DonKarlosův traktor

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: DonKarlosův traktor

#31 Nový příspěvek od DonKarlos »

Pístnice by asi šla. Určitě by byla lepší. Jenže já na traktorku používám jen ruční hydraulickou pumpu. Čerpadlo jsem zatím nezprovoznil. Ten mechanismus při menších náklonech stačí. U větších by bylo stejně riziko, že to hodím na bok. Akorát jsem blbec, protože jsem zapomněl, že mi ještě chybí boční opory pro sloup. Málem jsem ho ohnul :pistol: A teď ty boční opory vadí tomu mechanismu :vztek: Ale byla to 1. vývojová verze. Budu muset mechanismus přesunout na vhodnější místo. Mám to jen poheftované, tak by to nemělo být složité.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: DonKarlosův traktor

#32 Nový příspěvek od DonKarlos »

Tak jsem uz parkrat ten muj vytvor pouzil a zjistil par “nedostatku”. Ty uvozovky tam jsou proto, protoze nejde o nedostatky v pravem slova smyslu, ponevadz od toho zarizeni chci neco vic, nez je asi jeho ucel. Jednalo by se spis o hydraulickou ruku :) Zkratka, chtelo by to dodelat hydrauliku na vysuvne rameno, a taky bych potreboval dodelat hydraulicke cerpadlo na traktore. Rucni pumpa me omezuje v tom smyslu, ze pod tlakem muze byt jen jeden okruh. Takze treba kdyz mam na ramene neco zvednute, nemuzu ovladat TBZ na traktore, ponevaz pri prepnuti packy na pumpe na druhy okruh, z prvniho okruhu se ztrati tlak a rameno i s bremenem jde k zemi :zapomel: Otocny mechanismus zatim celkem v pohode. Jen musim zmenit jeho umisteni. Dodelane bocni vyztuhy sloupu mu zavazi. A dalsi vec, musim dodelat predni zavazi na traktorku. Nevim, kolik ten betonovy patnik na fotce vazi, ale traktorek ma snahu jit na zadni uz pri zakladni delce ramena. Pri max. vysunutem ramenu jde na zadni i vysunutyma patkama :-/

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: DonKarlosův traktor

#33 Nový příspěvek od DonKarlos »

Tak jsem se rozhodl, že můj traktorek obohatím o vývodový hřídel. Resp. se pokusím. Už jsem si nakoupil nějaký matroš. Technicky to budu řešit osazením 2ks řetězových kol 12B-22 zubů na hardyho spojku. Jedno kolo bude pohánět vývodový hřídel, druhé bude pohanět hydraulické čerpadlo. Samozřejmostí je ložiskový domek na vstupu do 2. převodovky (Robur). Součastí domku je víko s guferem pro zamezení úniků oleje z převodovky. Trochu tápu v tom, jak udělat hřídel. Chtěl bych, aby se dal hřídel rozpojit. Uvažoval jsem, že bych hřídel rozdělil a 2 konce osadil kousky drážkované hřídele, které bych koupil na kardance. Spolu s tím bych koupil i pouzdro s vnitřním drážkováním, které by fungovalo jako posuvná spojka. Jen netuším zda by se mi podařilo drážkované časti přivařit tak, aby nehazely. Planoval jsem to udělat viz nákres. Na jednu část trn, na protikus díru. Nastrčit do sebe a obvařit. Stejně tak bych udělal i výstupní část. Nemám jak udělat drážkování, proto bych volil tuto krkolomnější metodu. Něco málo z výroby již proběhlo. Zatím pronikám do tajů soustružení :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: DonKarlosův traktor

#34 Nový příspěvek od DonKarlos »

Dílčí úspěchy :) Respektive, to se ještě uvidí :zapomel:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: DonKarlosův traktor

#35 Nový příspěvek od DonKarlos »

Tak jednu hřídel mám hotovou :prace: . Ta část s drážkováním je navařená. Koupil jsem na kardance 25cm celodrážkováné hřídele, fiknul ji, udělal na ní čep průměr 16mm a cca 2cm dlouhý. Do té dlouhé hřídele jsem udělal díru průměr 16mm, tu upravenou drážkovanou hřídel do té díry nalisoval a poté zavařil. Jsem zvědavý, jestli to bude držet a jak dlouho to drážkování vydrží. Když jsem to strouhal na soustruhu, přišlo mi, že je to takové trochu bláto :zapomel: Udělal jsem i spojku s kroužky, resp. spojku jsem koupil a jen na ní dodělal kroužky pro vidličku na posuv. Snad to bude takto fungovat. Ještě zbývá druhá hřídel a domečky. A samo, celé to dát nějak do kupy :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: DonKarlosův traktor

#36 Nový příspěvek od DonKarlos »

