Daddyho pomocník

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daddyho pomocník

#61 Nový příspěvek od Daddy »

Vladimír2 píše:....no jo, Pomocníku,mládí v před a staří na svá místa...
Máš pravdu. Do doby úplného zprovoznění DDT ho musím hýčkat a přemlouvat k pohybu :) . I letos musí potahat čerta při vybírání brambor :ano: .
A to jsem domů přivezl další kus starší techniky (další výzvu) - a doufám, že po zušlechtění mně výrazně pomůže v boji s trávou :-/ :
Obrázek
Zatím je bez motoru, Ten k němu byl sice také, ale má špatný blok. Je to dvouválec B&S VANGUARD 18HP.

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daddyho pomocník

#62 Nový příspěvek od Daddy »

Pokročil jsem malinko na zahradním traktůrku. Díky kontaktům kamaráda z fóra mám už doma funkční motor. Ještě musím vychytat různé mouchy, seřídit táhla a kladky na řemenech a pak už bude moci pracovat. V zimě ještě musím vyměnit silonová pouzdra na kolech přední nápravy, aby nebyly "od sebe" a asi vyházet přebytečnou elektroinstalaci.
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Daddyho pomocník

#63 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:smich: ...strojový park JZD H.K. se utěšeně rozrůstá... 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
fox159
Příspěvky: 1658
Registrován: ned pro 06, 2009 11:41 pm
Bydliště: Hejnice okr Liberec

Re: Daddyho pomocník

#64 Nový příspěvek od fox159 »

Daddy píše:Pokročil jsem malinko na zahradním traktůrku. Díky kontaktům kamaráda z fóra mám už doma funkční motor. Ještě musím vychytat různé mouchy, seřídit táhla a kladky na řemenech a pak už bude moci pracovat. V zimě ještě musím vyměnit silonová pouzdra na kolech přední nápravy, aby nebyly "od sebe" a asi vyházet přebytečnou elektroinstalaci.
Na to vyhazování tý přebytečný elektriky bych si dal majzla. Ono tam něco střihneš a pak budeš koukat jak puk, že to nestartuje. A pak zjistíš že z Tušimic je náhle Fukušima. :-/
Kladivo je dobrá věc, ale palice je palice!!

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daddyho pomocník

#65 Nový příspěvek od Daddy »

Brambory už nerostou, dneska jsme je vydolovali za země - úroda byla obstojná. Ani nevím, co je to za odrůdu... :-/. Nakonec je to jedno, pokud budou chutné.
Obrázek

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Daddyho pomocník

#66 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

tak jsi provětral zase po delší době traktor 8) taky sadíme i červené brambory ale co je to za odruda to taky nikdo neví :zapomel: ale chutné jsou a to je hlavní
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daddyho pomocník

#67 Nový příspěvek od Daddy »

Ano, letos měl už třetí vyjížďku. V minulém týdnu jsem se mu malinko zavěnoval (vymontoval čerpadlo, rozvaděč a olejovou nádrž hydrauliky, která už stejně nefungovala a učinil pokus o seřízení). Po demontáži jsem se lépe dostal ke karburátoru i rozdělovači, tak včera makal bez jediného protestu. Pouze občas nepálí všechny 4 svíčky, ale po chvilce se zase chytne a je to dobré. S předstihem jsem až nadoraz v jedné z krajních poloh a ještě by to malinko chtělo hnout, ale už není kam :( .
Pokoušel jsem se zjišťovat, co by to mohlo být za odrůdu a třeba Vladimír2 měl letos na části svých polností odrůdu ROSARA. Ale červených brambor je více odrůd, takže stejně nevím, co mi vlastně vyrostlo :-/ :) .

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Daddyho pomocník

#68 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...vidíš , vidíš , jak je Ti starý Pomocník dobrý... :smich: :smich:

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daddyho pomocník

#69 Nový příspěvek od Daddy »

Vladimír2 píše:...vidíš , vidíš , jak je Ti starý Pomocník dobrý... :smich: :smich:
Samozřejmě, že je dobrý :) (ani ne tak konstrukčně, jako užitnou hodnotou) - a bude muset pracovat do doby úplného zprovoznění DDT :ano:
A potom si vymyslím nějakou další činnost :) - nejspíš vznikne oproti DDT menší traktor 4x2 podobný tomuto, takže vznikne klon Pomocníka . Uvažuji o přehození zadní nápravy, když už je zkrácená. Ale třeba bude všechno jinak :-/ .
Doma pak bude DDT, tento starý traktůrek-Pomocník, vznikne nový 4x2 a ještě zahradní traktůrek na sekání. To už je celkově skoro dost :shock: , tak je možné, že tento momentálně provozuschopný zanikne :-/ .

mašina
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 20, 2013 8:40 pm
Bydliště: žďár nad sázavou

Re: Daddyho pomocník

#70 Nový příspěvek od mašina »

...čerpadlo ZBC 10R tatra 148

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daddyho pomocník

#71 Nový příspěvek od Daddy »

Dlouho jsem tu nekoukal, takže teď nějak nemůžu pochopit smysl Tvého příspěvku. Jestli jde o to, jaké čerpadlo na traktůrku mám, tak ano, je to ZBC 10R.
Resp. bylo tam, ale už není - hydrauliku jsem z tohoto postrku zdemontoval, protože ho brzy v pracovním nasazení nahradí jiný stroj.
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 20&t=23427

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daddyho pomocník

#72 Nový příspěvek od Daddy »

Pomalu se naplnil čas, aby tento strojek "zmizel ze světa". Své si za dobu své existence - více jak 20 roků - odsloužil. V uplynulých 3 letech jsem si postavil DDT a k němu teď i sklápěcí vlečku. Tento původní traktůrek jsem letos vůbec nevytáhl ze stodoly a naopak z něj demontoval občas nějakou drobnost, kterou jsem potřeboval někde jinde. Prodávat ho nechci, protože zpracování je poplatné době vzniku - např. přední náprava s příšným listovým perem - a nechci řešit s případným kupcem následné problémy.
Takže: motor Š 1202 (možná je to dokonce Š 1201 :-/ ) nabídnu v inzerci - ať už jako celek anebo na díly. Převodovku Škoda buď nechám doma anebo "půjde" s motorem. Druhou převodovku ROBUR nechám doma určitě a zúžená zadní náprava V3S také zůstane doma a najde určitě jné využití. Hydraulika na něm už není. Kapotáž ze Zetoru také uskladním. Ze zbytku demontuju ještě použitelné věci, vyřežu použitelný hutní materiál a zbytek půjde do šrotu. Hlavním důvodem je získání místa pro zagarážování novější techniky.
Život je změna a změna je život - a obměna techniky má prostorové nároky :( .

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Daddyho pomocník

#73 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Daddy píše:Pomalu se naplnil čas, aby tento strojek "zmizel ze světa".
...docela smutné , ale jak říkáš , takový je život...a taky se tu hodí pořekadlo :"Zemřel král , ať žije král..."

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Daddyho pomocník

#74 Nový příspěvek od Daddy »

Vladimír2 píše:
Daddy píše:Pomalu se naplnil čas, aby tento strojek "zmizel ze světa".
...docela smutné , ale jak říkáš , takový je život...a taky se tu hodí pořekadlo :"Zemřel král , ať žije král..."
Nechám ho v avataru :) .

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Daddyho pomocník

#75 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Daddy píše: Nechám ho v avataru :) .
...souhlasím ,alespoň nějaká památka , za ta odsloužená léta si to zaslouží.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“