Traktor z Horňácka II

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Traktor z Horňácka II

#436 Nový příspěvek od ota »

Kluci, tyhle spotřeby! Já jsem dělal dřevo na topení. Natočím červenýho a vyjel jsem s ním z garáže. Chcípnu abych kouknul co tam je nafty. No něco se tam mýhalo v nádržce. To by mělo stačit a kdyby došlo, tak dojdu domů pro petku. 8) Udělal jsem deset fůr pěknejch. A traktůrek pořát jezdil jako fík! Při zajíždění spátky do garáže v neděli navečer kouknu do nádrže. Něco se tam zase mýhalo tak dobré. Projezdil jsem max litr. Naleju dvoudecku a dojedu k lesu a naspátek! Ta Slavie to prd žere. Vyjezdím za rok tak 3 max 5 litrů a to už hodně jezdím. Proti té 250 v zeleným se to nedá vůbec srovnat! Mám tam sice jinej karburátor, ale ten proti tomu naftovímu uplně chlastá! Je to asi opilec no co už! :vysmech:

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor z Horňácka II

#437 Nový příspěvek od kenybz »

no dvoutakty jsou žrouty jednoosák zežere zahodinu v zápřahu 3 litry proto aj jezdím s terů gde je čtyřtakt zatáhnu za špagát a maximálně napodruhé chytne a žere tak třetinu a na takové pojíždiky mám pocit že nežere vůbec šak jsem tam nalél než jsem vyorával pozdní erteple a furt trajdám na pole a zpátky a vozím ty fukušimské mrkve pteržele melůny atd no eště dneska a pole bude sklizené pak v sobotu odvozím hnoja a može sa orat
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Traktor z Horňácka II

#438 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

:ano: oproti jiným strojům to má větší spotřebu ale není to tak hrozné,když se podívám co odvedl za práci tak si ten benzín zasloužil :)

Je pravda že tera jezdí za polovic ale když jsem s ní vyvážel tento týden z pole zbylou urodu a když jsem teď jezdil s traktůrkem tak je to rozdíl pořádný. Tady pěkně volentem otočím jedním prstem a jedu kam chci, couvnout není problém oproti tery kde zatočení je :cvik: a furt kola přepínat a já nevím co všechno. Kdyby to pole nebylo na druhém konci dědiny a nemuselo se jet 3km po hlavní cestě tak bych vzal traktůrek ale takto je přece jen ta tera seriový stroj. Oba stoje mají svoje výhody a nevyhody.
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Traktor z Horňácka II

#439 Nový příspěvek od ota »

Hm, tak to jo! Oproti té Teře to je asi jiné svezení. Kroutit kolečkem a ne se hymlovat řidídtkama. 8)
To já mám v prorvnání u červeného, když jedu s károu tak projedu dvě deci. No a když jsem jel s kládama, tak jsem projel tři deci! :co?: Přeci jen jsem musel za to v lese trochu vzít. Hlavně jsem potřeboval předek, občas mi to na zadku šlo malinko vzduchem. Ale to byly extrémní fůry a ty už nejsou a nebudou. :( Teď v dohlednu bude vyvážení sněhu ze dvora. Máme na dvoře celkem málo místa a tak když toho spadne víc, musíme vyvážet. Na podzim naleju tak 2 litry a do toho sditivum na zimu. Aby nezamrzla nafta. Nastartuje i když bylo -16°C. Mám baterku na té udržovačce když jsou velké mrazy.

ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Traktor z Horňácka II

#440 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

dnešní odvoz listí :rally: byly dvě jízdy ale druhou várku už jsem nefotil.

