Sitmirův Blesk.

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SITMIR
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 15, 2023 1:51 pm
Bydliště: Česká Metuje

Sitmirův Blesk.

#1 Nový příspěvek od SITMIR »

Zdravím kolegové !!
Takže tohle je můj Blesk.
Rok výroby netuším, byl zakoupený a pouze ladím a dodělávám. Motor, převodovka a zadní náprava Š 1203,druhá převodovka je nahrazena řetězem do pomala.
Přední náprava-původ netuším. Zadní pneu 6.00-16 6PR,přední 5,90-15 4PR.Hydraulická zadní ramena .Brzdy na zadek hydraulické, půlené. Příslušenství zatím jen vlek a v plánu radlička na předek. Nevím jestli budu rozšiřovat hydrauliku na předek nebo jen nějaké mechanické řešení.
Rozvor 120 cm, celková šířka 125, délka 225cm.Váhu netuším.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Borivoj2006
Příspěvky: 851
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Sitmirův Blesk.

#2 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Sympatický stroj, klasického střihu. Asi bych zadekloval ten spodek řetězového náhonu na diferák. Měl jsem to podobně a byl problém s větvičkami v lese. Jinak přeju, ať dobře a dlouho slouží 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10028
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sitmirův Blesk.

#3 Nový příspěvek od Ondras83 »

na tatovo traktoru jsme na to vyrabeli celkem masivni retez, ma to dost do pomala, dole velky kola a nekdy se stavalo, ze to rylo v zemi a nabiral se bordel do retezu, v lese zase riziko, ze to chyti vetev nebo parez, kola se ohnou a je to v haji, takze misto krytu z kurt jsme tam delali pevnejsi z plechu a dole takovej skluz...od ty doby pohadka, retezy ciste

Uživatelský avatar
SITMIR
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 15, 2023 1:51 pm
Bydliště: Česká Metuje

Re: Sitmirův Blesk.

#4 Nový příspěvek od SITMIR »

Docela dobrá myšlenka s tím řetězem. 8)
Zatím se mi sice nestalo že bych do něj něco namotal ale ta možnost tu určitě je. Díky za inspiraci pánové !!

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“