šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4141 Nový příspěvek od oco13 »

Takže dnes, aj keď bolo proti mne počasie som skúsil Ebinu s novým motorom. V noci pršalo a aj teraz ako som to skúšal boli prehánky.
Obrázek Obrázek
Motor ide na pol plynu a orie to v pohode.
Dokonca som skoro spôsobil dopravnú nehodu - ako som cúval tak blbá sliepka sa ukrčila v brázde a nechala sa prejsť. Čo som nepochopil, že sa potom postavila a hrabala ďalej. Proste Wonderchicken. :typek:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4142 Nový příspěvek od Ondras83 »

Takže ty jsi utratil prachy za troják a ores tímhle zgarbem?

Nebylo by lepší ty peníze utratit za pořádnej vlek? Nebo šetřit záda, když už je to doma?

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14674
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4143 Nový příspěvek od DanculSK »

No ten trojak bol určite odpoli zadarmo
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4144 Nový příspěvek od oco13 »

Troják bol skoro zadarmo, vlek tak nejako nepotrebujem jedine ak by bola sklopka za osobák s tabulkami v kategorii O1 . :typek: Ešte mám dvoják už skoro poskladaný 8) A toto je taká výmera , že normálny človek by to dal rýlom. Len mňa bolí chrbát :-/ Gazdiná chce dva kúsky v rozmere cca 2x5m , jeden na jahody a jeden na cesnak. Aj Ebina je v tom jak slon v porcelane.
Takže tak. :friends:
Edit - zase trepem cctiny - sklopka za osobák v rozmeroch a nosnosti ako potrebujem neexistuje v kategorii O1, a zase O2 musí už na STK, takže ostávam pri mojom zgarbákoví. :pohlavek:
A usilovne hladám v chotári kúsok kde by som sa učil orať bez toho aby ma niekto kopol do zadku, že mu rozryjem funduš - len nedarí sa :'(

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4145 Nový příspěvek od ota »

Tedy Oco rejčem by to bylo asi podstatně uhlednější! Brr to je masakr! Tady si myslím nelze mluvit o orbě. Raději nebudu psát které zviřátko by to mozná zvládlo lepší. No je to hotové, ale je to z obrázku bída! :( Víš jak by mi to řekl můj soused. Něco o pluhu, neděravejch vysokejch holinách a hnoji. :D Ale asi to stačí. Budou ráďi že to maj? :smich:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4146 Nový příspěvek od oco13 »

Oto nafotím hote ako som dvojákom fakt ryl hore v džunggli a uvidíš že toto je krasopis. :smich:
Vieš - u nás máš v strede brázdy petržlen na zimu a gazdiná povie , ten mi tam nechaj, tak ho musím obísť. :typek:
Naposledy upravil(a) oco13 dne stř říj 13, 2021 8:06 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4147 Nový příspěvek od ota »

Fakt to kde ještě hůř, než tady na obrázku? :D

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4148 Nový příspěvek od oco13 »

Vieš ako protestoval tento krpec keď musel orať do zákruty?? Obrázek
Ja neoriem na súťaž ale to len rozryjem aby to lepšie zobral rotavátor.
P.S.: ani rýlovanie po mne nevyzerá lepšie na zš som z neho na pracovnom mával za 4 :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4149 Nový příspěvek od ota »

Oco já měl ve škole asi po dva roky na pracovní vyučování ředitele školy. Byl to strašnej rapl. Mlátil nás koštětem když jsme zlobili. Ve třídě jsme ho měli ještě na zpěv. A on hrál na housle. Když někdo zlobil, fláknul mu ji smičcem. Ale kidně přez hubu, kam se trefil. Ale co byla největší sranda, mluvil i nadával spisovně. :D ,,hajzlíku mizerný, dám ti přez ůsta to uvidíš!" Nebo ,,půjdeme do ředitelny a já ti tam nafackuji ůsta"! Uznával fizycké tresty klidně rákoskou přez prsty. Ale když přišel do třídy nikdo ani nešpitnul. Pak spustil na housle a mi museli zpívat ,,náš prapor nade trůny vláje, nese on pomsty hrom lidu hněv,...... On chodil po třídě a skřípal na housle a sem tam ji někomu třísknul.
Všichni měli na vysvědčení 1 nebo max 2. Jak ze zpěvu, tak ručních prací.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4150 Nový příspěvek od oco13 »

Oto , našiel som foto ako som oral pred 5?7? rokmi , presne tam kde dnes len krížom
Obrázek
A tu je foto z dolného dvoru tam už je dnes prístrešok a gaštany :typek:
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4151 Nový příspěvek od ota »

Oco dneska jsem donesl 2/3 kapsy u bundy jedlejch kaštenů. Na jednom stromě už padají foukal docela vítr. Na druhém drží. Mám je v misce. Zítra musím naštudovat z netu jak je upéct. Kámoš v práci vždycky napíchal vidličkou a strčil je do mikrovlnky na určitou chvilku. Vyndal a oloupali jsme si je a byly jak větší buráky, moc dobrý. Já je měl vloni furt gumový.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4152 Nový příspěvek od oco13 »

Moja dnes normálne varila , ako zemiaky vo vode .

Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4153 Nový příspěvek od Pavel »

to pred 5 lety vypadá lepe

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4154 Nový příspěvek od oco13 »

Možné to je , ja to našťastie tak nejako nerozoznám, skor sa snažím aby neboli velké hrudy, lebo na tých mi skáče rotavátor. Teraz som kukal pod nohy a pekne to prevracalo zem , aj celkom dosť hlboko. :hm:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4155 Nový příspěvek od ota »

Oco dneska jsem našel recept na ty jedlé kaštany v mikrovlnce. Už jsem 4 kousky slupnul na zkoušku. Dobré, zítra dám další. Početl jsem na co jsou vhodné pro organizmus. A uvidím jaké bude počasí. Dneska mrholí a každou chvilku prší. Zítra bych vzal košíček a vyrazil nasbírat další.
Soused by mi napíchal sazenice do lesa! On je na tu přírodu svůj. Napíchal by do lesa všechny sazenice co kde najde. Usměrňuju ho a na jaře spolu pojedeme se sazenicema rýčem. Ale jen ,,schválené,, stromy. Jabloně, hrušně, jedlé kaštany, ořešáky, lísky, necháme u něj na zahradě. :vysmech: Ty né, to do lesa nechci.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“