Daddyho pomocník

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Daddyho pomocník

#1 Nový příspěvek od Daddy »

Stránky navštěvuji už nějaký čas, protože jsem byl zvědavý, co všechno jste schopni vytvořit. Sám jsem kdysi taky postupně vytvořil stroj, který dokáže na zahradě pomoci ale také vzhledem ke stáří svých komponentů pěkně potrápit.
Název nemá žádný - proto název pouze "Daddyho pomocník".

rok výroby - 1990 a stále se na něm něco kutí (ale pomalu)
motor- ze Š 1202 - ale asi obsah pouze 1089 ccm
pøevodovky- Š1202 a ROBUR
nápravy - předek ponechán Š 1202 a zadek V3S
brzdy - skoro žádné - ruční na jedno zadní kolo - mechanicky
kola předek 6x16 z Š 1202 a zadek 8,25x20 z V3S
příslušenství- tažené brány předělané do 3 bodového závěsu, jednonápravový přívěs (domácí svařenec) a tažený čert na vyorávání brambor
hydraulika- pouze vzadu
váha - nevím odhaduji okolo 1000 kg
šířka - asi 130 na středy kol - změřím
rozvor - cca 185 cm
celková délka - cca 250 cm

První myšlenka se zrodila už někdy okolo roku 1990 (nevím přesně) a od té doby po chvilkách něco opravuji, vylepšuji anebo také pokazím.
První EVO bylo výhradně z dílů Š 1202 a také skončilo nezdarem - nějaké foto budu muset zahledat - ještě nebyla éra digitálních foťáků.
EVO2 je současná podoba - viz foto. Sice funguje, ale má mnoho nedostatků a konstrukčních chyb. Např. ponechání přední nápravy ze Š1202 s pákovými tlumiči a listovým perem (vlastně celého předku). Dále jsem při zkracování nápravy z V3S pootočil reduktory o 90° dopředu, čím jsem sice posunul diferák dozadu (aby nebyl traktor tak dlouhý, ale zároveň ztratil něco na výšce). Ostatně uvidíte sami.
Chystám překopávku na EVO3: bude mít jiný motor (ale stejného typu a výrobce), chci změnit přední nápravu na kyvnou, kterou jsem koupil od člena fóra s nickem Tykev, který udělal ze svého stroje 4x4. Tím bude traktůrek samozřejmě celkově o něco vyšší a budu moci vjet do brambor, aniž bych otrhával jejich natě. Druhá převodovka AVIA 5q. Jinak chci použít stávající díly.
Přílohy
IMG_3170.jpg
IMG_3166.jpg
IMG_3159.jpg
IMG_3158.jpg
IMG_3153.jpg
IMG_3150.jpg
Naposledy upravil(a) Daddy dne pon bře 07, 2011 7:37 am, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Skoda130Rs
Příspěvky: 746
Registrován: pon říj 27, 2008 8:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Daddyho pomocník

#2 Nový příspěvek od Skoda130Rs »

moc pěkný 8)
Obluda
PF-62
MZ ETZ 250
Škoda Favorit 136L
ČZ 175/470 Sport

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Daddyho pomocník

#3 Nový příspěvek od jirka_holub »

Daddy píše:........stálý převod 1:1,5, kde jeho vývody jsou od sebe cca 24 cm. ........
Ahoj
Zajima me z ceho mas tento prevod? Nebo to je delane? Retez nebo zubata kola?
Diky
Ahoj
Jirka

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daddyho pomocník

#4 Nový příspěvek od Daddy »

Přesný původ převodu nevím, ale prodávající říkal, že je to z nějakého řepného kombajnu anebo nějaké řezačky ruské (sovětské) výroby. Údajně na tom stroji byly dva tyto převody proti sobě a mezi nimi se točily ořezávací válce - každý jinou rychlostí a tím bylo zajištěno ořezávání. Navíc ten konkrétní převod byl již upraven návarkem na spojení kardanovým křížem se škodováckou převodovkou, takže pro mne ideální.
Vypadá takhle:
Přílohy
IMG_4107.jpg
IMG_4106.jpg
IMG_4103.jpg
IMG_4102.jpg
IMG_4101.jpg

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Daddyho pomocník

#5 Nový příspěvek od jirka_holub »

diky :)

traktorista11
Příspěvky: 119
Registrován: stř led 14, 2009 6:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Daddyho pomocník

#6 Nový příspěvek od traktorista11 »

pěknej traktor
Zetor 25k

biker666
Příspěvky: 195
Registrován: ned črc 12, 2009 9:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Daddyho pomocník

#7 Nový příspěvek od biker666 »

paradni stroj 8)

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Daddyho pomocník

#8 Nový příspěvek od Milhauss »

