šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9520
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1396 Nový příspěvek od Atlan »

No pozeram ze celkom sa ti to podarilo, mohol byt par cm blizsie traktoru ale co uz.
Foto opasania cerpadla.
Obrázek

Rychloupinak v predu
Obrázek

Rychlopupinak nasadeny v lopate, hore su ucka do ktorych zasunies jakle (samozrejme musia mat volu cca 5mm.) po celej dzke lopaty je privarene Lko ako doraz ktory nedovoli lopate zist nizsie.

Obrázek

Uz by som nerobil zaistenie na skrutky ako tu ale len privarit inac plech s vecsou dierou, na lopatu kolik fi20mm a v nom mala dierka 5mm na zavlacku.
Lopata sa nasadi, kolik prejde dierou a len zatlacis tu rucnu zavlacku a hotovo. Samozrrjme 2x na kazdej strane.
Niekde je youtube je video.

Este som rozmyslal, odvrtat zavity z tych zaistovacich srub urobit bolcne. Strcim z boku dnu a nesrubujem, len strcim zavlacku cez jakel v ktorom bude mala dierka.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15735
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1397 Nový příspěvek od oco13 »

Fajn diky, ja som zatial špekuloval nad euro uchytmi toto tvoje je podobné. 8)

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1489
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1398 Nový příspěvek od pedro643 »

Ten nakladač vyzerá super a že má o pár cm viac je to už tak nejak patri k tomu. Pár krát niečo zrušíš a bude to mať v oku ;-)

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2604
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1399 Nový příspěvek od krajan »

oco - co ti poviem .... Taham drevo cumim dozadu ci nechytim pen .... a zrazu rana a som predkom v strome , aleby ked schadzam z brehu na cestu co to netaha ??? A radlica zapichnuta v zemi :-)
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15735
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1400 Nový příspěvek od oco13 »

Ani mi nehovorte, neviem či je dneska deň blbec alebo či mám šťastie.
čerpadlo aj s väčším opásaním na dorazoch šmýka. Tak som sa na to vykašlal a išiel zobrať haluzinu k susedovi čo mu to už mesiac slubujem. Doviezli sme za vozík a doplnil som bigbag. Keď už je plný tak dám ho hore. Volám synátora poď mi to istiť. Príde až keď dojde mama zo zahrady. :typek: Samozrejme ja frajer dám to aj sám, Pozerám dopredu aby som sa trafil do brány a bigbag si v tom náklone pekne lahol na bok. :vztek: Posledné 3 bagy , keď som sa hrabal dávať ich sám tak som ich vykotil, toto bol 4tý. :pistol: Tak rýchlo pre druhý traktor zapnúť žeriav a postaviť ho. Keď už sme boli dvaja tak som ho dal aj hore. 8)
Ešte pár fotiek
Obrázek
opásanie serva - aj tak šmýka na dorazoch :vztek:
Obrázek Obrázek Obrázek
radšej som sa pustil do drtenia.
Obrázek
nakoniec sa to podarilo aj uložiť a do zimy to može schnúť.
Obrázek
a Junior vpredu čelák,vzadu žeriav, no je to ešte polnohospodársky stroj?? :typek:

peter bendr
Příspěvky: 2512
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1401 Nový příspěvek od peter bendr »

Ako mas nastaveny poistny ventyl ? Ak to furt smyka to bude asi tym ze ho nepretlaci :zapomel:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15735
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1402 Nový příspěvek od oco13 »

Ani len netuším :-/ Prvý poišťovák by malo mať servo v sebe, potom sú v okruhu ešte dva rozvádzače,tie majú ventily nastavené od výroby.

peter bendr
Příspěvky: 2512
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1403 Nový příspěvek od peter bendr »

Podla mna bude zrada kdesi vtych poistnych ventyloch , to servo cerpadlo nedosahuje taky tlak aby pretlacilo vyrobne nastavenie ventylu na rozvadzacoch

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9520
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1404 Nový příspěvek od Atlan »

Tak tak zreguluj ppistaky na dorazoch musi prepustat ventil.
No klasika klinovy remen, ten sa blbo opasava a prenos nic moc.
Preto uz vsade davam ten drazkovany ako som ti dal obrazok. Netreba to spanovat na krv, je ohybnejsi, a prenesie viac vykonu.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15735
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1405 Nový příspěvek od oco13 »

Tiež to vidím v tom remeni :chytry: budem to riešiť, ale zatial to funguje a mám to aj ako poistku proti blbej obsluhe :D Ako sa poznám, keď bude lepšie tlačiť čerpadlo tak do lyžice nepojde 200 ale 300kg. :pohlavek:

peter bendr
Příspěvky: 2512
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1406 Nový příspěvek od peter bendr »

To cerpadlo ti uz viac tlaku neda. Teda pokial ten remen je v poriadku . Ak sacti podari spojazdnit tie pkistne tak sa neznicis to cerpadlo a ani remen .

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15735
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1407 Nový příspěvek od oco13 »

Aby ste ma rozumeli. Hydraulika už na tom traktore bola. Sice len jeden okruh a mechanika nič moc, ale základ bol. Takže neviem či to servo nie je nejako upravené :typek: Minule sa tu popisovali úpravy ZBC12ky čo je vlastne tiež servo. Ale samozrejme ,že na poišťovákoch uberem. Aby sa nestalo, že mi praskne obal serva. :shock:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1408 Nový příspěvek od Ondras83 »

Mě 17tka řemen na čerpadle dokáže zhasnout motor

Nemáš mělkou řemenici? Jak se opírá řemen o dno, je to jasný

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15735
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1409 Nový příspěvek od oco13 »

Práve to som si myslel aj ja a tak som vymenil remeň 10mm za 12,5mm. Remenica je plechová a pravdu povediac nevidieť či sa opiera o dno. :-/ . Je to v pláne riešenia, len musím aj podrtiť to čo mám na zozname. Tiež ma viac tlačí vymeniť lopatu za vidly, lebo v džungli mám velkú kopu šípok, ktoré som sice odpílil ale nevedel vyťahať.
Chcel by som vyrobiť niečo čo sa bude podobať tomuto Obrázek samozrejme v malom. :typek:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15735
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1410 Nový příspěvek od oco13 »

Dnes som zobral do džungle aj Juniora s čelákom, Len tak vypíliť pár kríkov nech z nich opadne lístie pred drtením.
Ani som nejako neuvažoval nad tým, že nakladačom som pridal traktoru nejakých 250kg na predok a skoro sa mi to vypomstilo. Keď som sa vracal tak v najprudšom kopci mi nakladač na hrboch odlahčil zadnú nápravu a kedže predok nebrzdí, zišiel som dolu ovela rýchlejšie ako som chcel :typek: Tak teraz listujem bazošom čo stojí zetorácke závažie do zadných kolies. :D Samozrejme, že Klbak nezaváhal a ako štvorkolka ten kopec dáva aj s plným vozíkom na malej dvojke na volnobehu 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“