BJS-175

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: BJS-175

#586 Nový příspěvek od kenybz »

tož vitaj no a kolik toho pola máš? ono orat z jednoosákem ulehlů roky neoranů zem je dost brutální..
jestli ti tam vjede trektor nebo malotraktor tak první orbu určitě tak....
spojka napínáním řemenů ok motor taky i to uložení no ..zkus si spočítat převody jestli by to nevyšlo jen s jedním řemenem přímo na velkou řemenici na mrkvi na mrkev dva domce a mezi tu řemenicu
tak jak to mám je nejpomalejší rychlost hodně pomalá na motoru 1 a na převodovce tak to bych zajel do humna /200m/ tak za půl hodiny :)
převodovku mám taky opačne oproti tomu jak v autě a neni s tím problém.
misky určitě svařit poloosy zkrátit a brzdy by šly i kapalinové s původníma bubnama aspoň bude větší váha
60cm na střed kol a třeba posunutý střed disků abys to mohl otočit a rozšířit nebo vyměnit pravé kolo za levé
ty pneu co mám nepřenesou výkon motoru na půdu a bez uzávěrky při velké zátěži začne hrabat jedno kolo buď širší pneu nebo větší váhu stroje nebo dodělat uzávěrku nebo kombinace všeho

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: BJS-175

#587 Nový příspěvek od Veteranista! »

Pole je víc, ne takhle, za domem je zahrada, už od paměti obdělávaná úplný dohad 8 x 35 m, tam ale vjede max tera, pf, jenže soused který měl malotraktora který vjel projel, druhý pf zas propil, takže stavbou jednoosáku je výhodná, protože by stavbě "velkého" traktoru ho nebud muset až tak zužovat.

Právě jsme teď koupily pozemek, kde z trávy budeme zakládat pole asi 10x30 m, jenže nevím, zda žena nepřijde s nějakými záhonky speciálně - tam je plán letos zaorat trávu, pak hnůj a zapravit ho, tam bude vyloženě zeleninová zahradka.

A pak když klapne, tak možná bud mít od bratra další pozemek kde by se založilo bramborové políčko, malinová "plantáž", takže tam spíš menší množství.

Vím, že jednoosák je dřina, ale mám ho šanci do podzimu postavit, traktor s pluhem tady skoro nikdo nemá a když pozvu z jzd, co by šlo, zůstane toho relativně dost na dodělávku. Raději to na dvakrát přeorám jednoosákem než za někým běhat aprosit ho, ať to udělá, navíc to skoro můžu začít orat postupně hned teoreticky, takže to zas není, že za den to musí být hotovo.

To spojení na přímo řemenem motor převodovka moc nevidím, právě kvůli tomu namáhaní na ohyb, přece jenom jak na motoru, tak na převodovce nejsou nějak extra dlouhé, pro dobré uložení.

S těmu bubny máš asi pravdu, bude to s nimi taky fungovat a bude to nejjednoduší pro stavbu.

Převody propočítám, myslím, že max 15km/hod, možná méně zastavím.
Počítám, že s celkovým převodem 1:10 je rychlost mezi 1.07-9.67 km/hod.
Napadlo mě, že spojkový klíňák bych udělal s více řemenicemi, že uvolnění spojky(udělal bych dvostupňový mechanismus 1. stupeň vypnutá spojka, 2. stupěň možno sundat klínák lehce) a tím bych získal 2 nebo 3 stupně velmi snadno měnitelného stáleho převodu, uvidím, co seženu za řemenice.

Kola mám 15" šípaky, o uzávěrce vím, ale časově teď určitě ne, půlené brzdy budou muset pár let stačit(a bůh ví, zda budou letos).
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: BJS-175

#588 Nový příspěvek od kenybz »

tak jasno už máš jen začít stavět 8)
to napínání pořeš jak je to na shibauře
najdi si téma shibaura paní kenybzové
tam jsou fotky napínací kladka má větší chod a zvyšuje opsání řemenů a zadalší u malé hnací řemenice musí být takové opěrné stavitelné plíšky o které se při uvolnění napínací kladky opře řemen a neunáší se
řemeny je lepší použít řezané snesou větší zatížení a nevadí jim opačný průhyb
jinak v dílně mám ruský jednoosák který snad jednou dokončím mám jen převodovku s portály má to uzávěrku 4 rychlosti a reverz, vývodovů hřídel a vícelamelovou mokrou spojku jen tam dát motor a kola a další drobnosti

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: BJS-175

#589 Nový příspěvek od Veteranista! »

Představu mám, chci to jednoduché(málo času, respektivě čas je, práce je hodně)
Ideální by bylo koupit PF a je, jenže peněz moc není a stejně na ní bude hodně práce určitě, takhle koupím nový motor, převodovku mám, kola a různé blbosti okolo taky, ze šrotu vytáhnu pluh a jedem.
Na Shibauru jsem koukal, pročet.Fotka napínání tam je, ťuklo mě donosu, nevymýšlet, respektivě nedělat kladku na napínaní a vzít z auta, al eto ještě vlastně není tak jasné, kdybych tam dával těch řemenic víc, možná by nestačila šířka.
Šlo by prosím udělat fotka těch plíšků, aby se řemen neunášel?Tahle věc mě trápila, jak to udělat.

