Jarda-kův traktor

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Jarda-kův traktor

#1 Nový příspěvek od Jarda-k »

Tak konečně se začalo něco dít. Hlavní poslání bude mulčování zahrady.


Motor: favorit
převodovka: favorit + zavařený diferák
zadní náprava: lada zkrácená o 16 cm
přední: asi samo domo,rejdový čepy a a náboje kol š 120

Ramena budou ve předu i náhon pro mulčovač. Ještě uvažuju jestli na přední nápravě nechat brzdy,nebo jestli budou stačit na zadku.
Přílohy
traktor 2012 04.jpg
traktor 2012 03.jpg
traktor 2012 02.jpg
traktor 2012 01.jpg

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Jarda-kův traktor

#2 Nový příspěvek od zde »

odkial budeš tahat nahon ? z predu prevodovky ?

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Jarda-kův traktor

#3 Nový příspěvek od Jarda-k »

Náhon bude z řemenice klikovýho hřídele. Na vyvažovacím nálitku je na soustruhu srovnaná plocha a vyříznutý 4 závity v rozteči pro přírubu kardanky z M 25.

Uživatelský avatar
DIFER
Příspěvky: 419
Registrován: ned říj 02, 2011 10:44 pm
Bydliště: SIN CITY

Re: Jarda-kův traktor

#4 Nový příspěvek od DIFER »

Taky řešim něco podobneho, ale ja chci hnat od kliky 50l čerpalo, nemaš strach že ti ty šrouby střihne přeci jenom mulčovač ma velky odběr a jak najedeš do mraveniště nebo něco podobneho budou to štorcy, nemaš strach že ti ji třeba roztrhne tu řemanici přeci jenom je to litina oslabena tema dirama, ja ji asi tu řemenici zanesu soustružnikovi at mi uděla to same ale z oceli a trošku upravenou abych se moh napojit dal :-/
KDE KOLA KONČÍ KOLOPÁSY ZAČINAJÍ

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarda-kův traktor

#5 Nový příspěvek od Mikro »

Hezký začátek, jen si myslím, že ti to pojede moc rychle. K tomu abys tahal mulčovač potřebuješ držet motor v otáčkách tak, aby dodával dostatečný výkon.
Díky těmhle celkem vysokým otáčkám a difu z žigula, který krátí " něco pod 4 " to pojede docela rychle i na tu jedničku.

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Jarda-kův traktor

#6 Nový příspěvek od Jarda-k »

Na jednotku by to mělo jet asi 5 km/h při 3000 ot. Sekal bych stím trávu tak do 20cm,což by snad ta řemenice měla zvládnout.
Mulčovač by byl v takovém stylu:
Přílohy
MUL1_1~1.JPG
MUL2_1~1.JPG

Uživatelský avatar
DIFER
Příspěvky: 419
Registrován: ned říj 02, 2011 10:44 pm
Bydliště: SIN CITY

Re: Jarda-kův traktor

#7 Nový příspěvek od DIFER »

Jaky ma zaběr ten mulčovač a maš pořadny kardanovy nahon určitě z volnoběžkou co stoji takova sranda :)
KDE KOLA KONČÍ KOLOPÁSY ZAČINAJÍ

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Jarda-kův traktor

#8 Nový příspěvek od Jarda-k »

Cena je asi 20 tkč,záběr 150 cm. Ale jak jsem psal,mulčovač bude v takovám stylu tzn. teprve si ho vyrobím.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarda-kův traktor

#9 Nový příspěvek od Atlan »

Nebolo by lepše dat kruh a naň otacacie noze predsa len ked nieco chytis noz sa schova ale z to bude emental
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Jarda-kův traktor

#10 Nový příspěvek od Jarda-k »

No,zatím to sekám klasickou rotační sekačkou s košem,kde je podobnej nůž.
Sekám už to tak několik let a nůž celkem drží a kameny mi tam příští rok snad nikdo nenahází.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarda-kův traktor

#11 Nový příspěvek od Atlan »

ved prave tam kde som nedavno kosil tak po skonceni kosacka vibrovala a nož bol do tvaru Z.... preto rozmyslam co pouzit, a hlavne pri takom naraze vsetko dostane zabrat...
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarda-kův traktor

#12 Nový příspěvek od Terablick »

Tak na to jsem celkem zvědavej :). Něco podobného bych taky rád "spíchl" taky, abych mohl sekat co nejdřív :). Ale právě ta rychlost pojezdu se mi zdála taky moc vysoko a tak furt řeším jak nějak snadno otáčky výstupu z převodovky Favorit (u mě Felicia 1,6) zredukovat. Nemám možnost soustružení a zakázkově to řešit nechci - potřebuju to celé postavit maximálně levně a rychle ;-). Tak se budu těšit až vyjedeš a poreferuješ jak to maká bez toho přídavného převodu do pomala :). A jak ta řemenice snáčí zátěž od toho mulčovače. Já budu mít sečení jen 120cm (3 pevné nože), a hnát to chci řemenem - tak je to i origo - pochází ze zahradního traktoru :). Stačí mu motor 18HP (a stačil by určitě i slabší) pro pojezd i pro sečení, tak myslím, že zase taková zátěž to nebude :). Motor bych chtěl točit jen málo nad volnoběh (tak do 1500 otáček), a rychlost pojezdu bych chtěl v rozpětí cca 3-10 km/h. To ale nevím, jestli bude reálné - až podle převodu nápravy nebo náprav (rád bych to 4x4) :). Každopádně držím palce a budu to tu sledovat ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
DIFER
Příspěvky: 419
Registrován: ned říj 02, 2011 10:44 pm
Bydliště: SIN CITY

Re: Jarda-kův traktor

#13 Nový příspěvek od DIFER »

Jarda-k píše:Na jednotku by to mělo jet asi 5 km/h při 3000 ot. Sekal bych stím trávu tak do 20cm,což by snad ta řemenice měla zvládnout.
Mulčovač by byl v takovém stylu:
To je pravě ono že každy si pod pojmem mulčovat představi něco jineho ja třeba i metrovou travu s naletovyma dřevinama, na těch 20 jak piše by to něměl byt problem, jak to před tim kosil zahradni sekačkou, ja myslim že jak mu to začne dusit tak zastavi necha to roztočit a pojede dal, spojka bude asi :'(
KDE KOLA KONČÍ KOLOPÁSY ZAČINAJÍ

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarda-kův traktor

#14 Nový příspěvek od Terablick »

No to se bavíme spíš o horizontálních mulčovačích - válcích s cepama a pod., než o vertikálních :). Ty vertikální jsou spíš taková lepší sekačka co trávu trochu víc nadrtí. Na hodně vysokou trávu se to moc nehodí, protože jí musí nejdřív položit (najet na ní) a tím pádem už jí to pak moc neposeká... I když jednou jsem nechal segru mojí přítelkyně (tehdy jí bylo tuším tak 12-13) sekat trávu zahradním riderem (má sečení před sebou) a ona nějak nezvládla z kopce řízení a přejela nám asi 2-3m vysokou jedli o průměru kmene tak 7-8cm, a ono to jen zachroupalo a na zemi zbyla jen štěpka :'( . Takže asi by to taky nějak pokousalo... Sám jsem jednou byl nucenej sekat trávu (všehochuť, ale bez náletových dřevin, protože to bylo nechaný ladem jen asi rok) co byla vyšší než já, a taky si to poradilo, ale muselo se to pak samozřejmě přejet ještě asi 2x, než to bylo jakž takž posekaný... Ale těch 20cm by neměl bejt problém ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: Jarda-kův traktor

#15 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

Další zajímavá stavba 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“