šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Pavel.T
Příspěvky: 1184
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1771 Nový příspěvek od Pavel.T »

Taky mám feldu, mám ji rád, ale ten motor bych naopak nejradši ,,nepočul"... nad 2000tis je v autě prostě rachot
Když si chci poslechnout zvuk sednu do crystala, ale jet někam daleko s feldou dnes :nene:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13179
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1772 Nový příspěvek od Čárls »

Kup toto https://auto.bazos.cz/inzerat/111298967 ... e-nove.phpto má k traktoru nejblíže ale na zimu jak vrchní prchni pořádnej vaťák a trochu to žere asi 10 na sto a nemá to rádo kopce vaří v létě :smich: ale připrav si balík zadarmo není :smich: :smich: :smich:
Kup pežota a máš vystaráno starší ročníky byly držáky jediná bolest byla zadní náprava
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1773 Nový příspěvek od petrak »

Co všichni mate proti Feldě? Mám ji taky a nedam na ni dopustit. Měl jsem i jiná auta a musím říct, že ta felda je nejvděčnější a nejspolehlivější z těch co jsem měl. V jednoduchosti je síla.Mám na věc podobný pohled jako Oco. Tak už mu nekritizujte jeho kup. Po bitvě každy general. Ostatně v dané cenové kategorii je uplně jedno jaká je to značka protože vždy tě čekaji jen investice a překvapení. Akorát u té feldy to mnooooohem míň bolí.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13179
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1774 Nový příspěvek od Čárls »

Proti feldě nic nemám dělal sem s ní papíry na auto první auto co jsme měli byl právě spartak ten si spravil i na silnici pak polská nákupní taška jezdili sme s ní 15 let potom peguot 106 Nyní opl corsa no do fiatka sem se nevešel za volant tak sem papíry odmít dělat měl sem jen na motorku no když byl peguot okolnosti donutily a tak od 2004 mám papíry i na auto .
U feldy byla jako u všech škodovek jedna nevýhoda hnily a kvetli Jen to bylo vše ode mne rýpnutí chci slyšet motor Spartak to byl jak malej tank měl rám a bylo z něj postaveno hodně domadělů i švára jej z něj má to jen na vysvětlenou už dál nebudu zasírat vlákno :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15803
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1775 Nový příspěvek od oco13 »

Konečne dva dni nepršalo a tak sa mi podarilo zorať ten moj kúsok zahrady. :typek: Absolutne som neverl ,že sa mi to podarí, lebo pluh čo som dostal popiera všetky zásady ktoré som sa dočítal tu na fore. V podstate je to kus hrdzavého pokriveného železa s ohnutými radlicami - a kua ono to orie. 8) :D Kedže som tak nejako prišiel o všetky malé traktory :-/ ostalo mi povedla plotu pol metra a obidve úvrate. Nič iné doma poruke nemám , len PA 80ku , tak rozmýšlam či aspoň tie úvrate nezobrať rotavátorom? Je to moc blbý nápad? aspň by som to nakypril. :typek: Narok musím určite vymyslieť nejako pluh za Ébinu , aspoň raz do roka nech ožije.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20347
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1776 Nový příspěvek od vitex »

Rotavátorem až na jaře za sucha.Teď nee.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15803
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1777 Nový příspěvek od oco13 »

Tak holt naštartujem rýl. :pistol:

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1778 Nový příspěvek od JARDY »

Výborný nápad,dělám to každý rok,je to skoro tak dobré jako od koňa.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15803
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1779 Nový příspěvek od oco13 »

Aj kríže ma budú boleť ako koňa :jazyk: Že ja blbec som dal preč jednoosáky. :pohlavek:

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1780 Nový příspěvek od sferos »

Kraje pri plote a oklo cesnaku, resp. jahod robim konskym pluhom a navijakom. Babicka ovlada traktor a ja cupkam dve brazdy za pluhom.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20347
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1781 Nový příspěvek od vitex »

Rýl nestartuj,mráz hlínu roztrhá a na jaře to projdi rotavátorem.Přece se nebudeš dřít.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15803
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1782 Nový příspěvek od oco13 »

To sice počujem prvý krát ,ale velmi rád ti uverím. :friends:
Ja sa až hanbím za tú Aebi čo stojí dolu pod strechou. Pôvodne kosačka s 10Hp motorom, diferencialom a uzavierkou ,2+2 rychlosti normalne 2+2 redukované 8) A ja som ju akurát raz za rok naštartoval a nechal chvílku vrčať. Musím sa dokopať k tomu urobiť na ňu záves na pluh a trocha ju ešte nechať pracovať. :prace:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15803
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1783 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi neviem či si moju otázku tu niekto všimne, ale skúsiť môžem. :hm:
Na jeseň mi nejako zlyhala komunikácia s traktoristom a prišiel som o cca 15arov "travnatého" porastu. Teraz stojím pred dilemou čo tam dať :-/ Pôjdu tam stromky ale ešte nevieme kedy. Pôvodne to bol porast všetkého možného po džungli.
Vyzeralo to takto Obrázek
Nejako sme sa nerozumeli a kamarát do toho vpálil s kombinátorom , smykom a potom aj s bránami. Teraz je to sice rovné ,ale musím tam niečo zasadiť. Nebude sa s porastom nič robiť len by som ho rád mulčoval. Otázka je čo tam dať ? Lucerku? Ihriskovú trávu dávať na rolu :-/ neviem či je to dobrý nápad.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20347
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1784 Nový příspěvek od vitex »

Zorat ještě nyní a ozimou pšenici.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15803
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1785 Nový příspěvek od oco13 »

Nejaké obilie je na tej vrchnej časti, tu už nemá byť nič aby sa tam mohli dosádzať stromky. Hore mám 70 arov , ktoré som len tak zadarmo dal do kamarátovi ,aby tam nerástla zelina. Postupne ,keď ubudne džungla ,tak na uvolnenom pozemku budem sadiť pawlovniu alebo jap.topol. Manželka chce liesky , orechy a gaštany. Len čo dať pod ne aby sa to čo najmenej muselo udržovať. Teraz je toho 15 arov, ak boh dá a budem vládať tak to narastie na 70arov.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“