DRAKOUS-CRYSTAL junior

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: DRAKOUS-CRYSTAL junior

#1786 Nový příspěvek od kopr »

Sem to hodím taky


Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: DRAKOUS-CRYSTAL junior

#1787 Nový příspěvek od sferos »

Paráda ako vždy 8) :pohar:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: DRAKOUS-CRYSTAL junior

#1788 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: ...doufám , že to bylo jen testování a příště už budou na všech patřičných místech kryty ! 8) 8) 8) Myslím na té sekačce .

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: DRAKOUS-CRYSTAL junior

#1789 Nový příspěvek od kopr »

Naviják už barvu má a dá se říct hotovo. Ovšem sekačka ani zdaleka ne. Na příští sezonu ji čeká jiný napínák na řetěz. Všechny ložiska nové. No a jak říkáš. Kryty barva atd. Letos jsem to pojal rychle předělat a otestovat. Na víc nebyl čas. :-/

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: DRAKOUS-CRYSTAL junior

#1790 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...myslím , že to nebude jen nějaká GO a že se to nějak smekne , jak jsi psal u mě . Už se těším jak vyjede Junior v novém kabátě ! No , těším , spíš doufám , že se toho dožiju ! :smich:

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: DRAKOUS-CRYSTAL junior

#1791 Nový příspěvek od kopr »

Jediné co mě odrazuje je čas :smich: Na jaře musí do polí. A já na maltu. To víš za mlada jsem to vždy dal za zimu :vysmech: . Pak ale přišla na řadu 70ka a 7 let :-/ :smich: . Nečekej nic světoborného. Traktor vyhovuje ve všech ohledech. Rozměry, komponenty zůstavají. Vzhled bych nerad měnil mám k němu už pouto :friends: :vysmech:
Co je potřeba vyřešit:
Ramena- asi komplet zahodit a znovu (vrchní hřídel 50mm a spodní ramena s vetší roztečí jako má nový traktor)
Vývoďák- zesílit a malinko změnit převod, aby sedělo s novým traktorem. Sice mám stejné komponenty ale rozdílný obod pneumatik.
Hydraulika- Sjednotil oleje a filtraci. Je hezké mít hydraulickou ruku ale můžu to tahat jen za novým traktorem. Nechci míchat oleje. Hlavní problém na starém traktoru je nedostatečná filtrace. Pístnice KO.
Přední náprava- Ještě nevím co s tím. Škodovka celkem nedává ten naftový motor. Buď stejná ale v lepším stavu nebo nevím co tam dát jineho odpruženého :-/
Brzdy- Zadní náprava na vzduch spolu s brzdícím vlekem za novým traktorem je dosti bezpečnějsí. Takže vzduch?
Sedačka- Novej traktor má odpruženou a hodně rychle si na to člověk zvykne.
No mám pokračovat? moc z toho traktoru nezbyde a to je to co teď řeším :vysmech: . Jako za mlada blíží se zima a vymýšlím kraviny.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: DRAKOUS-CRYSTAL junior

#1792 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...v tom výčtu úprav , vylepšení a přizpůsobení , mi chybí jedna podstatná položka ! :smich:

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3455
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: DRAKOUS-CRYSTAL junior

#1793 Nový příspěvek od harijaro »

kopr píše: sob lis 18, 2023 9:59 pm Jediné co mě odrazuje je čas :smich: Na jaře musí do polí. A já na maltu. To víš za mlada jsem to vždy dal za zimu :vysmech: . Pak ale přišla na řadu 70ka a 7 let :-/ :smich: . Nečekej nic světoborného. Traktor vyhovuje ve všech ohledech. Rozměry, komponenty zůstavají. Vzhled bych nerad měnil mám k němu už pouto :friends: :vysmech:
Co je potřeba vyřešit:
Ramena- asi komplet zahodit a znovu (vrchní hřídel 50mm a spodní ramena s vetší roztečí jako má nový traktor)
Vývoďák- zesílit a malinko změnit převod, aby sedělo s novým traktorem. Sice mám stejné komponenty ale rozdílný obod pneumatik.
Hydraulika- Sjednotil oleje a filtraci. Je hezké mít hydraulickou ruku ale můžu to tahat jen za novým traktorem. Nechci míchat oleje. Hlavní problém na starém traktoru je nedostatečná filtrace. Pístnice KO.
Přední náprava- Ještě nevím co s tím. Škodovka celkem nedává ten naftový motor. Buď stejná ale v lepším stavu nebo nevím co tam dát jineho odpruženého :-/
Brzdy- Zadní náprava na vzduch spolu s brzdícím vlekem za novým traktorem je dosti bezpečnějsí. Takže vzduch?
Sedačka- Novej traktor má odpruženou a hodně rychle si na to člověk zvykne.
No mám pokračovat? moc z toho traktoru nezbyde a to je to co teď řeším :vysmech: . Jako za mlada blíží se zima a vymýšlím kraviny.
Nedala by sa zúžiť predná náprava z avie furgona?! Tam je to podobné ako škodovka len je to hodne masívnejšie

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: DRAKOUS-CRYSTAL junior

#1794 Nový příspěvek od kopr »

Vladimíre ne kabina nebude :vysmech:

Avia už se tam právě nevleze :-/

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: DRAKOUS-CRYSTAL junior

#1795 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...o té kabině to tvrdím i já , že na KUBOTĚ nebude . :smich: A což tak udělat odpérované nástavce ála origo crystal ?

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: DRAKOUS-CRYSTAL junior

#1796 Nový příspěvek od kopr »

To by se mi líbilo 8) Jen by to nebyla asi taková sranda vyrobit. :-/

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: DRAKOUS-CRYSTAL junior

#1797 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...nahlédni do katalogu ND Z 8011 a zjistíš , že je to jednodušší , než skládat nějaké víceprvkové pérování . Ale Ty si poradíš i bez nápovědy ...

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: DRAKOUS-CRYSTAL junior

#1798 Nový příspěvek od kopr »

Což o to ale strašně nerad vařím páky řízení atd :-/ Svisláky ze zetoru originál nejdou použít. Vedle ramu na ně nezbývá místo :-/

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: DRAKOUS-CRYSTAL junior

#1799 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...vidíš to ! Kdybych se do toho projektu pustil , byl bych za vodou . Pozdě bycha honiti !!! :smich:
Naposledy upravil(a) Vladimír2 dne sob pro 02, 2023 9:54 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: DRAKOUS-CRYSTAL junior

#1800 Nový příspěvek od kopr »

Mi něco povídej. Kdysi jsem chtěl dělat radlici na sníh. Pak říkám na co. Vždyť tu nepadá. Od té doby každý rok sněhu. :-/ :smich: No a podívej traktor. Budou vánoce. Za chvíli se pojedou sázet brambory a traktor je ještě v celku. :D

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“