Druhý - Saratov II

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Druhý - Saratov II

#841 Nový příspěvek od Marián »

Odbornici poradte mi aku prevodovku by som mohol pouzit ako druhu, nieco pevne co by som neroztrhal a male, aby to tam vliezlo. Dlzka max 35 cm aj s vystupnym unasacom. Asi by to malo byt v liatine nie v hliniku. Nejde mi o spomalenie rychlosti, ale o to, ze by som medzi prevodovkami vytiahol pohon na vyvodovy hriadel. Pasovala by tam redukcna z robura, ale ta je asi nezohnatelna. Riesenim by bolo aj dat dve roburacke za seba, druhu mam v regali, ale je moc dlha.

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Druhý - Saratov II

#842 Nový příspěvek od DODOTRAK »

:friends: Zdravím ťa Marian , ako pozerám tu sa ide upravovať 8) Moj názor je taký že by ti tam vliezla redukčná skryňa V3S a stretol som sa aj s tým že ju chlapík skrátil pretože nepotreboval vývod na predok proste vyhodil jednu hriadel a kolesá a urezal obal a zaslepil platničkou . No a V3S má vývod na navijak a ten sa dá použiť ako vývodový hriadeľ . A V3S znesie toho dosť kolesá modul 5 .

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Druhý - Saratov II

#843 Nový příspěvek od Marián »

Upravovat sa zatial nejde, len sa teoretizuje. Reducka V3S by tam asi vosla, ale neviem ako ma poukladane vyvody na napravy, ci by nebol problem s pripojenim na dif. Tiez neviem ten vyvod na navijak ci je umiestneny tak, aby mi niekde vliezol ten vyvodovy hriadel. Tiez by bol asi problem s otackami vyvodoveho hriadela, aby mal 540 otacok, musel by som mat zaradenu 3 a to by bolo rychle aj ked by som na redukcii zaradil pomalu. Akym smerom sa ma otacat PTO ked pozeram na traktor zozadu? Proti smeru hodinovych ruciciek?
Ak by som tam pridal druhu prevodovku a bral by som PTO spomedzi prvej a druhej prevodovky, tak by problem s rychlostou nebol. Bol by ale problem kam dat nohy vodica, prelozit hydraulicky rozvadzac, ovladanie uzavierky, posunut a potocit zadnu napravu, nadrz na olej, zaves na vlecku, sedadlo... skratka zadok celkom prekopat. Moc problemov, moc roboty a male vyuzitie. Rozmyslal som aj nad prednym vyvodom ako ma Jarda-k, ten by bol pouzitelny na mulcovac alebo na bubnovku. Neviete niekto ako je to s oddoberanim vykonu z predneho konca klukovky, nehrozi nejake poskodenie motora? Je tu nafore medzi 4x4 jeden traktor ktory je cely pohanay z prednej casti klukovky (Slavia 2S95) takze by to mohlo fungovat.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Druhý - Saratov II

#844 Nový příspěvek od oco13 »

Tak toto budem sledovať, tiež by som radšej mal mulčer pred sebou. 8)

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Druhý - Saratov II

#845 Nový příspěvek od DODOTRAK »

Ahoj Marian,
Ak potrebuješ len vývod tak by som to riešil jednoduchou prevodovkou buď ozubenými kolesami alebo reťazou samozrejme v oleji.
Nie som istý či má prevodovka robur na boku okienko kde sa dá montovať náhon na čerpadlo ak by mala tak to máš jednoduché zobrať náhon odtial.
Ja som teraz také niečo dorobil na prevodovku š 1203 a mám prakticky rovnaké otáčky pri akejkolvek rýchlosti. Odtial to ťahám povedla difiku dozadu a tam je ešte prevod tak aby vyšli otáčky 540 pri otáčkach motora 2200 kedy je u lombardini najveščí krútiaci moment.

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Druhý - Saratov II

#846 Nový příspěvek od Marián »

oco13 píše: ned led 24, 2021 8:07 pm Tak toto budem sledovať, tiež by som radšej mal mulčer pred sebou. 8)
Mozno sa nacakas, ak pride jar hura na stavbu a traktor bude na druhej kolaji.

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Druhý - Saratov II

#847 Nový příspěvek od Marián »

Dodo moja prevodovka to okienko nema, a ani som taku este nevidel, aj ked vraj boli take. Rozmyslal som aj o retazovej prevodovke v oleji, ale vyrabat prevodovku sa mi nechce. Nie som od fachu a dnes davat vsetko vyrabat komusi, neviem ci sa to oplati. Zatial len premyslam a najviac sa mi nechce rozvrtavat traktor. :(

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Druhý - Saratov II

#848 Nový příspěvek od DODOTRAK »

Marian , na tvojom mieste by som išiel do hydromotora dnes sú dostupné kvalitné hydromotory ktoré májú výkon 8 Kw a viac a prietokom vieš riadiť otáčky takže mulčovač ti to v pohode utiahne .

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Druhý - Saratov II

#849 Nový příspěvek od Marián »

Aj taka bola uvaha. Ale ta mechanicka varianta mi je akasi simpatickejsia. A v hydraulike su vraj cca 20 percentne straty vykonu. Ale ak na sucasnom stave traktore nic nezmenim, aj tak budem spokojny.

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Druhý - Saratov II

#850 Nový příspěvek od Marián »

fotené 26.1.21
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Druhý - Saratov II

#851 Nový příspěvek od Marián »

Hydroverzia zavrhnuta. Podatilo sa mi zohnat tento kusok.
Obrázek
Obrázek
Viete mi niekto poradit, kde na slovensku kupit retazove kola a retaze, mate niekto osobnu skusenost? Lebo gúgl ich ponuka celkom dost.
A este otazka na smer otacania vyvodoveho hriadela, viem ze su preavotocive aj lavotocive. Ake su unas beznejsie? Opravte ma ak sa mylim, ale pravotocivy znamena ze ak sa pozeram na traktor zozadu tak sa toci hriadel v smere hodinovych ruciciek?

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Druhý - Saratov II

#852 Nový příspěvek od DanculSK »

powerbelt
0917437508 - väčšinou komunikujem priamo z týmto chlapikom
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Druhý - Saratov II

#853 Nový příspěvek od Toreto »

Bude aj 4x4, ? :friends:

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Druhý - Saratov II

#854 Nový příspěvek od Marián »

Asi nie. Chvilu bola aj taka uvaha, ale neni to potrebne. Traktor vyuzivam velmi malo a na uplnej rovine. Ak by som chcel 4x4 tak by to chcelo vyrovnavaciu prevodovku a hlavne rozobrat traktor a zacat nanovo a to sa mi nechce. Alebo urobit este jeden, ale naco, ked ani tento moc nevyuzivam. A kde to potom obchadzat. Navyse roky pribudaju a zdravie tomu zodpoveda. Mal by som si hladat konicka z kategorie oddychovych. :) Budem rad, ked tam vrazim tu redučku a zbastlim nejaky pouzitelny vyvodovy hriadel aj ked bude zavisly na pojazde.

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Druhý - Saratov II

#855 Nový příspěvek od Marián »

Co sme nestihli na jesen lebo stale prsalo, to dobiehame na jar.
Odvoz prebytocnych 40 kubikov hliny.
Obrázek
Po osadeni obrubnikov navozit hlinu.
ObrázekObrázekObrázek
Po navozeni hliny /zoškrabol som zo zahradky tu vymrznutu vrchnu vrstvu/ bolo treba ugniavenu zahradku podryt, hlavne tam kde jazdilo to nakladne auto.
ObrázekObrázekObrázek
No a potom zorat.
ObrázekObrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“