šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1492
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2521 Nový příspěvek od pedro643 »

Všetko sa dá keď sa chce ;-) Veľký bočný náklon neustojí veľa traktorov. Myslím že aj teraz chodiš po svahu len kolmo. Inač bielorus je široky cca 180-190 cm, neviem to teraz z hlavy. Musel by som isť zmerať. Keď otočíš disky si na cca 250 cm šírky čo si myslím že je dosť. Pripadne možeš dať do zadu kolesa s krištala 80xx a znížiš trochu ťažisko. Krištal ma zadný disk R4 bielorus R38, rozteč dier pasuje. To len na margo toho žemáš bielorusa v hlave :smich: ;-)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2522 Nový příspěvek od oco13 »

Tak vieš ja som taký buldozérový tip. Niekto sníva o Ferari ja o Stalincovi :smich: Toto čo mám mi vyhovuje a aj do budúcnosti už som stromky hore sadil na rozteč pre 120cm traktor. Myslím , že malotraktory sa aj najčastejšie pohybujú od metra do 125cm.
Zrejme už v budúcnosti nepojdem do klbaka - tento jeden ma naučil dosť o geometrii ale tiež už si ho nedám. Zvykli sme si na seba. :friends:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2523 Nový příspěvek od oco13 »

Máme tu nedelu tak prečo niečo nedolámať :smich: :smich: Doobeda som po 6tich rokoch čistil IBCčko na daždovú vodu, keď už bolo dole tak som skúsil aj kolko realne naozaj zodvihnem na čeláku
Obrázek Obrázek
Moje predpoklady 500kg sa ukázali prehnane optimistické. :-/ Real, ktorý ešte ako tak zmanipulujem , bez prevrátenia je rovných 400kg.

peter bendr
Příspěvky: 2512
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2524 Nový příspěvek od peter bendr »

Pozeram ze to mas celkom dost pred traktorom tie ramena . neuviezli by viac keby su bliksie ku traktoru viac zalomene ? :zapomel:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2525 Nový příspěvek od oco13 »

Je to dosť možné, ale ja som len taký lepič a nie konštruktér. :pistol: Našiel som na bazoši nakladač, potom zase traktor a len som to tak polepil nejako dohromady. :smich: Čo ma aj dosť prekvapilo, relatívne to funguje. :typek: Tak aby to dlho nevydržalo, idem zase rozoberať :ano: :ano: Keď už som polámal rozvádzač na Klbaku tak som rovno na tohto objednal joistik - zase sa budem hrať s hydraulikou :ano: . Ktorej sice vôbec nerozumiem,ale o to viac ma to baví. :potlesk:
Edit : podla metra je to 50cm , v zime budem dorábať paralelogram, ale neviem či najdem odvahu rezať do ramien :hm: Tá vrchná priečka sa totiž míňa s kapotou len o chlp.
Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1492
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2526 Nový příspěvek od pedro643 »

Tak buldozer T-100 alebo pasak TDT-55 by sa aj mne páčilo mať doma. Nepotrebujem to ale keby mi to zdravie dovolilo tak by som to určite dotiahol domov len tak pre radosť :smich:

Mne sa zdá 400kg dosť na malotraktor 8)

peter bendr
Příspěvky: 2512
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2527 Nový příspěvek od peter bendr »

Ked budes robit ten paraleogram tak zrus ten jeden piest na strede a daj dva na kraji a priecku si uz das tak aby sa ti to dalo posunut bliksie ku ttaktoru :prace: :friends:

peter bendr
Příspěvky: 2512
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2528 Nový příspěvek od peter bendr »

Mozno by stacilo by ich iba rozrezat a viac zlomit ku traktoru a ani nie skracovat :prace:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2529 Nový příspěvek od oco13 »

Tak Junior dnes dostaj Joistik. 8) Neplánovane, keď som objednával náhradné čapice pre Klbaka tak minimalna objednávka na Slovensko bola za 50 eur. :-/ Tak ho má , a celkom mu aj pristane :D
Obrázek

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2530 Nový příspěvek od harijaro »

A tie čapice z Juniora ti pasujú na kĺbaka?!

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2531 Nový příspěvek od oco13 »

Pasujú 8) len to som dopredu nevedel, že pri montáži joistiku idú čapice preč. :-/ Tak mám dve do foroty až zase volakde zapriem. :smich:
Ešte budem musieť zavrieť tú dieru vzadu v kapote. Esteticky by mi to bolo jedno ,ale fúka odtial horúci vzduch rovno na mňa. Takže pri súčasných teplotách sauna jak vyšitá. :typek:

peter bendr
Příspěvky: 2512
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2532 Nový příspěvek od peter bendr »

A ako sa ovlada teraz ten celak s tym joystikom ?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2533 Nový příspěvek od oco13 »

Je to pohodlnejšie, oba pohyby sú na jednej páke. Ale pokial tam nie je paralelogram tak je to len polovica čeláku. Aspoň čo sa táka vidiel na palety, a tie mám nahodené najviac.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2534 Nový příspěvek od oco13 »

Tak som si bol upratať bývalú džunglu Obrázek Obrázek
najväčšiu radosť z toho mala naša Nela, pozrite čo si doniesla. :shock:Obrázek Obrázek
Podla fotiek sa to nezdá ale terén je tam stále "džunglový" chudák traktor.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2535 Nový příspěvek od oco13 »

Synátor potreboval nejaké drevo tak sa vybral do našej džungle číslo 3.
Obrázek Obrázek Obrázek
Už len stlpy pripomínajú že to bol niekedy vinohrad Obrázek Obrázek
Aspoň nejaký úlovok si doniesol Obrázek
Kedy sa tam dostaneme to je vo hviezdach, je najďalej od domu a ani okolité pozemky už nikto neobrába. :-/

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“