Kríženec

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Kríženec

#496 Nový příspěvek od harijaro »

Včera som niekde na nete videl fotky rozvodné nej vláry. Tak ma hneď napadlo ako to u teba vyzerá ale zabudol som ti napísať. Tá voda čo ťa vytopila prišla ale zo zadu z kopcov nie z vláry?! :'( Záhrada V prdeli a v chalupe bordel

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kríženec

#497 Nový příspěvek od Pavel »

cerpej az to opadne okolo jinak se tito potahne do baraku a muze to udelat prasecinu z hasicema uz sem dpumpoval par vytopených baraku je to vyskouseny

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Kríženec

#498 Nový příspěvek od harijaro »

On to ale už v baráku má :(

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Kríženec

#499 Nový příspěvek od sferos »

Kotolnu s pivnicou mam spojenu na podlahe trubkou, aby stacilo cerpat len jednym cerpadlom. Voda valila do zahrady ako s tatranskych potokov. Dva hlboke jarky sa mi zbiehaju na rohu zahrady. Murik som mal min 50 cm nab zemou. Po vcerajsku je bahno s haluzami zarovno pletivom. Vecer uz sa voda pretlacila do pivnice a kotolne mam stale nachystany plavakovy spinac spraveny s termostatu s chladnicky a cerpadlo. Vysku hladiny mi to udrzuje do 5 cm. Do 1:45 v noci som cerpal v zahrade. Do rana skoncila voda v pivnici. Mam vsetko v pivnici zdvihnute na vysku dvoch paliet. Toto sa niekedy opakuje viac krat do roka.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Kríženec

#500 Nový příspěvek od harijaro »

Kurva to by chcelo tie jarky nejako previesť pozemkom až dopredu do priekopy ak sa to dá

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Kríženec

#501 Nový příspěvek od sferos »

Neda sa cesta 1. triedy. Je vysoko ziadny spad zahrada je meter pod urovnou. Podla neboheho suseda kedisy davno tiekol tadial potok do rieky. Lesaci spravily tazbu odvodnovacie jarky znicili a kaslu nato. Niektory chytrak pri odvoze dreva prepustil vodu s cesty do hory a voda si spravila dvojmetrovy siroky rigol. Zbytocne som to upchal, ked dalsi priepust spravili do driheho jarku o 50 m dalej a ten konci v druhom rohu zahrady.

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Kríženec

#502 Nový příspěvek od sferos »

Za posledneho komunistickeho predsedu MNV sa robila kanalizacia okolo cesty a chodniky a ten odmietol riesit odvodvodnenie - vysoke naklady, musela by ist kanalizacia o meter nizsie. A priepust do rieky moc dalej popri ceste. Dovtedy tam bol rigol okolo cesty. Vtedy zdvihli cestu, akurat som staval, este ze som isiel zo suterenom vysie a vyslo mi to len tak tak. Pred tym bol zas problem pri velkej vode, ze sa rieka prelievala cez cestu. Moc si nenavyberas.

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Kríženec

#503 Nový příspěvek od sferos »

Pokračovanie v kotolni neskončilo len vložkovaním komína, bolo treba demontovať kotol a prejavili sa problémy. Viac ako 30 rokov sa podpísalo. Obehové čerpadlo sigma slzilo. Rozteč prírub 170 mm. Dnešné čerpadla majú rozteč 180 alebo 130 mm. Jednoducho som ho odrezal. Voda tiekla do statora, objednal silikónové o-kružky, pretesnil. Urezaná časť je spojená tlakovou hadicou a spojkami od Charváta.
Obrázek Obrázek

Po montáži kotla späť a napustení vody začali problémy :shock: , najprv začali slziť príruby kotla. V noci mi to nedalo a išiel som pozrieť čo nové a mal som po spánku. Pridal sa spoj na duomixe. Od pol druhej v noci som riešil problém čo s tým. Ráno vypustil vodu, urobil značku na trubke aby som mohol merať. Rozhodol som sa vyrezať saxavon – spiatočku do kotla od duomixa. Vytiahnuť znova kotol, vymontovať šrobenia ( po 25 rokoch prevádzky ). Včera ráno ísť kúpiť jedno šrobenie a pustil som sa do toho. Jediná možnosť aby to sadlo späť bez problémov – namontovať na duomix šrobenie, na druhu stranu kúsok trubky zo závitom, zmerať vzdialenosť a urezať zo saxafónu časť trubky. Namontovať na kotol, dovliecť do kotolne zváračku tri body, vymontovať a v garáži zavariť. Sadlo to perfektne späť. Samozrejme ako inač bol ešte problém rozobrať nátrubok saxafónu od bojlera a znova pretesniť prírubu na bojlery.
Kotol späť a začať tlakovať. A znova dve pretesnené príruby slzili :vztek: . Vodu von, povoliť šrobenia a dovaliť príruby ( našťastie – len dotiahnuť ) :) .
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zavariť ako zavariť, len problém sú už moje dioptrie a zahmlievajúce okuliare v kukle. Už „len“ natrieť trubky, spraviť izoláciu, dopojiť vývod s kotla do komína, povrchovú úpravu krytov dvariec kotla a vrchného krytu. Z dôvodu veku kuriča zvariť stolik za kotol, aby mohol kurič občas vymiesť komín :-/ .

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Kríženec

#504 Nový příspěvek od sferos »

Len tak pre oživenie
Odkaz na video - moja dcera na Carpatia ultra trail - Ukrajina ( celkom 112 km).
https://m.youtube.com/watch?feature=you ... fxZjBbUt9g

Niekto toľko neprejde autom za rok, koľko nabehá po svojich a na bicykli. ( beh 5318 km, bicykel 1236 km. Spolu 6554 km )

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Kríženec

#505 Nový příspěvek od sferos »

ešte jeden príspevok - ukončenie komína a zotavenie záhrady po záplavách, babička dvakrát okopávala ( pred a po záplavách :-/ )

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kríženec

#506 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) ...babička musí být velice šikovná ! Vůbec není poznat , že byla zahrádka zaplavená . Ty jsi se jenom vozil na traktoru , nebo jsi taky pomáhal ..?

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Kríženec

#507 Nový příspěvek od sferos »

Ja som odstranoval ine nasledky velkej vody a montoval naspet kotol a pre istotu som si to zopakoval este raz aj z uriezanym trubky, aby som mohol utesnit zavit na duomixe. A do tretice vypustit znova vodu a dovalit srobenia. :-/ potom ponatierat a opravit izolaciu. V kotli opravit vymurovku, spravit oplechovanie komina.
Niekedy musi byt aj delba prace.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Kríženec

#508 Nový příspěvek od DanculSK »

šikovný to chlap ..... 8) 8) 8) 8)
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Kríženec

#509 Nový příspěvek od sferos »

Traktorový výlet po miestach kde som pred päťdesiatymi rokmi pásol kozy. Trochu sa to zmenilo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Kotol prešiel malou údržbou, vrchné kryty sú prestreknuté sprejom, predné kryty dostali práškovú farbu, teleso klapky komínového ťahu je pozinkované, za kotol som dorobil čistiacu plošinu aby bolo ľahšie čistenie komína ( ešte musím prerobiť zábradlie, aby sa dalo pri čistení otvoriť,) Do odstaveného prieduch bude namontovaný potrubný ventilátor na odsávanie prípadného zadymenia kotolne. Za komín na streche príde namontovať nerezová lavička.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kríženec

#510 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...pěkná krajina , jako stvořená pro traktorvýlet ... 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“