Kumpyho traktor

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10020
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kumpyho traktor

#31 Nový příspěvek od Ondras83 »

co to je za volant? jednorazovka nebo se da normalne koupit?

Uživatelský avatar
Kumpy
Příspěvky: 70
Registrován: pát črc 06, 2018 10:00 am
Bydliště: Ilava

Re: Kumpyho traktor

#32 Nový příspěvek od Kumpy »

Mám ho z vrakoviska, je z vysokozdvižného vozíka ale aký typ, to ti nepoviem. Ale určite je lepší ako ten, ktorý som tam mal pôvodne.

Uživatelský avatar
Kumpy
Příspěvky: 70
Registrován: pát črc 06, 2018 10:00 am
Bydliště: Ilava

Re: Kumpyho traktor

#33 Nový příspěvek od Kumpy »

Mam otazku ake cerpaddlo na hydrauliku by ste mi odporucili? To co tam mam je s najvacsou pravdepodobnostou s nejakeho serva, ale je strasne malicke, chcelo by to nieco vacsie a silnejsie. To co tam mam mozte vidiet na obrazkoch na zaciatku prispevku. Dakujem za rady.

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Kumpyho traktor

#34 Nový příspěvek od peter bendr »

Ja som kupil z hydraulikapo nove cerpadlo to 15 litrove stalo okolo 40e

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Kumpyho traktor

#35 Nový příspěvek od zde »

mam tiež to 15 l maka 5 r bez problemu .
https://www.hydraulikapo.sk/kategoria/h ... -cerpadla/

Uživatelský avatar
Kumpy
Příspěvky: 70
Registrován: pát črc 06, 2018 10:00 am
Bydliště: Ilava

Re: Kumpyho traktor

#36 Nový příspěvek od Kumpy »

Chlapi potreboval by som poradit, planujem prerobit na kompletku celu hydrauliku, od cerpadla, rozvadzaca a zavesenie ramien.
Chcem sa spytat aku dlzku a rozmeri by som mal zvolit pri hyd. valci? Plus nakoniec, ake by ste mi odporucili cerpadlo? Mozte aj konkretny pripad uviest. :) :) :)

Uživatelský avatar
Kumpy
Příspěvky: 70
Registrován: pát črc 06, 2018 10:00 am
Bydliště: Ilava

Re: Kumpyho traktor

#37 Nový příspěvek od Kumpy »

Pridavam par fotiek ako to mam realizovane teraz. Prva fotka je stitok bulharskeho cerpadla C060 XTM, to tam mam teraz.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Kumpy
Příspěvky: 70
Registrován: pát črc 06, 2018 10:00 am
Bydliště: Ilava

Re: Kumpyho traktor

#38 Nový příspěvek od Kumpy »

Asi si si tu pisem len sam so sebou ale nevadi mi to. Dnes som vymontoval a rozobral valec. Vnutorny priemer valca je 40mm. Priemer piestnice je 20mm. Na internete som nasiel udaje o tom cerpadle ma napisane ze pracovny tlak je 170 bar. (17MPa) prietok je tusim len nejake 2,5 l/min. Neviem ake mam presne volnobezne otacky motora ( motor zo zetora 2011) ale cerpadlo mam hnane priamo z kluky cez o nieco mensiu remenicu. Na volnobeznych otackach ma to nezdvihlo vaz nejakych 96kg. Musel som mu pridat aby ma dvihlo. Tolko moja vaha ale co tak ak chcem zdvihat nieco co ma 200-300 kg. Tak som skoncil. Potom este otazka mate niekto skusenost s trojbodovym zavesom kategorie 1 co sa predava na nete za nejakych cca. 90€? :typek:


Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1127
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Kumpyho traktor

#39 Nový příspěvek od saano »

Podľa toho čo píšeš a ako vypadajú tie ramená , tak musia zdvihnúť min. 400kg samozrejme ak by bolo všetko v poriadku , čo určite nieje. :nene:
Aký máš tlak v systéme , na koľko je nastavený pretlakový ventil na rozvádzači?
Manžety vo vnútri piestu boli v akom stave?
Podľa toho špinavého čerpadla to vypadá na netesnosť , to znamená že môže prisávať vzduch. Je spenený olej v nádrži? Prípadne je už po smrti.
Tie otáčky na voľnobeh sú tiež malé chcelo by to zmenšiť remenicu na čerpadle prípadne zväčšiť na kľuke.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
Kumpy
Příspěvky: 70
Registrován: pát črc 06, 2018 10:00 am
Bydliště: Ilava

Re: Kumpyho traktor

#40 Nový příspěvek od Kumpy »

Ako zistim ze na aku hodnotu je nastaveny pretlakovy ventil ? Cerpadlo netesnot nema, zaspinene je od oleja co je nadrzka nad cerpadlom. A esteako zistim tlak v sustave?

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Kumpyho traktor

#41 Nový příspěvek od zde »

Manometer cez T kus prípoj na hadicu valca alebo ak máš rychlospojku cez ňu.

No a ten valec 40 vnútro je málo ,mal som 50 a bolo to trápenie ,teraz mám tuším 80 vnútro a je to ok .

Čerpadlo ak dá len 2.5 l tak tiež nič moc :(

Zdeno

Uživatelský avatar
Kumpy
Příspěvky: 70
Registrován: pát črc 06, 2018 10:00 am
Bydliště: Ilava

Re: Kumpyho traktor

#42 Nový příspěvek od Kumpy »

Meral som priemery kladiek. Na kluke mam 180mm a na cerpadle 100mm. Motor je zetor dvojvalec z 2001. Nikde som sa nedocital ake ma zhruba +- volnobezne otacky.
Ale rozhodol som sa ze si objednam toto cerpadlo co ste mi radili: https://www.hydraulikapo.sk/kategoria/h ... -cerpadla/

Dufam ze ho tam zmestim.
Dalej som rozmyslal nad tymto rozvadzacom. Mate niekto skusenost s tou plavajucou polohou?

https://www.hydraulikapo.sk/kategoria/h ... u-polohou/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15652
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kumpyho traktor

#43 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som ju mal a nebolo to ono. Bola potrebná príliš velká sila na kopírovanie. Druhý problém bol, že vo velmi krátkom čase mi prestala páka držať v aretácii na plávačku.
Tú mechanickú majú viacerí a funguje.
S čerpadlom neviem mne stačilo servo na 500kg vzadu 90barov a 10l prietok ale valec má asi 80 priemer.
A trojbod som zvaril lacnejšie ako ten kupovaný a bol aj pevnejší - návarové oká stoja cca 8 eur na kardanke.
A ešte si pozri ceny na hydrolider.cz , podla mňa sú lacnejší ako hydraulikapo.sk aj ako kardanka.sk

Uživatelský avatar
Kumpy
Příspěvky: 70
Registrován: pát črc 06, 2018 10:00 am
Bydliště: Ilava

Re: Kumpyho traktor

#44 Nový příspěvek od Kumpy »

Ramena si spravim nove aj s navarovimi okami aj sponovakmi do bokov tak ako to je na zetore napr. Zatial mam jednosekciovy rozvadzac nrp 10. Vidiet ho mozes v predchadzajucich prispevkoch. Neviem ci je nutne riesit novy alebo si necham stary. Este by som chcel vediet kde zozeniem alebo aspon nejako si poziciam manometer na hydrauliku.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15652
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kumpyho traktor

#45 Nový příspěvek od oco13 »

Manometer aj s T kusom vyjde na 12 eur. A kúpiš ho v tých eshopoch čo som linkoval a určite investuj aj do filtra. Ušetrí ti to problémy v budúcnosti.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“