traktor Medvěd

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Liptov
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 20, 2011 4:42 pm
Bydliště: Ružomberok

Re: traktor Medvěd

#151 Nový příspěvek od Liptov »

Páči sa my tá dvojmontáž :) Až na tú svetlú výšku , ale ak to stačí tak potom v pohode :) Kolko papá mercedes ?

Uživatelský avatar
najmis
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 11, 2009 10:07 am
Bydliště: Trutnovsko

Re: traktor Medvěd

#152 Nový příspěvek od najmis »

Ahoj..Díky za pochvalu dvoumontáže... :) Mě se taky líbí jak je to diky ní široký.. 8) Nemusím se bát že se někde převrátím.Výška pro naše potřeby zatím stačí.Někdy se hold musí víc vybírat cesta když se jede vyloženě lesem...ztrouchnivělý pařezy jsou v pohodě..horší jsou kuly 50 letejch smrku říznutých cca50-60 cm od země... :smich:Lesáckýmu řemeslu fakt nerozumím..je to normálnáí,prasárna,černý kácení..?Pár takových máme v lese nad námi.Asi jeden fiknu nad zemí a bude parádní špalek na štípání do sklepa.. :)
Kolik papá natuším...ručička rychloměru kmitá mezi 20-30 podle rychlosti jakou jedu,ale tolik to není zdaleky..no a motohodiny se nevedou...Záleží taky co se s ním právě dělá...Jak už jsem psal někde na začátku...rozhodně to není žrout jako stará Škodovka...Ted si bere trochu víc protože je nejspíš fouklý těsnění pod hlavou..Už minulou zimu byly problémy se startem.V mistě bloku a hlavy je už dost oleje a dokonce když se chcípne motor jsou vidět kolem těsnění pod palicí malý bublinky...Co jsem koukal tak těsnění pod palici se dá normálně koupit..ale co když budou k.o. sedla ventilu,kroužky na válci apd... :( Nevím jestli se do něčeho pouštět... :pistol:

Liptov
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 20, 2011 4:42 pm
Bydliště: Ružomberok

Re: traktor Medvěd

#153 Nový příspěvek od Liptov »

Pekné videá máš stým medvedom , tak nech ti dlho slúži ako doposial bez problemov !! :)

kalina
Příspěvky: 122
Registrován: pon led 26, 2009 11:46 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor Medvěd

#154 Nový příspěvek od kalina »

Výměna těsnění pod hlavou u mergla není nic náročnýho a pokud ten motor bude v prdeli, tak se dá za dobrý peníze sehnat jinej/dobrej 8)

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: traktor Medvěd

#155 Nový příspěvek od padesátka »

najmis píše: Kolik papá natuším...rozhodně to není žrout jako stará Škodovka...Ted si bere trochu víc protože je nejspíš fouklý těsnění pod hlavou..Už minulou zimu byly problémy se startem.V mistě bloku a hlavy je už dost oleje a dokonce když se chcípne motor jsou vidět kolem těsnění pod palicí malý bublinky...Co jsem koukal tak těsnění pod palici se dá normálně koupit..ale co když budou k.o. sedla ventilu,kroužky na válci apd... :( Nevím jestli se do něčeho pouštět... :pistol:
Všechno koupíš ale nejlepší odvézt hlavu někam do brusírny a oni si s tím poradí(sedla,vodítka i ventil.) a ještě -pokud si budeš přát tak ji srovnaj a rovnou ti k tomu daj i těsnění tak jsem to mněl i já.

Uživatelský avatar
najmis
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 11, 2009 10:07 am
Bydliště: Trutnovsko

Re: traktor Medvěd

#156 Nový příspěvek od najmis »

Firmu,která dělá motory(výbrusy,hlavy atd..) máme tady kousek..spíš se bojím jak je to s rozvody a hlavně pohonem vstřik. čerpadla..Aby to šlo uděat aníž bych pak musel nechat přeseřizovat čerpadlo...Napadlo mě že asi zajedu do PL kousek za čárou je dieselservis a slyšel jsem že to jsou machři a hlavně za lidový ceny..
Jinak kupovat jinej motor je taky kup zajíce v pytli..málokdy se natrefí na motor,kterej je v autě a brát nějakej z vrakáče za 5 litru o kterým nikdo nic neví(jak dlouho stojí,jak na tom jsou tlaky,vstřiky,čerpadlo) je risk.
Docela by se hodila nějaká dílenská příručka nebo něco abych aspon věděl jak je to uvnitř udělaný a věděl tak nějak co a kde..

Uživatelský avatar
najmis
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 11, 2009 10:07 am
Bydliště: Trutnovsko

Re: traktor Medvěd

#157 Nový příspěvek od najmis »

Je tady nějakej Mercedesák nebo veteránista... :hm: Nerad bych sundal palici a pak pul roku stál...v zimě je potřeba odhrnovat sníh a vozit dřevo...jenže jak bude velkej mráz bude zas chytat na 3 což je o baterku-ted 88Ah a motor pak taky dostává, když se chytá i ten nemocnej válec..to jsou rány.. :(

kalina
Příspěvky: 122
Registrován: pon led 26, 2009 11:46 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor Medvěd

#158 Nový příspěvek od kalina »

