šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15760
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4936 Nový příspěvek od oco13 »

Tak zase som vysypal pár fotiek z mobilu.
Pomaly čistím aj druhú džunglu Obrázek je tam aj dosť hrubšieho dreva Obrázek tak ho tiež skladujem v bagoch Obrázek
podla vzoru videného tu na fore som vyrobil stojan Obrázek a dokúpil Hechta s káblom. Ide to takto lepšie ako cirkulárom.
Inak je všetko po starom Obrázek Obrázek Obrázek kam sa pozriem všade samá zverina :smich:
A mačky si z bagu spravili spálňu Obrázek :typek:

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4937 Nový příspěvek od Joe66 »

Oco to nerobis dobre,ze skladujes hrube drevo v big bagu :typek: Drevo ma byt na prievane a skor vyschne !

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15760
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4938 Nový příspěvek od oco13 »

Uvidím, zatial štiepka v nich schne dobre. Minuli sa mi skladovacie priestory :-/

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4939 Nový příspěvek od Joe66 »

Sused pred asi 20rokmi mal uskladnene drevo v kolni -kde aj urobil medzeri aby vetralo a aj tak mu to plesnivelo a nevyschlo ked pamatam :jazyk: Mne vonku skor vyschne drevo ked na neho fuka z kazdej strany ako ked ho mam pod strieskou a z jednej strany plechovy plot

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13109
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4940 Nový příspěvek od Čárls »

Dřevo dva roky venku ve štusu a přikrytý jen z vrchu pak jej teprv uskladnit v kolně to pak již nic neudělá ale čerstvý nikdy dřevo potřebuje luft a pak teprve uskladnit na místo odkud budeš brát a aj tam musí trochu luftovat vzduch Já mam třeba ze sklepa kde je dřevo přivod externího přisávání do krbovek vespodu rošty a netěsněný okýnko
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

rado
Příspěvky: 160
Registrován: pát črc 13, 2007 11:12 am
Bydliště: SVK

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4941 Nový příspěvek od rado »

Drevo v big bagoch schne bez problémov. Je jedno či je sieťový alebo plný.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15760
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4942 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapci , len si tak trocha nesmelo dovolím pripomenúť moju matematiku. Mám skladové priestory na 25m3 štiepky alebo dreva, za sezonu spálim 20 -23m3. Ak by som chcel čokolvek držať dva roky aby uschlo :-/ tak by som moje priestory musel rozšíriť 3x :typek: a to by mi nestačil ani pozemok. Rovnaké je to tu s kupovaným štiepaným drevom - mesiac dozadu po ňom ešte veveričky behali.
Teraz mi tu dva dni pršalo po strašne dlhom suchu. Behal som po dvore, že kúpim ešte jedno IBCčko na dažďovku - nemám ho kam dať :pohlavek: Jedno blbé IBC :vztek: A to od jesene mi pribudne do domu nevesta, s vnučkou a samozrejme s AUŤAKOM. :pistol:

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4943 Nový příspěvek od harijaro »

Čím si to štiepal?! Na polienkach vidno stopy po kužeľovke sa mi zdá ;-)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15760
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4944 Nový příspěvek od oco13 »

Hej kuželovka utrápená. :-/ Práve som lovil v dielni medzi piestnicami, že niečo zosmolím ku Shibe.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4945 Nový příspěvek od ota »

Oco jednou se mi už přihodilo se sousedem. V pátek jsem za ním byl, jestli by se mnou nesjel do lesa pro dřevo. Jen by dával kleště na klády a sundaval je z naložených špalků na káře. Jasně jedu s tebou. Kdy? Tak zítra ráno v 9 jedem. Tak jo. Ráno jsem ho naložil a jedem. Káru jsme odpřáhli a vezmu špalek a tu koukám. Soused na nohách cuklíky! Zastavím a ,,děláš si prdel v lese v cuklíkách"? A on já v nich dělám všechno. Lezu v nich v práci po stožárech při montáži vysílačů na wifinu. Jezdím se sekačkou, chodim na nákup, jezdím na výlet. Tak proč ne do lesa? No co už vydržel jsem to tam s ním. Ale kdyby špalek houpnul, měl by z nohy plavací blány! Teď už na něj dávám bacha, když někam jedem. Přitom fasuje pracovní boty kdy si zamane. Má nejmíň troje a to že pěkný. Nenosí je.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15760
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4946 Nový příspěvek od oco13 »

Ja to mám tak na dve etapy - dobre bagandže do roboty a do mesta, rozšlapané doma a do džungle. Hentie šlapky som si dal len zo zufalstva, keď som piliny nevedel dostať z lidl ponožiek (vraj caterpilar). Skušal som aj kompresor ale nepomáhalo, len dlho a pracne s cirokovou kefou. Tak som sa nasral a porezal to naboso. :typek:

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4947 Nový příspěvek od Joe66 »

Oco napisal si,ze spalis za sezonu 20-23m3 ? Lebo neverim,ze spalis 23 kubikov? Asi si myslel 23 priestorovych metrov nie ? Ale aj 23 priestorovych metrov je vela na nezatepleny jeden dom ked tak hutam :pistol: Mama vykuruje na 24 stupnov Dvojdom -nezatepleny -len stropy zateplene ale kuri sa vsade-aj v garazi a aj v pivniciach lebo inak sa robili plesne a spotreba na rok je 10kubikov bukoveho dreva,ze asi 15-16 metrakov priestorovych -co su 2 vetriesky v podstate .A este sa to da znizit . Ze alebo mas zly odhad alebo mas diery v dome ? :-/ :smich:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15760
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4948 Nový příspěvek od oco13 »

20 -25 bagov štiepky , volne sypané od štiepkovača . Kedže som to prekladal čelákom tak jeden bag má 300 -350kg. To horí jak slama. :typek: A k tomu bolo tak 8m3 volne sypaných priestorových drevo z paliet - Priestorových preto, lebo som to len rovno hádzal do chlieva, žiadne ukladanie.
Barák je 225m2 tri poschodia a izolovaná je len strecha , múry 60 - 80 cm cdm tehly. Kotol 24Kw plyn (odstavený) a 25kw Dakon. Kúrenie 5/4 trubky a samotiaž - plechové radiatory. :chytry:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13109
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4949 Nový příspěvek od Čárls »

Jen 5/4 roury ti na plynu na takovým baraku sežerou 1/3 spotřeby plynu Pokud by jsi s ním topil a to sežrali i na mým malým bytě No k tý štěpce pokud koupíš uhelný brigety a na noc je naložíš tak nemusíš tak často zatápět nevychládá ti otopná soustava Minimum co bych udělal odrazový folie za radiatory https://vytapeni.tzb-info.cz/otopne-plo ... 2022-08-01
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15760
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4950 Nový příspěvek od oco13 »

Tie máme už velmi dávno . Tie rúry aj kúria a mne práveže pasujú lebo ako idú v rohoch tak sa tam netvoria plesne. Hore pri venci s tým už musím špekulovať. Ako každý barák zo 60 - 70tych rokov.
Kúrenie by vychladlo tak či tak, pretože ja vlastne kúrim len od 18tej do 22hej, cez deň sme v práci tak načo.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“