šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4429
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2446 Nový příspěvek od Peter768 »

Oco13 chceš predať traktor aby si mal na auto pre ženu, a píšeš že chceš japonca :shock:
Kedysi si chcel Zetora. Ako tu už písal jeden člen fóra...že kupuješ všelijaké črepy...potom ich lepíš a na nič nemáš čas. Furt to zváraš, kupuješ kameru z lidla aby si videl praskliny :smich:
Keby si mal jeden poriadny traktor tak ti zastane kopec roboty. Nehovor, že nemáš na PZP a STK, keď každú chvíľu domov dovlečieš pič.ovinu.
Je to tu sranda sledovať čo stváraš :smich:
PS: NIČ V ZLOM :friends:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15794
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2447 Nový příspěvek od oco13 »

To bude tým, že život je ako sínusoida Raz si hore, raz dolu. :hm:
Výmena za japonca je až ako posledná možnosť, myslím, že skor ho dostane niekto z rodiny. Ak by ostal doma , tak sa s ním niekde dorazím. :pistol: Aj dnes ak by som nemal 4x4 tak zase letím dolu kopcom. Už som to tu písal nechcem mať doma strojček ktorý nemôžem vziať na kopce.
Je to dobrý traktor, len problém je medzi volantom a pedálmi - ako vždy.
P.S: aj sused si tam zalyžoval z 6911kou. :D
Gazdiná momentálne auto má , aj ja , rozbitá 206ka bola náhradné vozidlo, takže také nejaké sa bude musieť dokúpiť.

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2448 Nový příspěvek od Janci »

Akej farby bol peugeot? Potrebujem dvere a blatník :D
Zetor 4011

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15794
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2449 Nový příspěvek od oco13 »

Zelená metalíza , ale z kasne sú použitelné len kufrové dvere - dievčence s ním už dva krát hrali gulečník toto bolo tretí x. No a platí , že tri x a dosť. :typek:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15794
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2450 Nový příspěvek od oco13 »

Začína mi padať hrebienok - o Juniora s nakladačom nie je absolutne žiaden záujem :pistol: Situácia mieri niekam do prdele kde ani ja nedovidím. :silly: Asi som dopadol ako Ferari na dnešnej velkej cene. :typek:

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2451 Nový příspěvek od jiriSBS »

Každý stroj má svého kupce ,chce to jen čas.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15794
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2452 Nový příspěvek od oco13 »

No ja dúfam, že kým sa najde kupec tak ho dostanem do takého stavu, že nebude na predaj. Predná náprava zo samuraia vyjde na 100 evri 8) len všetky sú zatial velmi ďaleko.
Napadá ma taká otázka , ak sem Jirka ešte nakukne Urobiť rozdielový prevod medzi predkom a zadkom pomocou klinových remeňov???
Je to blbosť alebo by to mohlo fungovať. :hm:

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2453 Nový příspěvek od JardaCNC »

Klinovy remen je urceny hlavne u prevodu ktere maji vyssi otacky a odpovidajici prenos sil na co nejvetsim prumeru.
Pokud das 2 klinaky - neznamena to ze prenesou 2x tolik. :vztek:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15794
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2454 Nový příspěvek od oco13 »

Tam bude pomer velmi divoký zadok je vzv s pomerom cca 1:20 a predok zase musí mať 13 kolesá kvoli rámu tak ma napadlo že by to bolo lahšie realizovatelné remenicami. No každopádne aspoň mám nad čím rozmýšlať, aby nemusel z domu.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15794
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2455 Nový příspěvek od oco13 »

Tak som mal dnes zase zážitok :shock: len nebol telefon poruke, bola by to dobrá fotostory.
Vonku je teplo a sucho tak som sa rozhodol popolievať v džungli moje stromčeky. Naplnil som 200l sud a ešte 100l do bandasiek , nabral na vidly a poďme hore. Nešiel som klasickou cestou, lebo sú tam kolaje ,ale vybral som sa bokom cez "moju" džunglu.
Obrázek presne cez tú medzeru,čo vidieť nad traktorom. :typek: Už v polovici kopca sa mi zdalo že predok ide nejako nad terenom ,ale čumel som dozadu aby som nestratil paletu zo sudom. Tesne pod vrchom mi sedačka ušla spod zadku a zrazu som zistil že predok je v lufte a ešte aj nabok. Stihol som zhasnúť motor a potom som spustil sud na zem. Nejako cez spojku som dostal na zem aj predné kolesá. Naštartoval som a zistil že bez váhy vzadu by to aj išlo, ale nie ja blbec som skúšal nabrať tých 300l vody :pohlavek: Na tretí pokus som to zdvihol ale zle ,chytil som paletu v polovici a jak som ju zdvihol sud to prevážil a pustil sa dolu brehom :smich: Bandasky sa rozleteli, z palety ostali len triesky a sud sa zastavil v polovici o stromy. Tak ma konečne napadlo otočiť sa ,sud nagúlať na vidly a pekne na spiatočke som to dal, sice už som mal srdco až v gaťách ,ale na redukovanej spiatočke by klbak dal asi aj kolmú stenu. Stromky som popolieval a vodu budem najbližšie ťahať na vlečke. :typek:
Obrázek
a jaká pekná bedňa to bola :'(

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3453
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2456 Nový příspěvek od harijaro »

Ty sa tam raz prizabiješ. Ty by si sa potreboval zbaviť tých tvojich dvoch mašín a tej tretej kôpky nešťastia a kúpiť si nejakého väčšieho japonca 25-30 hp s čelňákom a máš do smrti pokoj

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15794
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2457 Nový příspěvek od oco13 »

Fyzika nepustí - tam by som prevrátil čokolvek rovnako široké, či už japonca, MTčko alebo domadel. :-/
Obrázek a daj si ten istý sklon ešte do boku :hm: Trocha ma mrzí, že keby som ho nechal takto Obrázek tak žiadne kotrmelce nehrozia.
Zatial vždy sa mám o čo oprieť, alebo to zastavím ešte pred kotrmelcom - keď je šťastie unavené aj na vola sadne. Hlavný prúser je že podla oka to vobec tak zle nevyzerá a človek si povie -to dám lavou zadnou- veď nedávno som tadeto liezol s mulčovačom a ten má 250kg. Lenže 250 nie je 300 :pistol:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15794
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2458 Nový příspěvek od oco13 »

Obrázek
toto mám zavesené nad postelou a až raz narastiem ......... :typek:

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4429
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2459 Nový příspěvek od Peter768 »

Oco oco... ty si ale motovidlo...keby si mal poriadnu vlečku tak to dáš na vlečku a frčíš v pohode. Poriadnu myslím takú, že váha nákladu tlačí na záves ( nie to kyvadlo čo máš) a bolo by to v pohode.
Tebe nepomôže ani japonec ani korejec, keď je chyba medzi volantom a sedačkou
Je hlúposť, že si to tak vobec viezol na vidlách :(

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15794
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#2460 Nový příspěvek od oco13 »

Ja stále tvrdím, že nie sú zlé traktory , len blbí traktoristi. :hm: Ale zase niekto z fora musí získať aj Darvinovu cenu. :typek:
Prečo na vidlách? sú stále na traktore a je to lákavé - naberiem a idem.
Obrázek
Inak s tou vlečkou :hm: nemyslím že by tomu pomohlo zaťaženie zadnej nápravy - do luftu išiel predok , ja to vidím na tú dvojmontáž ,aby som bol širší. Toto je aj hlavný dôvod prečo lifrujem z domu Juniora s nakladačom, ten sa prevráti ešte skôr ako klbak. :ano:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“