Zetor 2011 Váša

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Zetor 2011 Váša

#46 Nový příspěvek od Proximák »

Po několika dlouhých letech, které utekly jako voda, opět nějaké oživení. Traktor pracuje kolem domu k plné spokojenosti, přece jen se ale něco málo změnilo. Motorový olej M7ADSIII měníme co dva roky, bez ohledu na najeté motohodiny, stejně tak fridex. Výměna oleje spojená s praním sítkových filtrů byla za trest. Koupil jsem sadu na předělání na plnoprůtočný filtr, který se montuje místo I. baňky. Místo II. je záslepka. Zatím proběhla jedna výměna a maximální spokojenost. Olej je čistší, výměna neporovnatelně rychlejší a něco málo přes 100Kč za filtr... stejně člověk utratil peníze za technický čistič na čištění sítek. Malinko se zvedl i mazací tlak. Pak jsem koupil zrcátko a vyrobil pro něj držák na výfuk. Bohužel teď nemůžu najít fotku. Také spokojenost.
Největší změna se udála u zadních kol. Jak už tu mnozí nastiňovali, ty 12,5-20 s šestiúhelníkovým vzorkem nebyly ideální. Před třemi lety jsem za jednu z prvních výplat po nástupu do mé první práce koupil Voltyre 11,2-20. A začala akce změna zadních kol. Přes různá peripetie se podařilo sehnat kola z agro Liazky, z kterých se použily disky. Středy jsem si nechal vypálit na laseru a s pomocí táty jsme je vevařili do disků. Původně jsem chtěl celé disky nechat vyrobit na zakázku, ale cena byla nesmyslná. Tahle akce se povedla po nedostatku času dotáhnout letos v září. No posuďte sami, teď je to opravdu traktor jak se patří :rally:
Další drobností, od které nemám fotky jsou zadní zástěrky s odrazkami. Pokud bylo blátivo, nečistoty létaly až do korby vlečky.
A teď naposled jsem ještě malinko poladil mazací tlak, kdy jsem zakoupil novou pružinu regulátoru a podložil ji jednou podložkou, jak to dovoluje návod k motoru Slavia 2S95, v Zetoráckem to dovoleno není. Trošku švindl, ale tlak se zvednul. Traktor podle nového manometru do 1 MPa maže jak podle příručky. Dosavadní měl velkou stupnici až do 1,6 MPa a nižší tlak na něm nebyl pořádně viditelný. V plánu je ještě nová nádrž na naftu, přepracovaná kapotáž a v regálu leží úplně nový alternátor Mitsubishi z Kuboty, ale to je vše hudba budoucnosti. Času není nazbyt. I když toho času na Vášu není, jsem šťastný když slyším pafat ty dva válce. Krásný zvuk 8)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zetor 2011 Váša

#47 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...nová kola z něj udělala skutečný traktor ! 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: Zetor 2011 Váša

#48 Nový příspěvek od deniels »

Pěkná práce.

Byla by možnost změřit výšku vzorku středem? Mám ty samé kola ale už je mám pár let a tak chcu vědět výšku nové. Ty kola jsou super, pěkně se čistí od bláta.
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Uživatelský avatar
Biggles555
Příspěvky: 2910
Registrován: čtv zář 17, 2009 12:40 pm
Bydliště: Temelín

Re: Zetor 2011 Váša

#49 Nový příspěvek od Biggles555 »

8) 8) 8)
ZETOR práce s ním je hračka, je to naše značka...
ČD a.s. na dráze jsem jen proto, abych se dozvěděl, proč se koleje v dálce sbíhají.....
VELCÍ KLUCI mají rádi VELKÉ HRAČKY
ZETOR 3211 ZETOR 6211

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Zetor 2011 Váša

#50 Nový příspěvek od Proximák »

Pánové, děkuji za pochvalu. Traktor ponejvíc vozí dřevo na vleku, a další materiály. Člověk to má tak nějak pro radost :friends:
Výška vzorku ve středu pneumatiky je cca 30mm.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“