ZETOR-couvající ještěrka

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
felix
Příspěvky: 64
Registrován: úte bře 05, 2013 5:53 pm
Bydliště: Chotěboř

ZETOR-couvající ještěrka

#1 Nový příspěvek od felix »

Zdravím všechny kutily..

Můj stroj je obrácená ještěrka s motorem Zetor 2011,koupil jsem ji ve stavu na fotce č.1,trošku jsem si ji vylepšil,udělal čelňáček,hydr.řízení a ještě nějaká drobná vylepšení.

mechanická převodovka má tři kvalty,1+2 s reversem,rychlá trojka ale jen couvá,sloužila ještěrce k přejezdu.

Výhody:malá spotřeba nafty,vývod z bloku na dvě čerpadla,revers při práci s nakladačem,těžká na zadek(původně na předek).
Nevýhody:nemá předek ani uzávěrku,nemá ramena ani vývod na nářadí,což mě ale nevadí,protože nehospodařím a už pracuju na podkopu který budu vozit sebou,posunout půjde ale na stranu a složený nebude vadit do boku(něco jako JCB).

I přes nevýhody jsem s mým drobečkem spokojený... :)
Přílohy
06.JPG
05.JPG
04.JPG
03.JPG
02.JPG
01.JPG

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#2 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

tak tohle je :shock: to jsi opravdu udělal doma to není možné. Už jen ten nakladač je parádní a ještě ty všechny samolepky na něm. No teda tohle je paráda všechna čest :pohar:
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
DAFcif
Příspěvky: 579
Registrován: stř lis 30, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kladno

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#3 Nový příspěvek od DAFcif »

8) 8) 8) Paráda!! 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
felix
Příspěvky: 64
Registrován: úte bře 05, 2013 5:53 pm
Bydliště: Chotěboř

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#4 Nový příspěvek od felix »

zdeněk 1 píše:tak tohle je :shock: to jsi opravdu udělal doma to není možné. Už jen ten nakladač je parádní a ještě ty všechny samolepky na něm. No teda tohle je paráda všechna čest :pohar:
Díky za uznání,všechno doma i když věci na soustruhu jsem si musel dát udělat kámošovi,protože nemám,jinak mě moc pomohla plazmová řezačka a svář.CO2,pístnice starší s inzerátů,pár jeklů,desítka pásovina,na lopatu pětka plech,pak už jen trocha barvy a samolepky se dají koupit,říkají o mě že jsem detailista ale mě to baví,člověk má dobrý pocit když je to nejen funkční ale i když to dobře vypadá.
Pozdrav kutilům!!! :ano:

Uživatelský avatar
DAFcif
Příspěvky: 579
Registrován: stř lis 30, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kladno

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#5 Nový příspěvek od DAFcif »

Krása a dokonalost je právě v tom detailu. Jen tak dál! 8)

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#6 Nový příspěvek od hajney »

Moc pěkné! A ten název couvající ještěrka je super!

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#7 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

8) 8) Hodně pěkný...
Uzávěrka by se asi při zemních pracích hodila.Nešla by dodělat? Vždyť desty jí taky měly.Předpokládám,že základ je z desty

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#8 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak to je nádherná proměna,na ten malotraktor v původním stavu si pamatuju. Nádhera 8) 8) 8) Smekám. Ten čelák je super věc,jak silné máš čerpadlo,co ten čelák zvládne?? Dík

Uživatelský avatar
felix
Příspěvky: 64
Registrován: úte bře 05, 2013 5:53 pm
Bydliště: Chotěboř

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#9 Nový příspěvek od felix »

KOŠŤÁL píše:8) 8) Hodně pěkný...
Uzávěrka by se asi při zemních pracích hodila.Nešla by dodělat? Vždyť desty jí taky měly.Předpokládám,že základ je z desty
Ahoj dík za uznání,Desta to byla ale jak udělat uzávěrku a jestli by to vůbec šlo,to nevím,to jedině nějaký machr přes Desty,dobrá by byla,to určitě,sám už bych jí býval párkrát potřeboval,ještě že se dá v nouzi popostrčit lopatou.

