traktor skoda octavia

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: traktor skoda octavia

#136 Nový příspěvek od jezus666 »

Nazdar, nějak se po tobě slehla zem. Něco nového u tebe? Děláš ještě na traktoru?
M.

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: traktor skoda octavia

#137 Nový příspěvek od Mekrt »

Zdravím, nebojte se neslehla. Píšu z nového účtu, protože k bývalému se pozapomnělo heslo :zapomel: .Traktor maká neustále a téměř bez poruch. Semtam něco se vyklube, ale nic závažného. Dám dohromady nějaké fotky a udělám nějaký report co se za ty léta událo. 8)

Díky za optání ;-) :friends:

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: traktor skoda octavia

#138 Nový příspěvek od jezus666 »

Vidím, že prodáváš díly takže od další stavby opustils?
Mira

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: traktor skoda octavia

#139 Nový příspěvek od Mekrt »

Ano, bohužel..
Z časových důvodů už to nezvládnu.. Defakto jsem nový a větší traktor ani nepotřeboval. Na mé účely bohatě stačí ten co mám a usoudil jsem, že raději budu udržovat a vylepšovat ten stávající, než se trápit s novým.. :)

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: traktor skoda octavia

#140 Nový příspěvek od Mekrt »

Zdravím,
píši po dlouhé době. Traktor maká jako o život a sem tam se objeví nějaký neduh. Teď konkrétně řeším kardan. Už jsem ho dělal po druhé a pořád to není ono. V domácích podmínkách a samozřejmě vždycky narychlo se mi nedaří ho udělat tak, aby něco vydržel. Na vývodu z převodovky mám originál homokynetický kloub a teď už mi odešel druhý kus. Vždycky se vymlátí a má neskutečnou vůli. Chtěl bych to vyřešit už jednou pořádně.. Nechal bych ho udělat od někoho kdo na to má vybavení.

Teď jak to nechat udělat.. Mám jiný ten samý homokynetický kloub a kardan z V3S. Nápad je takový, že kloub na převodovce bych nechal tento a na nápravu by přišel kloub z V3S. Kardan z V3S by přišel napojit na poloosu. Jde mi o to jestli na ten homo kloub nemám moc veliký úhel.. Jestli odchází kvůli házení kardanu, nebo mám smůlu na špatné kusy..
Druhá varianta je nechat udělat na vývod z převodovky kardanový kloub, na nápravu též a spojení přes posuvné drážkování, Avšak je tam poměrně málo místa a bylo by to složitější.. Dokážete mi někdo říci, jak to máte na svém stroji a jak vám to funguje?

Díky Martin ;-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: traktor skoda octavia

#141 Nový příspěvek od jezus666 »

Zdar,

já jsem při svojí stavbě rovnou na začátku sehnal celou poloosu z Ducata 2.8 TD (nebo jakákoliv dodávka). Ta origo, co byla na 1.9d motoru mě připadala slabá, na to že má táhnout celý výkon. Můžu říct, že dostává pěkně zabrat, ale zatím nebyl žádný problém. Velký úhel zalomení homokinetáku nevadí, to je jeho velké výhoda. Dokud to v něm nebude křupat, je to OK.
U té kombinace kardanový kříž na jedné straně a homokineťák na druhé, tam si nejsem jistý jak se to bude chovat. Ty kříže jsou na to náchylné, rádi pracují spolu dva kříže.

M.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: traktor skoda octavia

#142 Nový příspěvek od DanculSK »

Máš to vyosene-
Zalomene mierne
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: traktor skoda octavia

#143 Nový příspěvek od Mekrt »

Křupání už se ozývá... Nejvíce by se mi líbila varianta na převodovce zachovat homokynetický kloub a na nápravu dát ten z V3S, ale jak říkáš... Jestli by to nedělalo neplechu. Už bych to chtěl vyřešit jednou pro vždy :)

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: traktor skoda octavia

#144 Nový příspěvek od jezus666 »

To křupání by značilo velké zalomení kloubu, ale podle fotek je ten úhel malý, v tom nebude problém.
M.

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: traktor skoda octavia

#145 Nový příspěvek od Mekrt »

Koukám na internet, že by měl zvládnout dlouhodobě 50 a krátkodobě 80 stupňů. Pro zajímavost to změřím. Budu tedy doufat, že odchází díky házení kardanu :)

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: traktor skoda octavia

#146 Nový příspěvek od Mekrt »

Po delší době se zase ozývám s dotazem. Potřeboval bych přes zimu vyřešit ten kardan a teď mám chvíli čas se tomu věnovat. Chtěl bych na vývodu z převodovky zachovat homokinetický kloub na nápravu z V3S dát původní kardanový kříž. Potřebuji radu od někoho, kdo rozumí principu kloubů, aby mi řekl, jestli se to bude spolu kamarádit. Druhá varianta by byla na převodovku HMK posuvný a na nápravu bych dal pevný HMK. Pro realizaci by to pro mě bylo daleko složitější. Nedisponuji potřebným vybavením, tak si to budu nechávat dělat (kdyby chtěl někdo melouch na soustruh ;-) ).

Shrnutí tedy: Bude mi fungovat kardan na jedné straně s homokinetickým kloubem a na druhé straně kardanův kloub (V3S).

Děkuji a přeji krásné prožití vánočních svátků :friends: 8)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: traktor skoda octavia

#147 Nový příspěvek od DanculSK »

Mne to tak fungovalo ,,,
Myslím že by si nemal mať žiadny problém,
Len neprekrocit Max uhol zalomenia
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: traktor skoda octavia

#148 Nový příspěvek od Mekrt »

S úhlem zalomením problém nemám. Ještě to pro jistotu změřím, ale budu určitě v toleranci. Nerad bych vytvořil něco co nebude dlouhodobě fungovat. Toto je jediný neduh co mě na stroji trápí :)

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: traktor skoda octavia

#149 Nový příspěvek od Mekrt »

Ahoj, poptávám někoho kdo by mi pomohl s výrobou kardanu na můj stroj.
V čem by spočívala práce... Dodal bych část kardanu z V3S (plná kulatina 32mm) a část poloosy z auta (kulatina 36mm). Potřeboval bych je svařit s nějakou minimální házivostí. Celková délka by byla předpokládám maximálně metr, ale to bych musel přesněji změřit. Jestli to stočit na stejný průměr a vyrobit převlečné futro a za tepla nalisovat, či zavařit... To už je mi jedno. Dokázal jsem doma vyrobit kardan s obyčejnou elektrodou a minimálními zkušenostmi a drží už léta 8) . Akorát to nedokážu udělat s nějakou přijatelnou házivostí a ničí mi to klouby :shock: .
Pokud by to někdo dokázal vyrobit, nebo o někom věděl, tak určitě dejte vědět. Zadarmo to nechci 8) ( nespěchám na to, původní kardan stále funguje).

Případně kdyby měl někdo lepší nápad, jak to udělat, tak sem s ním :friends:

Dodal bych to samozřejmě očištěné a zbavené všech nepotřebných částí.

Obrázek

Děkuji Martin :friends:

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: traktor skoda octavia

#150 Nový příspěvek od Mekrt »

Nikdo by mi nedokázal pomoci? Zkoušel jsem uživatele Baťa1, ale bohužel už dlouho nebyl na fóru a jiný kontakt na něj nemám.. :(

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“