Ten ruský základ nevypadá zle, to by se mi sešlo, navíc to osadit něčím takovým a stroje jak vyšitý
http://aukro.cz/motor-186-f-diesel-9-5- ... 11698.html
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: BJS-175

#590 Nový příspěvek od Atlan »

Ja eom uvazoval pouzit predne naboje a prevodovku z favorita. Broblem je smer otacania motora. Motor by nemohol byt nad prevodovkou ale oproti. Uvazoval som rozobrat jednu prevodovku z ffavoritA, vybrat hriadel a ozubene koleso diferencialu, to napasovat na drazkovanu hriadel prevodovky. Osku z loziskami umiestnit do priestoru kde je diera na starter, umozni posunutie a napasovanie hriadele z malym ozubenym kolesom, zavriet to plechom a naliat olej. Vznikla by prevodovka 4x pomalsia. Na tu htiadel co by bola v priestore startera by sa dala drazkovana remenica, na motor tak isto spanovanim by bola riesena spojka. Loziska motora to zvladnu netreba podopierat. Motor by vysiel nad prevodovku.
Brzdy hydraulicke kotucove. Pripadne sppjit retazou a vznikne uzavierka, osobne by som zvaril difik,p4i sirke 60cm to za jazdy ide otacat na ceste aj v terene. Radenie by vyslo ako v aute.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: BJS-175

#591 Nový příspěvek od Veteranista! »

Tvá představa o převodovce z FA taky nezní špatně, to s tím převodem a výstupem přes startér se mi hodně líbí, inspiroval jsi mě k jednoosáku č.2.
Č.1 nechám s převodovkou 120, jednoduší rychlejší, podzim tu bude co nevidět a bude třeba s něčím pracovat.
s tím motorem naproti převodovky to tak nemusí být.Pro představu, jak co bys měl pospojeované"
Motor-klíňák- HŘÍDEL-převod(klíňák, řetěž,oz. kola)-převodovka.
No a HŘÍDEL může jít pod motorem a tím to vlastně budeš mít naproti sobě a nadsebou, snad lze pochopit jak to myslím.

S tím difem asi máš pravdu, 60 cm není moc, ale když jeden po cestě s vlečkou a chceš zatočit, tak se s tím jen zbytečně pereš, hydrodělené brzdy podle mě budou fungovat hezky a navíc teď do převodovky nepolezu, znáš to, tam vyčistit, přetěsnít, no když už jsme v tom, tak ložiska atd. a peníze a hlavně čas letí, ten není.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: BJS-175

#592 Nový příspěvek od kenybz »

no zkus pořešit napínání řetězu posunutím celé sestavy motor/ klínový řemen každá kladka na řetězu prostě rachtá jedině posuvné řetězové kolečko na ložisku je ještě dobré řešení.
tu převodovku aspoň rozpůlít a přetěsnit všecky ty škodovácké převodovky chčijů až hrůza.
ještě by bylo zajímavé jako brzdy použít kotoučovky z mašiny a páčky s hydraulikou to by bylo jak víno
nevím jestli by to šlo použít s prasátkama jestli by stačilo to malé množství oleje
motor dej víc dopředu
nebo pořádné závaží a třeba přídavné závaží podle připojeného nářadí abys to dovyvážil
normálně to mám bez nářadí vyvážené ale jak připojím kombinátor, který váží cca 40kg+/-
tak to mám všecko narukách a když se točím nakonci řádku tak je to fuška
při tom otáčení si pomáhám že dám zpátečku a navolnoběch se to krásně otočí ale musím to nadzvednout a držet rukama

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: BJS-175

#593 Nový příspěvek od Veteranista! »

Přetěsnění možná až v zimě, jak bude odpracováno.
S těma škodováckýma převodovkama to není až tak zlé(to říkám jako majitel Š 120L, 125L,100L,110LS, 1000MB, 1203, staré Octavie).
S těmo motobrzdami by to bylo technicky nejjednoduší, ale myslím, že třmeny z auta nebo prasátka š120 by to asi nestačilo, leda nasadit válečky D19 a brzdovou pumpu mít z nějaké velké mašiny, co má vepředu dva kotouče a s dobře seřízenýma paknami by to asi fungovalo.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: BJS-175

#594 Nový příspěvek od kenybz »

Mosím oprášit téma. Jednoosák stojí zakrytý ve stodole asi 3 roky bez využití...no měl bych ho aspoň provětrat a oprášit. Aby mu nezareznul válec :) Při poslední práci si dvojtakt usmyslel, že si prostě chcípne a už nepojede. Tehná jsem v kárce postupně navozil skoro celý náhradní motor a měnil všecko možné a ta sviňa a né a né jet.
Nakonec jsem ho mosel odtáhnůt shibaurů bo tlačit to opravu nejde kór se zapojeným kombinátorem.
Od tej doby je zaplachtovaný ve stodole nevím gdy to přesně bylo ale asi rok 2020.
Tož tak Od té doby sa dřu s varinů a na moje stále horší záda to jaxi není. Budu muset popřemýšlat nad změnů techniky a nebo sa na to pole uplně vykašlu.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: BJS-175

#595 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...jo , to je nejlepší řešení . Pergola , bazén a zbytek vybetonovat .

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14737
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: BJS-175

#596 Nový příspěvek od DanculSK »

A poriadny gril k tomu
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: BJS-175

#597 Nový příspěvek od kenybz »

bazén to je nápad dík za inspiraci :smich: kurňa máme 3 roky nový gril a eště jsme ho nepoužili

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: BJS-175

#598 Nový příspěvek od Honza_2 »

Teda vy jste provokatéři.
Já dělám 3x rokem rekonstrukci domu a buď jsem v kolbence nebo dělám barák a jak čtu vaše příspěvky tak jsem si vzpomněl,že mám stále zabalený gril co jsem před lety koupil v Baumaxu. :smich:
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“