šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: šarkáň

#31 Nový příspěvek od zde »

a tak to je niečo iné ako sme mysleli , takého mladého strojara mam aj ja doma

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#32 Nový příspěvek od oco13 »

Je to ten .na vlečke , nie je strojár , študuje stavbarinu , ale našťastie sa chytá aj do iných robôt okolo domu .Starší radšej zdrhol do mesta do paneláku

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#33 Nový příspěvek od oco13 »

Poloos zatial drží, ráno bolo primrznuté tak som dal ďalšiu vlečku dreva . Len najskôr som zistil že fotiť nebudem , lebo som zabudol doma telefon a na fajront som si ešte aj poriadne švacol koleno. Až v práci som zistil že je 13teho - asi som mal radšej sedieť doma na zadku. :tyty: :tyty: :tyty: :tyty: :tyty:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#34 Nový příspěvek od oco13 »

Aby to tu nezaspalo a aby ste si nemysleli že doma len drichmem ,tak mám znova nejaké fotky.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zatial v dielni mladý pracuje

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

a takto so mnou nedávno zacvičil závej

Obrázek

Obrázek

Idem do nočnej , tak ak nám starký zajtra vyprázdni vlečky tak pôjdeme znova. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#35 Nový příspěvek od oco13 »

Na 4x4 nás tečúca nádrž zdržala tri dni. Blbosť , ale nádrž v ktorej už bol benzín som si zvárať netrúfol. Vyriešené šroubovým spojom. Môžme pokračovať v hladaní príčiny prečo nejde hydraulika. :vysmech: :vysmech: :vysmech:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#36 Nový příspěvek od oco13 »

Dnes sme sťahovali miešačku , trocha sa oteplilo tak je čas upratať dvor

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tomíno
Příspěvky: 269
Registrován: pon úno 14, 2011 9:45 pm
Bydliště: hradec králové

Re: šarkáň

#37 Nový příspěvek od Tomíno »

Tady to nějako umřelo.Co je nového??? 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#38 Nový příspěvek od oco13 »

Nejako to nevyzeralo že sem niekto chodí. Nového je kopa a nielen dobrého. 4X4 sme poskladali a zatial funguje aj so starým 1202 motorom . Šarkan jazdí , len teraz mám dolu hlavu , lebo trocha podfukuje sviečka. Za lacný peniaz sa mi na neho podarilo zohnať zúžený diferák z avie aj s uzávierkou , takže časom dostane nový zadok.Len ešte laborujem nad gumami.
To horšie je že v piatok sa môj "mladý strojár" tak ponáhlal do školy , že v prvej ostrejšej zákrute na vode poslal auto cez budku do role. Mladému sa nič nestalo, len ja mám namiesto auta len kopu dielov do traktora. Tak teraz sedím na nete a zháňam nejaký povoz na cestu do práce.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#39 Nový příspěvek od oco13 »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Takto dopadla moja Karkulka po výlete do role. :des: :des: :des: :vztekla: :vztekla: :vztekla: :vztekla:

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: šarkáň

#40 Nový příspěvek od DanculSK »

uff.... esteže synator celý,,, isto neignoruje bezpečnostne pásy
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#41 Nový příspěvek od oco13 »

Našťastie bol pripútaný ,ale aj tak to bolo natesno.To vieš mesiac vodičák , trocha vody ,stres a prúser je raz dva. :-/ :-/ :-/ :-/
Škoda nie je velká , auto bolo skoro zadarmo , len už som k nemu mal citový vzťah.
Ostane doma - Karkulka znova ožije v nejakom traktorčeku.Keď som na ňu pozrel z okna až mi slzy vbehly do očí. :-/ :-/ :-/

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: šarkáň

#42 Nový příspěvek od DanculSK »

no prave,nechcem sudit niekoho,ale to su vsetci asi taky,,,, mesiac vodičak, a už si myslí ze majster sveta,,,,
napriklad, mne minulí týždeň na kruhovom zasran vyletel,plne auto mladých a samozrejme na prednom sedadle vedla babenka... bolo to len tak tak, šťastie že bolo sucho a brzdná dráha krátka...
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#43 Nový příspěvek od oco13 »

Toto bolo skoro ráno za dažďa a ten citron má len 145ky gumy , šofér bez skúseností sa dá lahko zaskočiť. Má ponaučenie do života.

Tomíno
Příspěvky: 269
Registrován: pon úno 14, 2011 9:45 pm
Bydliště: hradec králové

Re: šarkáň

#44 Nový příspěvek od Tomíno »

Tak hlavně že je mladej v pořádku......Měl jsem uplně stejnýho citroenka a až jsem značku citroen nikdy moc nemusel,nedám na tenhle tip dopustit,super auto,akorát ten můj mohl mít 5...... :D .Dej nějaké foto,jak pokračujete...Hlavně by mě zajímal ten převod na 4*4.Díky... 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#45 Nový příspěvek od oco13 »

4x4 som kúpil v susednom okrese .Je to 20 rokov stará konštrukcia -vzadu 1202 s uzávierkou vpredu asi nejaký fiat s tehlicami z trabanta. je to spojené napriamo kardanom .vpredu 12ky ,vzadu 16ky . Motor 1202 a jeden reťazový prevod. Fotky sú na začiatku tejto témy.
Z citrona mi teraz ostal motor aj s prevodovkou , jeden Renault 1,6D mám v dielni , a lacno som zohnal aj aviacku zadnú nápravu s uzávierkou. Len času je málo ,tak to už asi ostane na synovi . Ja som mal z celého marca v robote 3 dni volno, takže žiadne soboty alebo nedele v dielni mi nehrozia. :321: :321: :321: :321:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“