Při sundávání hlavy není potřeba čerpadlo nijak seřizovat (pokud si s tím nepohneš). Osobně bych ale šel cestou výměny motoru za jiný, to těsnění taky nestojí pár korun, pak taky záleží v jakým stavu budou šrouby...atd. Možná by bylo dobrý se zamyslet nad tím, zda tam nedat spíš motor ze W124 než z piana. W124 netrpí ztrátou komprese a špatnými starty v zimě, větší krouťák, lepší spotřeba, prostě líp jede, jsou novější, takže šance sehnat lepší motor je u 124 větší. Je tady na výběr od 53kw - 83kw, 4 - 6ti válec. Pak je tady ještě turbodiesel, kterej bych vůbec nedoporučoval z důvodu problémů s teplotou, které prostě u nepřímovstřikového, přeplňovaného dieselu jsou. Některé pokusy o přeplňování nepřímo vstřikových mercedesích motoru, které jsou tady na fóru vůbec nechápu :tyty: - ten motor to nemá šanci dlouhodobě vydržet! :nene: .
Myslím, že 124 (190) 200D by byla určitě nejlepší volba (pokud bys nechtěl teda něco silnějšího :) )
Pokud bys ale tvrdohlavě trval na pianu :) , tak tady je něco na prodej:
http://www.mercedes-classic.cz/phorum/v ... 0D#p304402
a za 3tis. i s převodovkou to neni vůbec špatný..
Nebo si zkus dát na mercedes-classic.cz inzerát, jsou tam vesměs seriozní prodejci, tak by to mohlo klapnout a třeba bude mít někdo motor ještě v autě, tak to půjde vyzkoušet, hlavně starty za studena a tak.
Jinak nějaké technické informace a návody najdeš zde:
http://sonypolicka.webgarden.cz/w123-2

Uživatelský avatar
najmis
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 11, 2009 10:07 am
Bydliště: Trutnovsko

Re: traktor Medvěd

#159 Nový příspěvek od najmis »

Díky za rady a odkaz na užitečný věci... 8) Uvidí se časem co se s motorem provede..Zatím starujem... :) Hold se založí kasička Medvěd a bude se šetřit.Bud na repas současnýho nebo na jinej.
Dneska sme s Medvědem uklízeli 2. část skorosouše, kterou sem včera sejmul.. :red: Nahoru bylo trochu trápení, ale pak si dal říct... :)
Video 014 ukázka "rychlosti" traktoru, když je na 2. převodovce 1. stupen...na mercedesu je 2. nebo 3. sám ted nevím... :smich:

http://www.youtube.com/watch?v=XOSOaQrHTbM
http://www.youtube.com/watch?v=NRV4Z9XryRg
http://www.youtube.com/watch?v=OUZH58PQMmc

Uživatelský avatar
pavel601
Příspěvky: 1572
Registrován: čtv dub 15, 2010 9:00 pm
Bydliště: Bratislava

Re: traktor Medvěd

#160 Nový příspěvek od pavel601 »

....tak som ťa odhalil :) , ten tvoj pes je na každom filme a ty si bez neho úplne stratený ..... :) :friends:

Uživatelský avatar
najmis
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 11, 2009 10:07 am
Bydliště: Trutnovsko

Re: traktor Medvěd

#161 Nový příspěvek od najmis »

Nj, když jí řeknu zustan doma...jako když řeknu pojd.Má les hrozně ráda a celkově je to hyperaktivní magor... :smich: Když sem chvíli zápasil s tou kládou nahoru seděla na vršku a jen sledovala co tam vyvádím... :smich: Když jsem vyjel nahoru zas běžela předemnou domu...Zná to kolem a nebojí se jít napřet.. :)

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: traktor Medvěd

#162 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

Jak video kolikrát zkesluje tak tady ten kopec musel být pořádný 8)
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
najmis
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 11, 2009 10:07 am
Bydliště: Trutnovsko

Re: traktor Medvěd

#163 Nový příspěvek od najmis »

Noo docela to jde.. :) Z fotek je to reálnější pohled..Mít ten klacek o 100Kg víc už bych ho asi nevytáhl.Jinak v pulce sem zapadnul...na kládě. :smich:Protože táhnout celou tu kládu po zemi už pak v tom stoupání nepobíral tak že couvnu a uvážu jí na krátko za ten nálitek na hrušce..no tak couvám a rámem vzadu jsem najel na kládu a bylo po prdeli... :vztek: Kamínek nás nakonec vyprostil...ted se dvoumontáž fakt hodila.. :)
Přílohy
19112011377.JPG
19112011374.JPG

Uživatelský avatar
najmis
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 11, 2009 10:07 am
Bydliště: Trutnovsko

Re: traktor Medvěd

#164 Nový příspěvek od najmis »

Když nikdo nechce bufíka v bazaru tak než aby jen tak ležel poslouží Medvědovi... :) Zatím sem udělal jen držák..až bude v chodu udělám video.
Přílohy
18122011385.JPG
18122011384.JPG

Uživatelský avatar
najmis
Příspěvky: 263
Registrován: ned říj 11, 2009 10:07 am
Bydliště: Trutnovsko

Re: traktor Medvěd

#165 Nový příspěvek od najmis »

Dneska jsem navařil kus trubičky na výstupu z hlavy,kde byla do ted šroubovaná (36mm vořech:)) )zátka a zatím jen propojil okruh s druhou zátkou u termostatu.A udělal odbočku pro webasto z přívodu paliva od nádrže k čerpadlu.Fota pozdějc...

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“