šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1741 Nový příspěvek od oco13 »

Prichádzam pomaly k poznaniu, že by som nemal zháňať ďalší traktor , ale radšej traktoristu. :pistol: Včera som pri obyčajnom upratovaní haluziny a trhaní kríkov ZASE roztrhol rám na klbovom traktore. :vztek: Najradšej by som sám seba vyfackal, už som horší ako tí Indovia na YT. Tak teraz ho mám chudáka v dielni a snažím sa to zavariť a aj nejako vystužiť. :prace:

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1742 Nový příspěvek od krajan »

traktorista ti je na ho..o . Najdi si ozajstneho zvaraca :-)
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1743 Nový příspěvek od oco13 »

Rám nie je roztrhnutý vo zvaroch ale kus za ním. Tam už neurobím vela, lebo traktor skladali predchádzajúci majitelia zváraním. Skoro nič nie je demontovatelné bez karbobrúsky. A chyba vznikla asi niekde na začiatku. Bežný jokel podla mňa nie je velmi vhodný na nosný rám. :-/ Ja sa musím prispôsobiť jeho váhe a konštrukcii. Len lahko na to zabúdam, lebo motor má výkonu na tri takéto strojčeky. :hm:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1744 Nový příspěvek od oco13 »

Páni , potreboval by som poradiť ohladom hladkého diesla a podávacieho čerpadla nafty.
Na nakladači mám hladký diezel od Toyoty a vinou zlej konštrukcie nádrže mi cez spiatočku padá nafta. Štart po týždni znamená dlhé pumpovanie balonikom. Tak som objednal z ebay 12V čerpadlo na naftu. Len neviem či ho zapojiť na trvalo , alebo len paralelne ku žhaveniu . Aby ťahalo len pri štarte, potom si už ho vlastne netreba , lebo vstrekovacie čerpadlo si potiahne samé. :-/

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1745 Nový příspěvek od jojof »

Zapoj ho na vypinac. Zapnes na kolko bude treba a potom vypnes.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1746 Nový příspěvek od Peter768 »

Ja by som ho dal na tlačítko, pretože pri vypínači sa môže stať, že ho zabudne vypnúť . Tak to podrží tlačítko a čerpadlo pôjde... pusti a vypne...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1747 Nový příspěvek od oco13 »

Preto som písal paralelne k žhaveniu. Žhavím 15 sekund pred štartom a potom už nejde žhavenie a ani čerpadlo by nešlo.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1748 Nový příspěvek od oco13 »

Tak prišla doba keď ma STK nemilosrdne rozdelila s mojou milovanou Feliciou :'( . Ako náhrada prišla domov Laguna 2 , samozrejme na plyne. Začína ma svrbeť pri zadku z toho množstva elektroniky v nej. Som zvedavý či som nestúpil náhodou do h..... :hm:
Obrázek

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1749 Nový příspěvek od mihi »

No paráda, už nemusíš chodiť s vozíkom, otvoríš kufor na lagune a špalíkuješ rovno tam... :smich: :vysmech:

:friends:
Mihi

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1750 Nový příspěvek od krajan »

otazka je ci si si naozaj pomohol .........
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1751 Nový příspěvek od oco13 »

To fakt neviem, ale už som prerobil aj viac. Nebude to jediné približovadlo v rodine, takže záloha vždy nejaká bude.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1752 Nový příspěvek od Veteranista! »

Tak proč jsi Felicii nenechal opravit?Díly stojí pár peněz, něco nechat vyvařit a stálo by to stejně neli méně než jiné auto.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1753 Nový příspěvek od Ondras83 »

hlavne by to bylo porad pro tebe "lepsi" nez tenhle strep

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1754 Nový příspěvek od oco13 »

Feliciu som nenechal opraviť, pretože už bola kupovaná na "dojazd" momentálne by každá jej strojná súčiastka potrebovala repas alebo výmenu. Takže opraviť Feliciu by bolo na 3 - 5 násobnej cene ako sa momentálne predávajú na bazoši. :-/ No a otvorme si niektorý inzertný portál a pozrime sa čo dostaneme za 600eur?(15tKč)? Potrebujeme výškovo nastavitelnú vodičovu sedačku (kvoli manželke) ťažné na 1,5 tony (kvoli mne), velký kufor.No a samozrejme plyn. Dlho dlho nič a potom vyskočí francúz s pixou na kapote ktorý má po všetkých kontrolách a všetko na ňom funguje? Tak prečo to neskúsiť? Ak sa pokazí tak "bezpapieráky" idú po 2 stovky, a ak sa nebude dať opraviť za lacno tak pojde do šrotu , rovnako ako všetky moje autá (po nejakom čase použitia) :typek: Podstatné je , že na účte s názvom "auto" ostalo aj na jašterku,aj na plazmu a ak ešte kusok došetrím tak aj na cočko :typek: 8) 8)
Takže tak :friends:
P.S.: a jašterku som si vybavil tak , že som manželke začal ukazovať Hayabushu a básniť o tom ako budem lietať 300 po dialnici. :smich: :smich:

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1755 Nový příspěvek od Joe66 »

Oco na autobazar eu si kecal aka je dobra ta tvoja filcka a tu sa verejne priznas,ze to bola uz vlastne rakva na 4kolesach :smich: Inak kufor ta francuzska pomsta ma pre teba idealny :) Lacne auta nemusim ale ked som zhanal pre kamosa nieco lacne tak daewo espero bolo ich viac kusov v dobrom stave a vcelku spolahlive auto + aj motor dobre znasal plyn+ dobra vybava len ten kufor-uzky nakladaci otvor . Ale za tie prachy vcelku spolahliva a lacna vozba :D

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“