Traktor od Braňa

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3454
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Traktor od Braňa

#76 Nový příspěvek od harijaro »

Nj 211 by tam mali byť dve na malom ozubenom koliečku. Tie uz radšej vymeň obidve. Stoja pár 💶

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2620
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Braňa

#77 Nový příspěvek od murár »

Mne to robil sústružník u štátnych lesoch. Brat tam robí šoféra tak to vybavil v tej dobe z garážmajstrom za flašu a 500sk. Prednú nápravu mi skracoval z oboch strán a strednú nápravu skrátil ak si dobré pamätám z tej dlhšej strany. Prednú nápravu som už vymenil kvôli kolesám a prevodom za nápravu z Gaza69.
Raz som sa z tým sústružníkom bavil na tu tému tak mi povedal že on tie konce neodrezal rovno- kolmo ale že to na sústruhu nejako upravil aby oba konce boli do kužeľa, aby bola vetšia styčná plocha. :-/ Viac neviem ale som šťastný že mi to všetko drží!

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 179
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Traktor od Braňa

#78 Nový příspěvek od brano936 »

Obrázek

Hotovo...NJ sa vymenili obe, poloos sa zvarila elektródou na ťažko zvariteľné materiály. Uvidíme koľko to vydrží :) Od zajtra môžem ísť pokračovať v orbe

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2620
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Braňa

#79 Nový příspěvek od murár »

Tak prajem naj tie poloosii vydržia aspoň toľko koľko mne držia! :friends:

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 179
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Traktor od Braňa

#80 Nový příspěvek od brano936 »

Aj cez tieto mrazivé dni je stále čo robiť
Obrázek Obrázek
Závidím vám, čo máte kabínu s kúrením, pretože ísť 30 pri -5 a proti severáku bola teda chuťovka :smich:
Inak na prvej fotke ten oblak dymu je fridex, hadica od chladiča sa porúčala, ale už je vymenená. A po novom mi nebrzdí vlečka, mám pocit že tam bude niečo zmrznuté.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2620
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Braňa

#81 Nový příspěvek od murár »

Občas sa stane že tá vlhkosť sa v tom vzduchovom potrubí niekde viac nazberá a občas zamrzne. Tak vlečku do teplej garaže alebo teplovzduškou prihriať trocha kovové kolienka alebo tečka.

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 179
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Traktor od Braňa

#82 Nový příspěvek od brano936 »

Musím to pozrieť, aj keď vyzerá že u nás dole mrznúť tak skoro nebude :tyty:
Hlásim koniec sezóny, pluh som už vypal a na fušky ma už nedostanú, stačilo :D Kto uhádne počet políčok, má u mňa zlatého bludišťáka :smich:

Už to bolo mokré, ale na tých šípoch to ide jak tank
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 179
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Traktor od Braňa

#83 Nový příspěvek od brano936 »

Tak zasa niečo prihodím, nech to tu nespí. Roboty je veľa a nestíham skoro nič, tak aspoň malý sumár.
Podarilo sa zohnať nejaké drevo, veža je parádny pomocník
Obrázek Obrázek

Prehodil som gumy a išiel vytiahnuť jeden stromček
Obrázek Obrázek Obrázek

No a nejaké tie jarné roboty
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a potom ešte nejaké drobné roboty, pri ktorých sa porúčal motor, takže traktor je momentálne takto nejako
Obrázek

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3454
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Traktor od Braňa

#84 Nový příspěvek od harijaro »

Čo je s motorom?! Čaká ho nejaká go alebo zháňaš druhý ?!

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Traktor od Braňa

#85 Nový příspěvek od sferos »

Každý kúsok dreva sa počíta. 8) pekná technika. 8)
Bez techniky bolia ruky :)

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 179
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Traktor od Braňa

#86 Nový příspěvek od brano936 »

Pozdravujem mastri,
Po dlhšej dobe som tu zas s nejakým reportom. Podarilo sa nájsť vhodného darcu a prebehla transplantácia. Pacient sa má dobre a až na malé úniky moču ktoré sa doladia všetko funguje ;-) . Nejaký ten obrázkový spam.
Dotiahli sme to domov s tým, že motor makal do odstavenia. Naštartovať to nešlo, na vine bolo zalepené čerpadlo. Po výmene už všetko v poriadku

Obrázek Obrázek

Našiel som aj tento štítok, zrejme posledné pôsobisko
Obrázek

Pár fotiek z prehadzovania motorov a roboty okolo
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Blok motora je zhodný s 30tkovým motorom. Je to vlastne prezlečená 30tka so vzduchovým chladením.
No a tu je už samotný problém
Obrázek
Motor už bol tak vybehaný, že axiálna voľa na kluke bola no... tu poprosím všetkým motorárov a mechanikov aby prestali čítať :D , lebo dostanem :pohlavek: :pohlavek: No neviem presne koľko, cca 6mm?. Skrátka dosť na to aby zotrvák začal sústružiť zadné veko motora.

Ešte kým bol na kozách, stáčali sa aj brzdové bubny, nakoľko to už brzdilo ako s ABSkom. Všimol som si dosť nepríjemnú vec
Obrázek
Takto som našiel 3 matky. Zaujímavé že nové, staré boli ok. Asi sa to nekamoší s rázovým uťahovákom? Neviem, musím si dať na to pozor

Chvíľu som jazdil s ujovou mašinou a týmto mu ďakujem za zapožičanie stroja. Cítiť, že ten jeden hrnček chýba, na druhú stranu je to neskutočne obratné
Obrázek

Hotovo, môžeme si dať romantiku pri západe slnka a príprave pod facéliu
Obrázek

No a pribudol ešte jeden "rároh" na dvor, týmto pozdravujem "oco13" a ďakujem za inšpiráciu. Nechápem ako som mohol bez toho existovať doteraz. Nahádžem tam čo potrebujem, nemusím ťahať vozík, zložím až na zem...a za dva dni som preložil 10 ton kameňa a hliny. Nemôžem povedať,že úplne bez roboty, nakoľko toto na fotkách je len núdzovka poheftovaná na vidliach aby som to nemusel lopatovať. Musíme ešte prerobiť vyklápanie a samozrejme dobre vystužiť, je tam malý uhol vyklápania ale už teraz viem že to bude super pomocník

ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek


Sferos:
Tiež som zástanca hesla, že na robotu máme stroje a treba si živor zjednodušiť. Kedysi som bol vďačný za kužeľovú štiepačku, teraz pekne hydraulika s podávačom a paradoxne, ja si chodím oddýchnuť k drevu. Zatiaľ, kým to zdravie dovoľuje :)

Fuj to som zas napísal litánie ktoré nikto nebude čítať. :D Zas vám dám nachvíľu pokoj :)
B.

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Traktor od Braňa

#87 Nový příspěvek od Marián »

Ale číta, neboj sa. Len píš a davaj fotky.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2620
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Braňa

#88 Nový příspěvek od murár »

Aj kamarát takú výmenu motorov robil na Z3011. Potom nadával že ten vzduchač je hlučný tak plánoval urobiť GO na tom trojvalci. Ale už veľa vody pretieklo v potoku za tých 15 rokov čo robí tu GO! :D

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15823
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor od Braňa

#89 Nový příspěvek od oco13 »

Aj ja sledujem :friends:

Joe66
Příspěvky: 1532
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Traktor od Braňa

#90 Nový příspěvek od Joe66 »

Citame a sledujeme :-) Inak ked si aj tu triodynu rozpolil a vyselektoval med od zeleza tak si aj musel ,, vydelat,, :vysmech: Ze aspon co to sa vratilo :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“