Uživatelský avatar
felix
Příspěvky: 64
Registrován: úte bře 05, 2013 5:53 pm
Bydliště: Chotěboř

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#10 Nový příspěvek od felix »

Milhauss píše:Tak to je nádherná proměna,na ten malotraktor v původním stavu si pamatuju. Nádhera 8) 8) 8) Smekám. Ten čelák je super věc,jak silné máš čerpadlo,co ten čelák zvládne?? Dík
Ahoj,jsem rád že se ti líbí,abych řekl pravdu čerpadlo jsem koupil z druhé ruky a bez štítku takže nevím,ale bylo nové a za dobrou cenu tak jsem jen věřil že to zvládne.Sílu nevím ale ramena zvednou předek traktoru.Vozil jsem tam zatím jen jasanové špalky z lesa u baráku a s nima si to hrálo.Jinak na nějaké najíždění do hromady to asi nebude,bez předku a uzávěrky,ještě jsem to ani nezkoušel,dělal jsem to hlavně v zimě na sníh kolem baráku,se řetězy se snad nebudu moc mydlit ale zkušenosti zatím nemám,mimo to jsem to dělal taky pro radost z kutění a když vidím ty ceny za traktor s čelňákem tak mám dobrý pocit že jsem to alespoň takhle za málo peněz dokázal.
Měj se hezky. :)

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#11 Nový příspěvek od Milhauss »

No za málo peněz,schválně kolik do toho zahučelo??? Mě takoveá sranda jako čelák vyšel na cca 22 000 Kč. Sice jsem rám čeláku,pístnice a lopatu koupil,nic jsem nevýráběl,jen předělával a hadice trubky,to člověk doma neudělá. Takže když to vezmu,jestli jsi materiál měl,pístnice taky,nebo dobře koupil,čerpadlo si sehnal,hydrauliku koupit musíš,a sám sis to vyrobil,tak tě to stejně na takových 12-15 000kč vyjít muselo taky. Ale furt je to oproti novému čeláku pakatel

Uživatelský avatar
felix
Příspěvky: 64
Registrován: úte bře 05, 2013 5:53 pm
Bydliště: Chotěboř

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#12 Nový příspěvek od felix »

Asi máš pravdu,těch 15 to bude,přesně jsem to nepočítal ale nebylo to najednou tak to tak nebolelo a pořád je to o moc míň než za hotový i když třeba tovární,já osobně mám větší radost z toho co sám udělám než z toho co koupím hotové,udělám si to podle svých představ i když občas se něco nepovede,znova se řeže,znova sváří ale to jistě každý kutil zná..... :)

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 653
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#13 Nový příspěvek od kronholec.sk »

podarený traktorík a ten nakladač vyzerá super - chcelo by to video stroja pri práci ;-)

Vlada
Příspěvky: 496
Registrován: stř lis 19, 2008 10:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#14 Nový příspěvek od Vlada »

felix píše:
Milhauss píše:Tak to je nádherná proměna,na ten malotraktor v původním stavu si pamatuju. Nádhera 8) 8) 8) Smekám. Ten čelák je super věc,jak silné máš čerpadlo,co ten čelák zvládne?? Dík
Ahoj,jsem rád že se ti líbí,abych řekl pravdu čerpadlo jsem koupil z druhé ruky a bez štítku takže nevím,ale bylo nové a za dobrou cenu tak jsem jen věřil že to zvládne.Sílu nevím ale ramena zvednou předek traktoru.Vozil jsem tam zatím jen jasanové špalky z lesa u baráku a s nima si to hrálo.Jinak na nějaké najíždění do hromady to asi nebude,bez předku a uzávěrky,ještě jsem to ani nezkoušel,dělal jsem to hlavně v zimě na sníh kolem baráku,se řetězy se snad nebudu moc mydlit ale zkušenosti zatím nemám,mimo to jsem to dělal taky pro radost z kutění a když vidím ty ceny za traktor s čelňákem tak mám dobrý pocit že jsem to alespoň takhle za málo peněz dokázal.
Měj se hezky. :)


myslim že by tě traktor příjemně překvapil,já s tou mojí hajtrou (proti tvýmu traktoru určitě),naberu v pohodě větší štěrk,i slehlou hlínu po několika letech,musí to bejt na pevnym podkladu,pak nepotřebuješ ani 4x4 ani špéru,neříkám po mokrý trávě nebo v blátě,tam sem rád že naberu max půl lžíce,ale pořád lepší než lopata a kolečko.

stroj je jinak nádhernej,přeju hodně úspěšných motohodin 8)
neuznavam slovo "nejde",všechno jde něco holt na h....

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: ZETOR-couvající ještěrka

#15 Nový příspěvek od jajrus »

krasny stroj, nejake video alebo viac foto uvitame...vdaka

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“