Konečně jsem se pustil do úpravy hydrauliky. Proběhla montáž hydraulických komponent - čerpadlo a jeho pohon, nádrž, rozvaděč. Nadrž jsem svařoval sám. A jde to poznat :-) Chtěl jsem si osahat TIG svářečku a takhle to dopadlo. Pokroucené jako prase, ale neteče a to je hlavni :-) U čerpadla, resp. jeho pohonu, jsem si vybral asi zbytečně složitou cestu, ale jelikož jsem chtěl řešit i pohon navijáku, zabil jsem 2 mouchy jednou ranou. Kupodivu to nějak funguje. Akorát nevím, jestli nebudou mít problém jednosměrná ložiska na řetězovém kole na čerpadle :-/ Snad to bude OK. Ale jeden problém se přeci jen objevil :-( Mám špatný typ hydraulického rozvaděče :-( Nemá průchozí “P” a “T”. Řeším v “Technických problémech”. Kromě toho, musel jsem překopat kostru u motoru, aby se mi tam vlezla nádrž. Baterku jsem musel též přestěhovat. Musel jsem ji dát na stranu vedle traktoru. Byla s tím drbačka, poněvadž jsem dělal vše demontovatelné.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: DonKarlosův traktor

#37 Nový příspěvek od DonKarlos »

Jelikož mám teď trochu času, pustil jsem se do opravy zadní nápravy v3s, resp. do přetěsnení, poněvadž z ni chčije olej snad odevšad :-( Tak jsem ji kuchnul … a zhrozil se :-( Uvnitř byla směs oleje a vody, resp. nějaký zulc, který byl kdysi asi olej, a voda. Je to katastrofa. Ale co se dá dělat. Dal jsem si za cíl vše vyčistit a vyměnit gufera. Ložiska řešit nebudu. Ještě vyměním kameny na páce uzávěrky. Musím taky vyřešit odvětrání difu, pač mi tama asi občas nateklo trochu vody. Chtěl jsem koupit originál odvzdušňovák, ale nevleze se mi tam. Tak si vyrobim asi nějaký šroub s trubičkou směrem dolů :-/ Nevíte někdo velikost závitu pro ten odvzdušňovák? A taky zvažuju jak utěsnit tyč pro řazení uzávěrky :-/ Je tam nějaký O-kroužek? V příručce to na to nevypadá. Zatím vše koupu v benzínu a snažím se očistit a odrezit armatury. Jsem zvedavý, jak se mi podaří vypláchnout ložiska od nečistot :-/

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: DonKarlosův traktor

#38 Nový příspěvek od kronholec.sk »

Syn teraz rozoberal nápravu a takisto tam bolo viac vody ako oleja...

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: DonKarlosův traktor

#39 Nový příspěvek od kronholec.sk »

Obrázek

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: DonKarlosův traktor

#40 Nový příspěvek od DonKarlos »

Koukam, ze si tez zamakal :) Vidim i rozebrany diferencial. Ten me teprve ceka. Hrozim se toho co me ceka, ponevadz jsem mel vzdy problemy s razenim uzaverky. Myslel jsem, ze bude problem s vidlickou. Jenze ta je relativne v pohode. Az na opotrebene kameny. Ty mam objednane a vymenim je. Z nejakeho duvodu nezajizdeji koliky do kola :-/ Pres dirky je videt, ze vnitrek dost zamaraseny :(

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: DonKarlosův traktor

#41 Nový příspěvek od kronholec.sk »

Tiež nešla uzávierka, bol zodrany limec na koliecku uzávierky

Florian
Příspěvky: 265
Registrován: pon čer 29, 2015 10:04 pm
Bydliště: Žatec

Re: DonKarlosův traktor

#42 Nový příspěvek od Florian »

Hezky zdokumentovana rozborka Karlosi....
Chtel jsem se zeptat,jestli mas udelany i seznam simerinků s umistenim,ktere jsou potreba? Urcite se budou hodit,zadek z V3S ma hodne samodelu..
Jinak pekne reseny ten nahon cerpadla.
Diky Florian

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: DonKarlosův traktor

#43 Nový příspěvek od DonKarlos »

Gufera v zadni naprave jsou tyto:

- Gufero pro hridel s nabojem pro kolo GP 120x160x16 -> 2ks
- Gufero pro poloosy GP 55x80x13 -> 2ks
- Gufero u hrusky / kardanu GP 52x80x13 -> 1ks

Potom je tam jeste jeden O-krouzek pod prirubu s guferem u hrusky. Rozmer ted nevim, zmerim

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: DonKarlosův traktor

#44 Nový příspěvek od DonKarlos »

Dnes jsem kuchnul dif a zjevilo se toto:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Budu muset koupit 2 ozubene kola :-/ A jeste uvazuju, ze vymenim krouzky na poloosach. Jsou lehce chytle. Uvazoval jsem, ze bych je poladil na lesticce, ale nevim jaky by byl vysledek. Kdyz budu objednavat ty ozub. kola, tak ty krouzky rovnou vezmu taky a hotovo :-/ V difu bylo asi malo oleje. Resp. ono ho tam bylo kdysi dost. Jenze neco vyteklo pres netesnoust u hrusky (uhnila pruzinka na guferu), a neco nateklo do reduktoru. Pac ty byly plne az po okraj :-/ Ach ta zanedbana udrzba :pohlavek: Dobre mi tak :)

Florian
Příspěvky: 265
Registrován: pon čer 29, 2015 10:04 pm
Bydliště: Žatec

Re: DonKarlosův traktor

#45 Nový příspěvek od Florian »

Dekuji Karlos....
Cenne info. :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“