Ještěrka domácí výroby

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Ještěrka domácí výroby

#31 Nový příspěvek od Václav007 »

Tak ta převodovka co tam je, je zhruba 1:3

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Ještěrka domácí výroby

#32 Nový příspěvek od Václav007 »

Tak jsem začal rozebirat napravu abych otocil diferak a žádná sranda to teda neni. Jeden reduktor s poloosou jsem odsud pracně dostal, ale druhy nemohu za boha vyndat. Pod jesterkou pořádně mlatit nejde, ale vystavěl jsem tam z tramku opěrný bod pro panenku, ale ani 6t panenka to nevytlacila.

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Ještěrka domácí výroby

#33 Nový příspěvek od Václav007 »

Tak po dlouhé době zase nějaké pokračování.
Diferak otoceny, náprava složená a motor usazený. Teď začínám tahat elektriku. Chtěl bych zachovat zhavici rele tak jak bylo v autě a ovládání sahary teplotnim čidlem. Nemate k tomu někdo schéma zapojeni a které teplotní cidlo je na co? Co se týká ukazatele teploty chci použít čidlo i s budikem ze škodovky nebo zetoru

https://photos.app.goo.gl/x3KcCqr1nXbuzJvY9
https://photos.app.goo.gl/yaTeLBG5q221qwHu9
https://photos.app.goo.gl/uXWTBXskMMXoG9Ft5
https://photos.app.goo.gl/cP7hFVxhqBe3caVq5

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ještěrka domácí výroby

#34 Nový příspěvek od Fizz »

To jednopinový cidlo je na budík dvoupinovy je k řidiči jednotce, musíš mít ale cidlo s ohmovym rozsahem co bude pasovat k jednotce. Jinak to bude zhavit moc co málo. Kde tu bude ukazovat rafika budíku je jedno, to bude o zvyku.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Ještěrka domácí výroby

#35 Nový příspěvek od Václav007 »

Má tento motor vůbec nějakou jednotku? Nebylo to tak že čidlo jen seplo při urcite teplotě

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ještěrka domácí výroby

#36 Nový příspěvek od Fizz »

Čidlo není spínač.

Žhavení není on/off, podle teploty se řeší délka resp doba žhavení. Pokud by sis nakreslil graf spínače který sepne natvrdo dle teploty vody vs žhavení v sání poznáš že by to nefungovalo. Buďto by to nezhavilo vůbec a nebo tak dlouho az se ohřeje voda. Obojí je blbost.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Ještěrka domácí výroby

#37 Nový příspěvek od Václav007 »

To sepnuti jsem myslel pro saharu.
Tohle co se týká zhaveni jsem myslel že řeší to zhavici rele

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ještěrka domácí výroby

#38 Nový příspěvek od Fizz »

Takhle, potřebuješ čidlo které má specifickout hodnotu pri dané teplotě na základě toho jednotka sepne relé.

Jestki je čidlo voda, vzduch či oboje závisí na konstrukci jednotky žhavení.

Saharu spíná termospinac přímo nahadici (zchladice) idelal taky přes relé, řádný ventilátory může mít i 40A. Tam je to opravdu on/off, presnost teploty sepnutí +- autobus obecně to chce dost výkony ventilátor protože pokud spíná nazaklade teplity ze zpátečky nekdy to nestihnem uchladit zak aby k přehřátí nedošlo, buďto pak mít zapijeno tak že jak sepne už nevypne (domud běží motor) nebo mít kontrolku a po sepnutí to manuálně nechat seple tlačítkem paralelně zapojeným vedke termospinace. Případně čidlo dát na privod do chladiče, tedy vzdy když termostat pouští teplou vodu pojede i chlazení, což si myslím je pro pomalu se hýbající stroje ideální varianta pokud mají chlazení na hraně.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Ještěrka domácí výroby

#39 Nový příspěvek od Václav007 »

Tak jesterka už jezdí. Zhavim zatím ručně a je ta tom ještě hromada dodelavek. S tím dieselem je to super.

Mám teď ale problém s diferakem. Jak mi někdo radil vyříznout okno a zavarit. Byly tu nějaké fotky tak to asi nebyl dobrý nápad. Zaváděny diferak jsem asi po týdnu utrhl. Navareny svár někde na kole zůstal tak musím vždycky čekat než se dotoci k danému místu. A jestli upadl svár nebo po vaření zůstala uvnitř nějaká kuličky. Něco se se seklo u kola diferaku a udělalo mi to díru ve skříni.

Tak to vypadá že budu muset sehnat jinou převodovku. Tu rozebrat a zavarit pořádně.

https://photos.app.goo.gl/BehGU22AEuK3sGEVA

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Ještěrka domácí výroby

#40 Nový příspěvek od Václav007 »

Tak problém s diferákem jsem vyřešil tak, že jsem sehnal novou převodovku, kompletně rozebral a zavařil pořádně. Ted už šlape jak má.

Nyní přemýšlím nad nějakými pneumatikami se vzorkem. S tímto se v mokru nejezdí zrovna nejlépe. Mám tam pneu 8.25-15 na převařených discích. Chtěl bych pneu obdobného průměru, aby byla ještěrka v rovině. Chtěl jsem tam dát pneu 10,5-16 jako má sedmituna, má i stejnou rozteč, ale musel bych také převařit disky, protože se nevejdou přes brzdy.

Nenapadá vás nějaká možnost v 15tkách? Někde byly stránky kde stačilo zadat rozměr pneu a ono vám to ukázalo vnější průměr a tak. Nevíte někdo odkaz? Nemůžu to najít, jsou jen pro pneu na auta.

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 175
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Ještěrka domácí výroby

#41 Nový příspěvek od brano936 »

Myslel si toto?
https://www.koltico.cz/zemedelske-a-les ... neu-c2847/
Neviem teda či sa tam dajú zadať priamo priemery pneu, ale aspoň sú tam pri každej napísané 8)

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Ještěrka domácí výroby

#42 Nový příspěvek od Václav007 »

Díky. Měl jsem něco jiného ale i toto je super. A teď jen najít něco se vzorkem podobného průměru

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Ještěrka domácí výroby

#43 Nový příspěvek od Václav007 »

Tak jsem měl konečně trochu času pohledat pneu.

Průměr na ještěrce jsem naměřil 820mm
pneu 8,25-15 má uvedeno průměr 840mm a šířka 230mm

10,0/75-15,3 má průměr 780, šířka 264 (u jedné varianty dokonce průměr 800mm) Tak by to možná stačilo. ještě jestli to dostanu na ty disky. Při užším disku možná ještě přibyde na průměru

další možnost by byla
11,5/80-15,3 průměr 867, šířka 290

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Ještěrka domácí výroby

#44 Nový příspěvek od Václav007 »

Tak jester o víkendu dojezdu. Najednou jak kdyby šel na jeden válec. Nafta všude jde. Jedině co mě ještě napadá jsou preskoceny rozvody. Kde se aretuje klikova hřídel? Nebo proti čemu má být riska na remeni ? Na vačce a čerpadel je to jasné. Abych ověřil jestli skocilo nebo ne

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Ještěrka domácí výroby

#45 Nový příspěvek od Václav007 »

Rozvody v pořádku a závada zatím nezjistena

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“