a zrovna tam se jich ale urodilo, takže třeba do Stodolní bez lehkého kulometu ani krok. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4193 Nový příspěvek od ota »

Nejlepší na tohle byla vojna! Byl jsem v Kolíně a tam asi 2/3 Slováků. Posbíraný z celého Slovenska. I ten Jano ten co byl se starým otcom od dětství na salaši a viděl vlak prvně v životě, když s ním jel na vojnu. Vyprávěl nám to pořát. Také velké čosi išlo po tých ocelových pásikov hore, dole! :D Pak ze Šintavy, Paty ty mluvili normálně Maďarsky mezi sebou. Zase náčelník říkal, že kdyby je chyťili západní imperialisti těžko by prozradili nějaké vojenské tajemství, bo jim nikdo nerozuměl! Museli jim sehnat testy na autoškolu v Maďarštině. Ty normální v Češťině psali tak max na 20 bodů. Že ,,jáj nerozumím"! :D ,,Azanďala mindeny"! :D
Pak byli výchdňáry. Jožu to byl pravej výchdňár. Když spustil nerozuměli mu ani Slováci. Musel mluvit pomaleji. Aby to stihli překládat. Vreckový nožík nosil i v trenkách na rozcvičku. ,,Čo keby byl treba"! :vysmech:
Jedinej Jano ten mluvil jak on říkal opravdovou Slovenšťinou! Ten byl někde od Trenčína. Vždycky se všichni hádali dohromady. Jano všechny opravoval, takto nehovoríme, takto máme hovoriť!
No a pak Goralové, s níma jsem kamarádil, byli to převážně řidiči jak já. Oraváci, sranda byla, když začali taky rychle mluvit. Laco ze Zázrive dovezl vždycky z opušťáku ,,fajnů frnžalicu" z litru se opilo i 6 liďí. Jal říkal Suchařípa v kurvahošigutentag ,,silná, silná! Hořely z ní i uši když se napil.
Zažil jsem s všema spoustu srandy. Bylo to ještě tenkrát. Už si ani nevzpomenu na všechny jména a odkud všude byli.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4194 Nový příspěvek od Britt »

Něni su a su něni, pak si vyber. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4195 Nový příspěvek od Ursus 73 »

ota, dobrý príbeh, zasmial som sa :smich: . Šintava je druhá dedina od nás, Pata kúsok... ale maďari tam ešte nie sú, to skôr od Serede na opačnú stranu.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4196 Nový příspěvek od oco13 »

Ursus - zo Šintavy pochádzala moja stará mama - rodný dom mali skoro oproti tomu bývalému mlynu na hlavnej. :typek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4197 Nový příspěvek od ota »

No teď koukám do té mapy a fakt je to vejš od hranic. Že by tedy byli ťi kluci ještě od těch hranic blýž? Ale Pata a Šintava byl se mnou Samo a Ivan na pokoji. Moji mazáci. To si pamatuju. A ještě byl na 3 pokoji kluk a ten byl taky někde odtud. Ale to už si nepamatuju odkud.
Možná že jsem to už zapomel odkud byli všichni. Se mnou v KŘK byli asi 4 kluci a ti spolu mluvili mezi sebou jen Maďarsky. Nějak jsem je zařadil všechny k sobě. Ale jo ťi byly asi myslím od Komárna? Vůbec mi to nezapaluje. Je to 35 let! Ale Samo i Ivan uměli taky Maďarsky. Když se sešli všichni dobromady mluvili Maďarsky spolu.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4198 Nový příspěvek od Joe66 »

Oto a vies,ze mas pravdu s tymi vychodnarmi u Vas v cechach na vojne :smich: Neviem preco ich ku Vam tolko posielali :jazyk: Aj moj nebohy otec mi rozpraval ako po vysokej skole stavebnej v Bratislave v 67 narukoval na vojnu a rovno ho dali do Ceskych Budejovic :smich: Tusim,ze ku zenistom a v 68 roku prezil tam vojnu akurat ked k nam pricupitali rusaci -co im klopali na kasarensku branu ked mi rozpraval :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4199 Nový příspěvek od ota »

Tady kluci co šli se mnou k odvodu šli z 80% na Slovensko. Jediná výhoda byla, že měli víc dnů na cestování. Já jsem neměl navíc nic. A velitel ještě věděl, že mi z okolí jezdíme na vycházku domů. Tak jsme nedostávali ani opušťáky. Ono se to stejně nevyplaťilo, abych na vycházku jel dom. Měl jsem to domů asi 35 km. No když by pro mě taťík jel bylo by to 140 km najetejch a casově by to stejně nestálo za to.
Asi to mělo bejt jakési odloučení od rodiny na delší vzdálenost na delší vzdálenost.
Ale vždy si vybavím jen ty dobré vzpomínky. Zažili jsme mazáckou vojnu, pakárnu taky, ale stejně spíš převažují ty kladné zážitky. Mám spoustu příhod, vzpomínek. 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4200 Nový příspěvek od oco13 »

Joe - ja som narukoval do Košíc (VVLŠ) a so mnou kopa chalanov - Ostrava, Karviná, Havířov. :typek:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“