Baz 175

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
jawarmaniak
Příspěvky: 108
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Baz 175

#46 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Možná hloupý dotaz, ale co na to ten druhý válec? Pokud do odvodu z válce provozní brzdy napojím ruční brzdu, tak vlatně budou zapojené oba válceparelně. Když zmáčknu jeden válec, bude vyvozovat tlak nejen na brzdová prasátka, ale i na druhý válec. Nedělalo by to neplechu?

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14736
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Baz 175

#47 Nový příspěvek od DanculSK »

Ja ti neviem,,,
Ale keď to funguje na pretekárskych autách...
:zapomel:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Baz 175

#48 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...úplně stačí aretece pedálu v zabržděné poloze . Třeba rohatkou , nebo lankem...

jawarmaniak
Příspěvky: 108
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Baz 175

#49 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Vladimír2 píše: stř bře 27, 2024 2:57 pm ...úplně stačí aretece pedálu v zabržděné poloze . Třeba rohatkou , nebo lankem...
Čili systém, co používal velorex. To by mohlo fungovat. Díky za typ. Asi bych to vymýšlel zbytečně složitě...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Baz 175

#50 Nový příspěvek od oco13 »

A používa to aj veľká časť japonských traktorov, ak nie všetky.

Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Baz 175

#51 Nový příspěvek od Fizz »

To se týká jen mechanických brzd.

Hydraulické nejsou vhodné jako parkovací.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Baz 175

#52 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Nevidím jedinný důvod , proč by to nebylo vhodné . Mám to tak už spoustu let a funguje to asi proto , že mi nikdo neřekl , že je to nevhodné .

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3454
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Baz 175

#53 Nový příspěvek od harijaro »

Presne ako tvoj trojbodový záves. Podľa inžinierov nevhodný ale tebe funguje už háfo rokov.😉👍👌

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Baz 175

#54 Nový příspěvek od Chose11 »

Tam se jedná o to, že mechanická brzda jak se zabrzdí, tak drží. U hydraulické může povolit váleček, nebo prasknout trubka, kapalina vyteče a nebrzdí nic. Nic proti tomu že by to nefungovalo.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Baz 175

#55 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...no a u mechanické zase může prasknout lanko nebo táhlo , nebo vypadnout čep . To je samé kdyby , ale v jednoduchosti je genialita...

fikejz
Příspěvky: 6172
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Baz 175

#56 Nový příspěvek od fikejz »

Lanko, nebo táhlo nepraskají, když jsou zataženy, ale právě při zatažení. Tedy ve chvíli, kdy je obsluha přítomna. Čep u zatažené mechanické brzdy nemůže vypadnout tak nějak z principu. Naproti tomu u kapalinové brzdy může třeba vlivem změny okolní teploty a tedy i teploty soustavy dojít k překročení mezního tlaku jednotlivých součástí a následnému úniku tlaku a povolení brzdy. A bohatě postačí pro povolení brzdy i pokles teploty a tedy tlaku při zatažení brzd ohřátých bržděním při jízdě z kopce a následném vystydnutí.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Baz 175

#57 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...myslím , že konečné řešení je na majiteli Baz 175 .

jawarmaniak
Příspěvky: 108
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Baz 175

#58 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Tak je pravdou, že hydraulická ručka je v tomto ohledu méně spolehlivou, než brzda mechanická, nicméně já nemám, jak jinak brzdu vyrobit. Na kardan se mi koutouč nevleze, protože se točí asi 10 cm od rámu a na kolech nemám žádné brzdové páky (mechanické vypínání) - znamenalo by to velkou přestavbu, kterou prostě dělat nechci.
Hydraulika je jedinou volbou, pominu-li nějakou mechanickou blokaci řetězu mezi motorem a druhou převodovkou, což dělat odmítám. A také vzhledem k tomu, kolikrát do roka, kde a jak mám v plánu tohohle dropka používat, mne asi úplně povolená hydraulicka brzd vadit nemusí (zahrada, sad za domem). Dřevo v lese s tím svážet nebudu. Navíc převod je tak velký, že pouhým zařazením rychlosti se to samo o sobě ani nehne...

Za mne vyhrává řešení od Vladimíra - mechanická vazba na pedál. :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“