šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4921 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som stromky obalil plastovými chraničkami a obžrali mi to nad nimi , tak teraz pozerám a špekulujem dať tam 120cm https://eshop.oslavanslovakia.sk/ochran ... 98-120-cm/
Obrázek alebo Obrázek
Celý pozemok oplocovať by stálo majlant je toho 30arov. :-/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4922 Nový příspěvek od ota »

No já dám to pletivo na oplocenky. Dojedu na pilu a koupím balík od sámovačky. Natluču sloupky třeba po 3m. Na ně natáhnu to pletivo. Balík 50m jsem někde na netu viděl asi za 1500 Kč. Počítám tak 4 balíky by to mohly dát. Horší je, že jsem si v místě toho budoucího plotu nadělal ty hromady klestu. Ty musim vyvozit pryč. A je jich požehneně. No včera jsem tam byl a šlo by tam jezdit. Bylo tam vcelku vyschlo i když včera pršelo 4 mm. Předtím 30 mm. Je tam taková ta rovná tráva. A v ní sem tam semenáčky nálet. I listnáče. Letos by měly být semena ze stromů. Sice v okolí je jen paseka, ale oni létají dost daleko. Tuhle jsem vysál motorovým vysavačem asi půl pytle semen z jilmu. A pak tu mám z těch šišek asi kyblíček semen. Z jara bych vzal hrábě, nahrabal to tam a naházel a znovu hrabkama pohrabal. Uvidím, kdyby jen pár stovek vzešlo z toho množství.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4923 Nový příspěvek od oco13 »

Ako vysoké je to pletivo?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4924 Nový příspěvek od ota »

Jsou různě vysoký. Já budu brát 160 cm. Vedle našeho lesa dělali státní lesy školku. Samozřejmě co zbylo poházeli kolem. Mimo jiného i lístek od pletiva. Tak jsem si dohledal co tam použili. Akorát oni nějakým strojem zatlačili kuláčky nastojato do země, mezi ně dali vodorovně nahoru a dolů lať. A napnuli pletivo a přibili k těm laťím. Vcelku pevný oplocení. Ale nemám ty kuláčky. Tak je nahradím těma odřezkama ze sámovačky.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2589
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4925 Nový příspěvek od murár »

Ako si dopadol z tými plecimi jezkami?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4926 Nový příspěvek od oco13 »

Zatial som ich nebjednal, lebo šírka je 50cm a to sa mi zdá do 60cm radu privela. Ohrnul som Ebinou a budem šetriť na komplet vercajg - sadzač, plečka , pásový vyorávač.
Tí ježkovia pasujú ako výmená časť k polským plečkám, len sa skúsim s ujom dohodnúť aby mi ich spravil na 40cm, alebo sadiť na 70cm. Ono to nie je ani velmi lacné na tri rady je to 260eur, ale lacnejšie to už nebude :-/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4927 Nový příspěvek od oco13 »

Pár fotiek z poslednej doby :
Zvieratká majú veget Obrázek Obrázek Obrázek
A ja muklujem Obrázek Obrázek
Už dozreli aj čerešne a tak traktor poslúži namiesto rebríka Obrázek :D
Druhú džunglu mám už trocha ďalej a naša jazvečica by debatila po ceste so všetkými psami, tak chodíme takto Obrázek až do prvej policajnej kontroly. :typek: :pohlavek:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4928 Nový příspěvek od oco13 »

Tak som sa ešte večer vybral pokosiť (pomulčovať) pod stromkami
Obrázek Obrázek
A už som si trúfol aj na svah Obrázek
Len tam mi ešte ostalo pár takýchto pozdravov Obrázek :pistol:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4929 Nový příspěvek od ota »

Oco tak už jsem dopadnul jak Ty! Včera jsem byl u dvorního mechanika pro to moje malinkatý Saxo. Tuhle přestala jít spojka. Vše normálně funguje. Pedál ztuha jak dřív, je slyšet i zvuk ložiska že vystavuje. Ale spojka nerozpojuje. Saxo mělo jít v 10 měsíci na technickou. Už předminulou technickou mechanik kvičel že to neprojde. Nakonec udělal brzdy, vyvařil díry a stříknul podobnou barvou orezlé fleky. Další technická ještě s odřenejma ušima prošla. Ale teď upadaly i ty záplaty z minula. Přední ramena drží jen na heslo a z kufru jsou vidět kola. To by se vylepilo. Ale ty přední ramena nejsou k čemu už přivařit. Je to dort. Povídal, že když by to dal do stavu, bude to tak kolem 20 000 Kč. Tak jsem pro to včera k němu jel. Měl to na zvedáku a prohlížel to. No syn nám nechal tu oktávku za pár šušňů. Manželja u mechanika že tak nám to dej do ekolikvidace! A já že jsi se zbláznila? Však to mám jak nový. Domů to půjde a třeba na traktůrek! Je to benziňák, ale namá to ještě vstřikování. Žádnou elektroniku. Prej že traktůrků mám kolik. Ale prd, třeba na pohon štěpkovače no. Je to asi 890 jen obsah.
No tak tu mám do budoucna další projekt! Povídal jsem manželce ,,Oco z traktorů by si z toho určitě postavil postrk" tak já taky! 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4930 Nový příspěvek od oco13 »

Správne Otíku - staré jednoduché motory si treba odkladať lebo sa pomaly strácajú 8) Držím palce :friends: nech mu dáš ešte druhý život.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4931 Nový příspěvek od Ondras83 »

Vždyť je to skoro naprd. Lepší nafta a nebo snad favorit, na co seženeš všechno za pár susnu. Tohle má určitě řemen na rozvodech a určitě to nebude karburátor

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4932 Nový příspěvek od oco13 »

Zo života hmyzu :typek:
Obrázek po dovolenke som ešte potreboval skosiť kúsok ďateliny, ale moc som sa ponáhlal a tak mi ostali trojcntrimetrové pásiky po roli. :pohlavek:
Obrázek dnes som upratoval rotavator samozrejme bez palety a takto sa mi šprajcol do vidlí. :shock:
Obrázek a do tretice ráno na mňa z vlečky kukalo takéto smutné koleso. :typek:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4933 Nový příspěvek od oco13 »

A stále je čo voziť Obrázek
Džungla mi vysychá a vody je málo tak aspoň takto po troche každý stromček 15l na deň
Obrázek
to zmulčované je ako sahara Obrázek
polievacie stanovište č 2 Obrázek
zemiaky nič moc, fazula a tekvice lepšie
Obrázek
sadilo sa to ako posledné a malinčie stále vyhráva. :pistol: ale dal som dolu džunglu dám aj malinčie :typek:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4934 Nový příspěvek od oco13 »

Ostala chvílka aj na Chroustala
Obrázek na začiatku
Obrázek ideme domov
Obrázek a vykladáme. :pohar:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4935 Nový příspěvek od oco13 »

Tak som si zase našiel taký malý džunglový ostrovček
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ja o ňom viem dávno, ale dá sa k nemu dostať len po žatve ,kým to nepoorú. Tak som trocha bol upratovať Obrázek a samozrejme naša vedúca chotára nesmela chýbať Obrázek Dostala k narodeninám pekný ružový obojok aby si ju nezobral nejaký polovník na mušku. :pohlavek:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“