ObrázekObrázek
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Traktor z Horňácka II

#441 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

trochu slunečnice se nenápadně stratilo z pole jednoho družstva :co?: :red: tak bude v zimě čím krmit vrabců :)

Obrázek
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Traktor z Horňácka II

#442 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, tady slunečnici dávám do krmítka pro sýkorky. Těm to chutná. Ale vrabce to ne. Těch tady je hodně a ty mi tu dělají neplechu. Lezou mi pod střchu a tlačeji se do zateplení, nebo mi tu plaší užitečné ptáčky. Obsazují jim budky, které jsem vyrobil pro užitečné ptactvo, jako pro sýkory, brhlíky, čermáky, atd. Vrabce tu nemám rád, je jich tu mnoho, klidně bych Ti nějaké poslal. 8) Aby Jsi je nakrmil. Já je tu netrpím a nekrmím! :tyty:

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Traktor z Horňácka II

#443 Nový příspěvek od Leo »

Oto, pošli nějaké vrabčáky k nám, u nás během let zmizli a spíš tu vidím kosy. I vlaštovek tu bylo plno, ale není je už taky vidět.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor z Horňácka II

#444 Nový příspěvek od kronholec.sk »

to bude preto, že lastovičky už odleteli :D ;-)

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Traktor z Horňácka II

#445 Nový příspěvek od Leo »

No to je možné, ale dříve než odletěli, tak se rozloučili, bylo jich plno na drátech mezi sloupy od elektriky. Ale už pár roků jsem je neviděl ani nikde sedět.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Traktor z Horňácka II

#446 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

jak píše Leo u nás nějak ti vrabci úplně zmizli. Samozdřejmě to bude i pro sýrokry a ostatní ptactvo.
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor z Horňácka II

#447 Nový příspěvek od kenybz »

jestli ti chybja vrabci tož si pro ně dojeď unás sa vykrmujů u slépek zmetci...vlaštovky tu taky sů a aj sa letos lůčily ale bývalo jich mnohem víc nikdo nic nechová a je málo much či co
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Traktor z Horňácka II

#448 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, tady u mě se zase nastěhovali jiní ptáčci. Ty vlaštovky tady taky moc nejsou. Zmizely chlévy a tak zmizely i vlaštovky. Ale mám tu sýkory a letos prvně tady hnízdily brhlíci. Pořát obšlapovaly budku a sem tam nakoukli dovnitř. Si povídám, asi to jen okukují a nic z toho. Potom se stratily. A tak asi jsou fuč. A najednou začali lítat do budky a zalepily si trochu douru. Nakonec vyseděly mladé. :wink:
Sýkory měly dvakrát mladé. Brhlíci jen jednou. Oni o dost dýl krmily a asi to u nich trvá dýl, než ti mrňousové vylítnou. Ale byly rozčepejřený. Bohužel jsem je nestihnul vyfotit.
Mám tu jen fotky malejch sýkorek čerstvě vylítlejch z budky.
Brhlík:
Obrázek
Obrázek

Tady je malej čermák, kterej vypdanul z hnízda a úspěšně jsme ho dolapili a vrátili naspátek. To bylo radosti u jeho rodičů!
Obrázek
Obrázek

No a sýkorky čerstvě venku.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Traktor z Horňácka II

#449 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

8) 8)

taky u nás na zahradě hnízdí ptáčci a jeden pravidelně nad vchodem do dílny. Jak má mladý tak to se nedá dostat do dílny pořád je nervozní když se mu chodí nad hnízdem.Nemá si ho dělat nad vchodem. :D On už tam má trvalou adresu několik roků. Postavil si tam hnízdo, tak mu ho tam necháváme a každý rok se tam vrátí trochu to poupravuje a už tam sedí znova - unás je to jak v zoo :) přes léto samé mladé ptactvo. Teď na zimu je nechaná v zahradě hromada jablek pro kosy a jak dojde zima tak to mají hody že potom ani létat neumí :smich: :smich: Dál do zahrady v zimě chodí pravidelně stádo srn - ty zase zásobuje soused. Pár roků zpět když bylo víc slunečnice tak nato došli ježci a to u nás bylo jak na srazu. To deně došlo po setmění před 10 ježků a to měly hody :)

Takže každý rok na zimu se musí nachystat něco pro srnky,slunečnice pro ptactvo ,jabka pro kosy,ořechy pro veverky...
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Traktor z Horňácka II

#450 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

Tak dnes si trochu zase zajezdil cca 9km tak i nějaký ten benzín se minul. Dovezl dvě várky dřeva a samozdřejmě nemohla chybět ani jízda do stohu s listím.

Druhá jízda domů už byla zase po tmě - ještě že tam mám světla dnes se hodily 8)

první jízda
Obrázek

druhá jizda
Obrázek
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“