Baz 175

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
jawarmaniak
Příspěvky: 108
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Baz 175

#31 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Tak jsem zkusil napojit palivovou hadičku a nastartovat. Motor startuje dobře, volnoběh je také dobrý, ale motor měl obrovskou díru v přechodových otáčkách. Po rozebrání karburátoru jsem našel 90tku trysku. Na otevřené sání by to chtělo asi víc. No uvidíme do budoucna. Každopádně po debordelizaci karbece už má motor celkem kultivovaný projev. Jsem, v rámci daných možností, spokojen. Tímto prohlasuji Baze za plně provozuschopného. Samozřejmě,
že hotovo však ještě není.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tento motor jsem včera dovezl domů za šrotovou cenu. Připadá mi, že by to mohl být Farymann.
Jednoduchý dotaz zní, je to Farymann nebo není? Nemá k tomu někdo nějakou literaturu? Děkuji
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

jawarmaniak
Příspěvky: 108
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Baz 175

#32 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Říká se, že jak na Nový rok, tak po celý rok. Proto jsem se musel, alespoň na chvíli, uklidit do své trucovny na půdě.

No výsledek viz níže. Už to vypadá zase o kousek líp. Teď musím u svého dvorního dodavatele objednat dvě paraboly, skla a patice žárovek, abych to mohl dokompletovat.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a taky jsem pořídil za pár korun naviják z odtahovky. Ty cca 2 tuny co to zvládne bohatě tomuhle prckovi stačí. Časem bych ho chtěl zkusit nabastlit na čumák a k pohonu využít volnou rozetu na hlavní hřídeli.

Obrázek

P.S. ten motor je skutečně Farymann, model 14 LES, 4.4kW/1500 ot. Rok výroby někde kolem roku 1960. Nevím to přesně, chybi štítek. Ještě nevím, co s ním provedu, ale do traktůrku by to asi bylo fajn, co myslíte?

jawarmaniak
Příspěvky: 108
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Baz 175

#33 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Vyrobil jsem napínák s pomocnou kladkou na hlavní řetěz, protože byl dost volný, takže i hlučný. Nic složitého jen dva kousky pásoviny s jedním koncem upevněným otočně a druhým s drážkou = šponováním. Drobnost, ale udělalo to hodně. Hlučnost klesla minimálně o čtvrtinu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zdemontoval jsem zadní líštu pro nářadí, protože byla úpně zkřiva. Bodejď by ne, když byla úplně zdeformovaná. V minulosti asi prasknul svar a předchozí majitel to svařil bez toho, aniž by se to pokusil alespoň trošku narovnat. Takže odříznout rameno, odbrousit staré návary a znova...

Obrázek Obrázek

ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

jawarmaniak
Příspěvky: 108
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Baz 175

#34 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Tak tedy zase něco málo z procesu..

Pustil jsem se také do tvorby boxu pro elektrovýbavu, který je po namontování alternátoru potřeba. Nemám v plánu kondenzátor a regulátor nechat na pospas povětrnostním vlivům jen tak, volně upevněné, někde na rámu.
Součástí boxu jsou i 4 pojistkové držáky na standardní 19mm nožové automobilní pojistky. V podstatě stačí jen jedna - mezi alternátorem a regulátorem, ale rozhodl jsem se, dát ještě jednu za kondenzátor na světelný okruh. Další dvě pouzdra budou záložní pro případ, že by se rozšiřovala v budoucnu elektrika, např. o zásuvku na přívěs atp.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Box i pouzdra dopadla dobře, myslím si, ale při tisku víčka se mi trochu přicpala tryska, takže je to trochu strakaté, ale myslím si, že u traktůrku to vadit nebude...

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a nakonec mám doma originální, nově pokovené paraboly do světlometů. Ještě skla a patice a můžeme zapojovat :)

Obrázek Obrázek

jawarmaniak
Příspěvky: 108
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Baz 175

#35 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Tak aby se neřeklo, že se s Bazem nic neděje... ono se děje, ale chvilku zabralo to vymyslet a nakreslit...

V první řadě trošku punku, vytisknu jsem si novou "kouli" na řadící páku s řídícím schématem, protože se mi to neustále pletlo. Řazení je převrácené. R vlevo dolů, 1 vpravo dolů. No a když už, tak stylově 😃

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Ve druhém případě jsem chtěl zakrýt nevzhlednou díru středu volantu. Sehnat původní krytku z Pandy je asi nemožné, takže jsem se rozhodl zbastlit vlastní s logem. Zároveň jsem do toho zakomponoval elektrické kontakty a pružinu, takže mám vyřešené tlačítko klaksonu, ktery budu samozřejmě v brzké době montovat...


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

K tomu jsem si vytisknul i kryt volantové tyče, co zakryl přechod do kapotáže. Vypadá to dobře, no ne?

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Baz 175

#36 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...všechno vypadá skvěle ! Vždycky když uvidím práci takového šikuly , jako bych pookřál ... 8)

jawarmaniak
Příspěvky: 108
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Baz 175

#37 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Díky

jawarmaniak
Příspěvky: 108
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Baz 175

#38 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Tak ještě jedna drobnost - koule na volant, co se občas hodí :) Dnes ráno mi dojel tisk.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Baz 175

#39 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...sice hezké , ale koule na volantu mi vždycky vadila , i na vysokozdvižném vozíku , kde má svoje opodstatnění . A jestli můžu mít malou výhradu ke vzhledu , tak bych vyměnil přední pneu za rozměr 135, max .145/70 - 13 .

jawarmaniak
Příspěvky: 108
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Baz 175

#40 Nový příspěvek od jawarmaniak »

No vidíš a já zrovna kouli na volantu mám rád. Na ještěrka jen s koulí.
Gumy budou casem nove, i na zadku. Ale na to je čas

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Baz 175

#41 Nový příspěvek od Fizz »

Ještěr bez koule? To je dobrý leda na rovně.

Mám ji i v HONíkovi. Tam je to bez ní mor.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

jawarmaniak
Příspěvky: 108
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Baz 175

#42 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Ne, že by se nic nedělo, ale nebyl teď nějak moc čas na nic. Zatím jsem koupil jen nový návlek na sedačku a přední blatníky na Zetora, které chci upravit na zadek. Zatím to nevypadá zrovna moc dobře, ale čas ukáže.. Blatníky se oříznou a ještě trochu natvarují..

Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Baz 175

#43 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) ...oceňuji každý kousek kapotáže , zvláště pak blatníky ! 8)

jawarmaniak
Příspěvky: 108
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Baz 175

#44 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Jo, taky si říkám, že tam citelně chybí..

Neměl by někdo nápad, jak nejjednoduššeji dodělat ruční brzdu? Mám v podstatě jen pedál, přímo zabírající na hydraulický váleček a ten vypíná brzdová prasátka. Na kardau udělat brzdu asi nepůjde, není místo. Jiné mechanické spojení s brzdami, resp s koly nemám. Napadá mně asi jen bowden a páka na hydraulický brzdový válec.. nebo by šlo něco lepšího?

https://www.rajce.idnes.cz/album/1qYIJv ... 1617045100

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14734
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Baz 175

#45 Nový příspěvek od DanculSK »

čo použiť hydraulicku ručnu brzdu?
https://race-shop.sk/117-hydraulicke-rucne-brzdy
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“