šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5236 Nový příspěvek od oco13 »

Plech bude 4ka kvoli váhe a mala by sa vojsť do 150 eur. (mala by sa) :-/ Radšej tam dám výstuhu ale nech to menej váži.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5237 Nový příspěvek od ota »

Oco zase šetříš na nesprávném místě! 4 plech váží 32 kg/m2 a 5 plech má 40kg/m2. To je rozdíl! A cenově je tam rozdíl na m2 celých 350 Kč! No včera jsem na půdě něco hledal a našel jsem tam nástavce na vidle. Vím o nich, že tam jsou. Takové dvě ohnuté učka a k nim pásoviny. Asi 200, nebo 220 cm? dlouhý? Je třeba je dodělat. Trochu seříznout z předu a naheftovat ten plech kterej bude odspoda. A v předu trochu přihnout. Aby ty nástavce byly podobně jako vidle vpředu do špičky. No přenášel jsem to kousek vedle, potřeboval jsem to pod tím. A nesu to učko a povídám si, z čeho já to tenkrát ohnul? A koukám, nenechal jsem to náhodě a z 5 mm plechu a ty pásoviny taky tak. Originál bylo z 3mm plechu. Mám raději když je to festovější. Kdyby tenkrát ustřihly ty nůžky 6 mm plech, byly nástavce z toho! :vysmech:

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5238 Nový příspěvek od Joe66 »

Ked navstivim srot v okoli tak bezne su tam lyzice ,sklapacky a vsetko mozne . Ze radsej by som kupil neaku lyzicu a upravil ju. Ako sa drbat s vyrobou novej :) No ale ked oco to musi robit zlozitejsie . A typujem,ze aj na bazosi by som nasiel neaku za dobru cenu oproti novej ktoru treba vyrobit. :vysmech:

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5239 Nový příspěvek od jean »

Ja som v kovošrote našiel len záves do trojbodu na veľký traktor. Lopatu ešte ani raz. Asi sa u nás menej bagruje :) A ak je výroba cieľ, proti gustu...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5240 Nový příspěvek od oco13 »

Výroba cieľom nie je, v kovosrotoch okolitých okresov ti nepredajú ani hrdzavý klinec a cenovo budem na menej ako polovici ceny z bazosa :-/

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5241 Nový příspěvek od Joe66 »

U nas na vychode tiez su kovosroty kde nic nechcu predat. Napriklad v Michalovciach :typek: Ale ked som v Presove tak v 2mensich kovoosrtoch som kupoval vacsinou mensie veci+ mali tam dost veci na kvovobrabacie stroje. Ale su to male kovosrtoty co je aj hanba na 3najvacsie mesto na Slovensku. Ale napriklad ked som vo vranove tak tam su 3male kovosroty a jeden velky ,ze sa kamion moze po nom medzi kuzelky otacat. A tam som uz videl vselico . No a kedze je to vacsi kovosrot tak uz tam bola honka na rozpalenie alebo traktor ci vlecka a ina vcelku polnohospodarska technika a podobne . No + funguju aj ako vykup vrakov+ zber co sa odhlasuju na policii. Ze s majitelom sa da dohodnut aj na neakej suciastke z aut bezne . :) No a este u nas na vychode keby si sa presiel po dedinach a popytal sa domacich ci nieco doma maju alebo zasoby z druzstva. Tak v krcme sa vzdy vacsinou nasiel niekto kto vedel. A dost ludi uz funguje v zahranici. Ze sa zbavuju stareho haraburdia lebo doma im je to nanic :typek: Naposledy mi typek nukal kombaj a valec :typek: :vysmech:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5242 Nový příspěvek od ota »

Kluci já jsem nedávno v oblíbeném kovošrotě okukoval lžíci asi z bobka. Beru za ní, no kurva těžká. Vcelku nebyla ani dokurvená. Akorát břit by se musel vyměnit. A někdo začal asi s opravou, na boku byl břit už nařízlej. No pak jsem tam uviděl naviják a ta lžíce mi vypadla z hlavy. Vzpoměl jsem si na ní asi za týden. Jeli jsme tam asi pak za 14 dní a lžíce tam už nebyla. Někdo ji koupil. Tyhle věci se dávají bokem. Třeba někdo bude schánět. Mi když tam jsme a najdeme něco kloudnýho co sami nepotřebujeme, tak to dáme bokem. Říkáme ,,dám to do depozitu". Tam bokem u zdi je hromada věcí a když se někomu něco z toho líbí vezme si. Máme tam i plechovou almaru a v ní kladivo, hasák, sikovky a hromadu klíčů. Otevřeš vyndáš vercajk a vymprduješ si v hromadě jen co potřebuješ a vercajk vrátíš do almary. Některé velké věci jsou za smluvní cenu. Jako např plošina za traktor byla ne na kila, ale dáš 5000 Kč? A už jela dom. :vysmech: Nebo ten kompresor a ten mě bude ležet v palici nafurt. Pořát jsem si říkal to bude darda za něj a doma by mě vydědili. A soused no co tak se zeptám. A majitel že dáš 4000 Kč? A soused ani nemuk a už jsme jeli pro kolo které měl kompresor v prdeli a nasadili nafouklé kolo, soused zaplatil zapřáhli jsme kompresor za feličku a tradá s ním. A já si drbal palici, že jsem se nezeptal první! :vztek:

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5243 Nový příspěvek od Joe66 »

Oto aj u nas tak. Ze vacsie a lepsie veci sa davaju bokom + su aj velke marsky krabice kde kazdy co ma nieco ,,hodnotne,, v ruke co nasiel na hlavnej kope a nepotrebuje to . Tak to da do tych krabic-bedni aby druhy to mal ulahcene :D A v rohu maju cigosi take opotrebovane naradie,lebo rozoberaju za poplatok motory a ine kable-maju dohodu s majitelom. Ze staci od nich popytat a pozicaju alebo aj rovno odmontuju nieco ked je treba :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5244 Nový příspěvek od oco13 »

A to som sa len na chvílku natiahol pri telke
Obrázek

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5245 Nový příspěvek od Pavel »

oto kdyz sem tu fotku ukazal manzelce tak se mne ptala co to mam za monterky ze ty nezna haro mas jak ja i sestrich brejle taky i stejnyho kocoura

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5246 Nový příspěvek od oco13 »

Starí chlapi sú už na jedno kpyto :friends: Pôvodne som si takto predstavoval gazdinú :typek: a ulakomila sa len tlustá mačka :'(

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5247 Nový příspěvek od vitex »

:smich: Pekné Romanko. 8)

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5248 Nový příspěvek od Pavel »

Pavel píše: úte led 24, 2023 8:37 pm oto kdyz sem tu fotku ukazal manzelce tak se mne ptala co to mam za monterky ze ty nezna haro mas jak ja i sestrich brejle taky i stejnyho kocoura
nemelo tam byt oto ale romanko omlouvam se

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5249 Nový příspěvek od oco13 »

8) :friends:

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5250 Nový příspěvek od DanculSK »

Trupku už máš doma?
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“