Dost dobrý 8) :pohar: Hned ho dávám do traktory od sousedů,mezi zetory domácí výroby. Paráda :friends:

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daddyho pomocník

#9 Nový příspěvek od Daddy »

Všem, kteří mého pomocníka chválíte, děkuji.
Osobně si nemyslím, že je to až tak dobré nebo pěkné, ale snažil jsem se v rámci možností (nejsem strojař a vrcholem dílenské výbavy je asi svářečka).
Až se pustím do úprav, tak Vás určitě občas požádám o nějakou radu. Nejdřív si chci ale poshánět všechny díly, které budu asi potřebovat. V brzké době budu vymýšlet, jak umístit hydraulické čerpadlo proti klice a jak je ideálně spojit. Se spojkou to žřejmě nepůjde (to by se mi líbilo nejvíce - zapnout čerpadlo pouze, když ho budu potřebovat). Takže buďto "natvrdo", s uložením se silentbloky, aby mohlo kopírovat pohyb motoru anebo řemenem od kliky. V tom případě budu muset vykoumat dvojitou řemenici klikovky anebo nějak tu druhou ke stávající řemenici s labyrintem nabastlit.
Jestli už máte něco funkčního vymyšlené, pošlete, prosím, fotky.
Díky

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Daddyho pomocník

#10 Nový příspěvek od Milhauss »

Já to mám natvrdo,mám navařenou přechodku na řemenici od klikovky a na přechodku přidělané čerpadlo. A vlastně natvrdo to není,je to v takový kolejnici,a když to rozpojíš a vyjedeš z tosícihranu,tak je čerpadlo odpojené. A hlavně je to kvůli výměně řemenu,nebýt to rozpojitelné,řemen tam nedostaneš. Zítra zkusím nafotit

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daddyho pomocník

#11 Nový příspěvek od Daddy »

Za fotky budu rád, ale spěchat s nimi nemusíš. Traktor nemám doma - do paneláku se mi nechce vejít :) . Dojíždím "za ním" cca 35 km z Hradce směrem na Jičín, takže mám vše trochu komplikovanější. Přesto díky.

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Daddyho pomocník

#12 Nový příspěvek od skolnik »

Asi hodně záleží na tom k čemu traktor využíváš nebo spíše jak často hydrauliku využíváš já mám dvě řemenice mezi sebou spojené řemenem kterej jsem původně chtěl zapínat přez kladku a páku -přitlačit a našponovat remen a tim zapnout čerpadlo ale nakonec jelikož potřebuji hydrauliku tak třikrát do roka proste jen sundávám a nebo nasazuji řemen a je to asi nic jednodušího není :)

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daddyho pomocník

#13 Nový příspěvek od Daddy »

to skolnik: Je to také řešení. Hydrauliku používám asi stejně tak často, jako Ty. Dvakrát do roka povláčet políčko bránama a zbytek je náhodné využití. Momentálně mám čerpadlo přes řemen - a docela je to zbastlené. Tehdy jsem potřeboval vyměnit čerpadlo, které umřelo (bylo nějak proti klice - už nevím jak - foto nemám) za jiné. To, které jsem sehnal mělo opačný smysl otáčení. Použil jsem rameno, na kterém byl větrák chladiče u Š100 a k němu čerpadlo narouboval. Funguje to, ale není to hezké. Až dojde na předělávání, tak to chci řešit jinak.
Přílohy
IMG_2627.jpg

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Daddyho pomocník

#14 Nový příspěvek od josip »

Daddy píše:to skolnik: Je to také řešení. Hydrauliku používám asi stejně tak často, jako Ty. Dvakrát do roka povláčet políčko bránama a zbytek je náhodné využití. Momentálně mám čerpadlo přes řemen - a docela je to zbastlené. Tehdy jsem potřeboval vyměnit čerpadlo, které umřelo (bylo nějak proti klice - už nevím jak - foto nemám) za jiné. To, které jsem sehnal mělo opačný smysl otáčení. Použil jsem rameno, na kterém byl větrák chladiče u Š100 a k němu čerpadlo narouboval. Funguje to, ale není to hezké. Až dojde na předělávání, tak to chci řešit jinak.
tak nahodou je to super napad

biker666
Příspěvky: 195
Registrován: ned črc 12, 2009 9:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Daddyho pomocník

#15 Nový příspěvek od biker666 »

taky si myslim ze to je dobry bych to tak nechal maximalne doladit k spokojenosti majitele 8) mam to same cerpadlo jenze tam nekdo flakl remenici naprimo :vztek: tak to predelavam a davam tam pred cerpadlo cast kompresoru z klimy s elektro magnetickou spojkou a bude to odepinatelne nejakym tlacitkem.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“