Pištův Běs

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pištův Běs

#541 Nový příspěvek od Atlan »

Ma vyznam tam davat 350 az taky vykon oprpti 250 to nieje, a ked sa to hada a zere benzin yiez nieje vyhra. Ale. Ked to mas doma....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pištův Běs

#542 Nový příspěvek od pinkygsx »

huráá žije 8)

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pištův Běs

#543 Nový příspěvek od pista1 »

Jako původně sem uvažoval o nějakým tom polským "4taktu v kostce" ale když se naskytla tahle možnost, tak proč ho tam nedat.
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pištův Běs

#544 Nový příspěvek od pista1 »

Tak je tam :D

Nejdřív se musel upravit držák motoru.
Obrázek

Rozšířit základnu, protože se celej motor posouvá o kus doleva aby seděla osa řetězu.
Obrázek
Taky sem musel dát kulák řízení na nápravě zespodu, protože by při plným výkyvu narážel do startéru.

A takhle tam sedí ;-)
Obrázek
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pištův Běs

#545 Nový příspěvek od pista1 »

Dneska dorazilo elektronický zapalování. ;-)

S motorem jsem dostal prodloužení zapalování s 2 řemenicema.
Obrázek
Obrázek

Bohužel už ne ten správnej boční kryt motoru, tak sem odpoledne strávil dopasováváním šablony pro vyvrtání děr do novýho deklu.
Obrázek

Zítra bych měl mít hotovou velkou středovou díru v kusu plechu, podložku pod snímač zapalování a distanční sloupky ke kartéru.

Ovšem největší ořišek bude vejfuck.
Buď to udělám podobně jako na starým motoru, ovšem stím že se tlumič bude muset dát na levou stranu, protože na pravou se přesouvá altík. Tomu a obzvlášť řemenům by rozhodně nesvěčil ten mastnej bordel co vejfuk plive všude okolo sebe.
Nebo spíš koketuju s myšlenkou, že vyrobím nějakou hranatou krabici s přepážkama a vycpanou drátěnkou do prostoru před motor s vývodem rovnou dolů.
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pištův Běs

#546 Nový příspěvek od pista1 »

Materiál připravenej, dostal sem i něco navíc, tak do montérek a jdem dávat dokupy zapalování :D
Obrázek
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pištův Běs

#547 Nový příspěvek od pista1 »

Už se to točí :D

Sestavené zapalování.
Obrázek

Když nasazujete karbec a zjistíte, že tam chybí pertinaxová podložka. Ale to vás přeci nemůže zastavit ;-)
Obrázek

A jedno video.
Nějak se mě kousnul mobil a poškodil soubor tak je trochu divný :)
Kéž by byl zvuk jako je na mobilu, je to pěknej mazec. Při nastavování zapalka střelil z vejfuju tak, že mě 10 minut pískalo v uchu a nic sem neslyšel, rychle sem si nasadil sluchátka.
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pištův Běs

#548 Nový příspěvek od pista1 »

Dneska sem si celej den hrál se svodama.
Obrázek
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pištův Běs

#549 Nový příspěvek od pista1 »

Musím do konce roku vybrat zbytek dovolený, tak dneska jeden den padnul na tlumič.

Z tlumiče sem odřezal trubky v čelíčkách a zjistil že má v 1/4 přepážku a je totálně zahnojenej. Tak sem ho kuchnul, vypálil, sedm 10mm děr v přepážce sem zvětšil na 15mm, vyřezal díry pro nový trubky a celý to posvářel zase dokupy.

A takhle to nakonec vypadá ;-) Oproti původnímu je tišší a hlavně nebudu mít motor a půlku traktoru zeblitý od oleje 8)
Obrázek
Obrázek

Pak sem přivařil páku na řazení motoru, místo původního přepákování na hadráka, opravil prasklej spojkovej mechanismus a zapojil spojku.
Obrázek

No a pak sem jen 2x obkroužil zahradu a schoval traktor do garáže aby chudák netrpěl pod plachtou na dešti.
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pištův Běs

#550 Nový příspěvek od pista1 »

Dobíjím :smich:
Nejdřív sem dobu spekuloval, jak ten držák udělat a všechno vycházelo strašně složitě. Pak sem zkusil altík otočit o 180° hlavním úchytem dopředu a najednou to šlo velice jednoduše.
Obrázek
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pištův Běs

#551 Nový příspěvek od pista1 »

Dneska jsem posvářel kryt řemenic, ať tam nejde bordel.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pištův Běs

#552 Nový příspěvek od pista1 »

Venku hnusně, zima a prší, tak sem se s lakováním zdekoval do sklepa ke kotli, kde je teplo.
Alespoň to pěkně zatvrdne, než se udělá pěkně, abych to mohl s konečnou platností natrvrdo přidělat.
Obrázek
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pištův Běs

#553 Nový příspěvek od pista1 »

Jakou barvu deklíku. Zelenou nebo červenou?
Obrázek
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pištův Běs

#554 Nový příspěvek od pista1 »

Hotovo.
Měl sem strach jestli to nebude drhnout o kolo při natočení a plným výkyvu nápravy, ale vychází to na milimetry :D
Vzpěru rámu jsem musel kvuli altíku trošku naohejbat a převařit.

Obrázek

Chlazení elektrickým větrákem s ručním zapínáním v případě potřeby.
Obrázek
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Pištův Běs

#555 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) ... krásná práce ! Jenom to chlazení se mi zdá hodně předimenzované .

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“