Traktor multicar 21

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
petrm461
Příspěvky: 282
Registrován: pon črc 09, 2007 1:00 pm
Bydliště: Klokočná

Traktor multicar 21

#1 Nový příspěvek od petrm461 »

Takhle jsem to již koupil od jedné vdovy,pouze dodìlal ruèní brzdu a rozdìlovaè hydrauliky ,motor má 6,5k /1500 ot. jinak témìø vše pochází z multikaru M21.motor je nezmar,já to používám pouze na ježdìní po zahradì,jednou jsem s tím jel 6km ,byl jsem ztoho celej rozlámanej protože posez je hroznej
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Traktor multicar 21

#2 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

Ty pedály u toho nezakrytého setrvaèníku to bych se bál o nohy.Ten posed je taky super :D :D

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

#3 Nový příspěvek od Tom »

To je supr strojek, jsem zvìdav na reakci Bastardtraktora, tohle je takový muzeální kousek :smich: Ten posez bych ale opravdu upravil. A zdá se mi, že na to, jak sedíš vysoko, tak volant je straènì nízko :-/
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

mašina

#4 Nový příspěvek od Frantík »

Je to mašina, ale ten setrvák by mì trochu znervózòoval, to jo. 8)
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

#5 Nový příspěvek od Milhauss »

Jo tak to je mašina. Strach o hnáty je na místì. A jak pravíš,taky èekám co zahlásí Bastardtraktor,mùzeum to jistí :D

Uživatelský avatar
Elektronek
Příspěvky: 99
Registrován: stř říj 03, 2007 3:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#6 Nový příspěvek od Elektronek »

tøeba ten volant je nìjak vysouvací :D :wink: :wink:
Don't worry be happy.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#7 Nový příspěvek od bastardtraktor »

No to víte pánové, že do Muzea by se mi to líbilo - na používání asi ani ne . Na spanilé vyjížky by bylo nutné zakrýt NE ten setrvák - to by byla škoda, ale spíš udìlat nìjakou zábranu - šutzplech okolo pedálù.
Sedátko buï plechové z koòské sekaèky , nebo nìjaké pìkné køesílko z prkének !!!
Ta pøední náprava a ty øemenice - to tyky nemá chybu !!!
Je to takový klasický èeský traktorek ušitý horkou jehlou.
Ale ve své dobì to byl ale poklad a urètì lepší než vìtšina tech tehdy nejbìžnìjších traktorkù s Motorkovými motory.

Motor VEB Motorfabrik Cunewalde - to soudruzi oprali Deutze i s chlupama. Zde je jeho prospekt - http://www.deutschefotothek.de/obj86003921.html
Podobný Cunewaldský motor je i v Papšounovi - viz tovární
To mìsto Cunewalde je sice v Nìmecku ale leží v oblasti polabských Slovanù - poblíž Budyšína - Lužicko-Srbsky se tam už ale nemluví tak 30.

Obrázek


Dederoni M21 pøezdívali " Dieselameise " - neboli " naftový mravenec " :smich:
Mìl jsem s tímto strojem to štìstí a èest jezdit na letní praxi v uèení- cca 1979 - rozvážìl jsem s tím v Prefì Cheb pár dnù beton - byla to taková koule betonu - nikdy to asi nemyli. Pikantní je zatáèení pøenášením váhy nohama - to se na hrbolech moc preciznì nedaøilo, zvl᚝ když to mìlo vùli jako kráva. Èlovìk nevìdìl jak vùbec stát , aby to jelo rovnì.
Z postu øidièe jsem byl sesazen po èerné jízdì pro svaèinu po silnici do mìsta.

Ta pøední náprava asi i na traktorku je.

Z tý multikrávy jsou i ty pøevody a zadek ??
Nemáš fotky , jak to bylo nìkde v prostorách u bývalých majitelù ??
Vyzpovídal si vdvu - kdy, jak a proè to stavìli ?
Na co to používali - ty øemenice atd ??
ooooooooooooo

petrm461
Příspěvky: 282
Registrován: pon črc 09, 2007 1:00 pm
Bydliště: Klokočná

doplnìní informací k traktoru M21

#8 Nový příspěvek od petrm461 »

Obì nápravy jsou z té multikáry,pøední je otoèená,zadní má šnekový pøevod .Pøevodovka je také z multikaru,má na sobì hydr .èerpadlo pro sklápìní valníku-to se zapíná tou tyèkou (vlastní èerpadlo není vidìt,je za kastlíkem baterie ),pro zajímavost lamela spojky je stejná s trabantem,jedinì redukèní pøevodovka je z nìèeho neznámého,volant je z robura a skøíñka øízení také z nìèeho neznámého
Jinak ty øemenice jsou originál,v multikaru je motor položen vysoko a pøes øemeny pohání pøevodovku která je dole.
Já jsem ten stroj pùvodnì koupil pro známého který má dvì tyto multikáry (má jednostranný a tøístranný sklápìè),ale po zjištìní kvalit stroje jsem si ho ponechal(známý -veteránista je na mì dodnes naštvanej),k traktoru je táké pojízdná elektromotorová natáèeèka,když jsem to pøivezl byla žhavící svíèka spojena s kostrou(kontrolka žhavení fungovala ale žhavièka byla pøerušená)drátek žhavièky jsem svaøil CO2 a funguje dodnes.Rok výroby motoru je 1964

Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

#9 Nový příspěvek od Karel »

snad by to chtìlo nìjakou lepši židlu

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: doplnìní informací k traktoru M21

#10 Nový příspěvek od artemio »

petrm461 píše: Já jsem ten stroj pùvodnì koupil pro známého který má dvì tyto multikáry (má jednostranný a tøístranný sklápìè),ale po zjištìní kvalit stroje jsem si ho ponechal(známý -veteránista je na mì dodnes naštvanej),k traktoru je táké pojízdná elektromotorová natáèeèka,když jsem to pøivezl byla žhavící svíèka spojena s kostrou(kontrolka žhavení fungovala ale žhavièka byla pøerušená)drátek žhavièky jsem svaøil CO2 a funguje dodnes.Rok výroby motoru je 1964
Teï jsem tenhle motor i s pøevodovkou objevil u jednoho pøistìhovalýho Poláka. Pøevodovka se mi moc líbila, ale chtìl to prodat jedinì spolu :(
Navíc mìl plnou todolu rùznejch vìcí a motorù. Napø elektrocentrálu s motorem slávie dvouválec, výkon centrály asi 10hp :) . Co se mu nevešlo do stodoly, tak mìl venku pod plachtou.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#11 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Zde máš dosti podobný traktorek také postavený z dílù Dieselameise - Naftového mravence
http://www.feldbahn-guben.de/index.htm? ... r_blau.htm
a zde i stránku s tech daty o Naftovým mravenci
http://www.feldbahn-guben.de/index.htm? ... r_blau.htm

Oboje je z muzea polní železnice v DDRonsku

Obrázek

No já s tím jezdil na praxi v uèení a musím se smát, jak to znova vidim - øídit ve stoje nohama - to je vìc
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: doplnìní informací k traktoru M21

#12 Nový příspěvek od bastardtraktor »

:)
ooooooooooooo

petrm461
Příspěvky: 282
Registrován: pon črc 09, 2007 1:00 pm
Bydliště: Klokočná

Re: Traktor multicar 21

#13 Nový příspěvek od petrm461 »

Přemýšlím že bych traktůrek prodal,potřebuji finance na ohýbačku,co umřel otec stojí ale jinak stačí nabít baterii a zese frčí.
Petr

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“