Traktor od Braňa

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Traktor od Braňa

#16 Nový příspěvek od harijaro »

Myslíš ako niekde za tím ako bola spájaná? !

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 175
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Traktor od Braňa

#17 Nový příspěvek od brano936 »

Sľúbené fotky
https://drive.google.com/open?id=1lJrHm ... tQTTu302PU
https://drive.google.com/open?id=15FY9G ... N29vAGZToA
https://drive.google.com/open?id=1JcCu1 ... 43tlk_ia5R

Dnes sa vyrábala nová poloos, na tejto nie je varené už vôbec nie, snáď vydrží viac 8)
https://drive.google.com/open?id=1Ys-iC ... B5oSbpZhhj
Je spojená ako na obrázku. Ospravedlňujem sa za nákres, nie som strojár, no hádam je to pochopiteľné. V podstate hriadele sú ofrézované do tvaru L aby do seba zapadli, cez tento spoj je prevlečená trubka a dva kolíky 6mm kvôli posunu. Uvidíme ako dlho to vydrží. :zapomel:
Přílohy
Bez názvu.png
Bez názvu.png (3.26 KiB) Zobrazeno 8754 x

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Braňa

#18 Nový příspěvek od Atlan »

Bodaj by to neprasklo.
Pouzi elektrody ok67. 45.
Poloos si mal urobit na cap, v jedenj dieru v druhej kolik priemer cca 10mm dlzka 10mm. Malo by to byt presne aby to islo do seba zalisovat.

Zamozrejme vysustruzene skosenie 45st na oboch stranach na zvar, zalisujes do do seba malo by ist aj kladivom.

Prevedies zvar na striedacku najprv oproti sebe, nezabudni dodrzat teplotu! Ked 5o zavaris. Potom mozes presunut trubku a zavarit tu trubku samozrejme po obvode.

S strcis do vaty nech pomaly vychladne.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 175
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Traktor od Braňa

#19 Nový příspěvek od brano936 »

Ahojte,
Tak sa hlásim po dlhej dobe, fórum sledujem často, no keďže som lenivý pes, je to tu prázdne :D
Prikladám pár fotiek odkedy som tu nebol
1) Traktor dostal nový kabát
Obrázek

2) Chvíľu na to som ho hneď pokrstil
Obrázek

3) Aby mu nebolo smutno a vzhľadom na to že vlečiek nie je nikdy dosť...spravili sme ďalšiu :D
Obrázek
Obrázek

4) A taktiež sa naskytla dobrá kúpa na vežu z VZV. Zatiaľ pre ňu nebolo nejaké extra využitie, ale čo je doma, to sa počíta 8)
Obrázek

5) Kúpil sa pluh PN252
Obrázek

6) Orba bola tento rok extrém a občas aj dosť nervy, no zvládol som spraviť cca 63 polí a ešte ma niečo zrejme čaká
Obrázek
Obrázek

7) A nakoniec otec urobil takéhoto pomocníka... oproti kužeľovke je to obrovská pomoc
Obrázek

8) A ešte jeden :)
Obrázek

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 175
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Traktor od Braňa

#20 Nový příspěvek od brano936 »

Pomaly chystám 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Traktor od Braňa

#21 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Budú F-kové čísla? Držím palce, tiež ich máme na našom káčku. Inak pekný strojový park 8)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor od Braňa

#22 Nový příspěvek od oco13 »

Paráda , tabulky sa vždy hodia.

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 175
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Traktor od Braňa

#23 Nový příspěvek od brano936 »

Dúfam, že značky sa podaria a budú :) Snažím sa dať dokopy toho čo najviac, veci ktoré väčšina technikov požaduje a potom sa spýtať priamo na STK čo mi ešte treba. Bohužiaľ, policajti si to u nás v dedine obľúbili a už to neukecáš ako kedysi za pár sto korún, dnes je to pár sto € a ak trafíš na idiota tak aj o papiere. Síce ma za 10 rokov nezastavili ani raz ale... Radšej chodiť bez týchto stresov, keďže pre traktor je roboty dosť celý rok. :prace:

Inak Roman, nie je ti ten rozvádzač na štiepačke povedomý? ;-) Funguje dobre, zatiaľ ani raz nebol s ním problém 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor od Braňa

#24 Nový příspěvek od oco13 »

Super, to som fakt rád :friends: u mňa mu asi chýbal kamarát filter v okruhu. :typek: Inak tá veža je parádna , tú si drž. 8)

palobobo
Příspěvky: 1901
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Traktor od Braňa

#25 Nový příspěvek od palobobo »

ja spoznavam pluh. Ako si s nim oral? Aj si ho opravoval ci ako si snim pokrocil? Ako prebiehala oracka tolkych zahrad?

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 175
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Traktor od Braňa

#26 Nový příspěvek od brano936 »

Veža bola za hubičku, 100€ keď si ju sami zdemontujeme z vozíka. V cene aj jeho orabovanie - vzal som si 2 sekciový rozvádzač, nejaké hadice a zadné kolesá z VZV, ktoré môžeš vidieť navarené na veži, keďže je to celkom kus železa, samotná veža bude mať zrejme dosť cez 300kg a ja mám blbo spravené ramená, takže v ramenách moc nedvihnem, ale ešte som s tým moc nerobil. Jo a musíme pretesniť/ vymeniť rozvádzač, padajú mi lyžiny.

Pali, pluh orie obstojne, najviac sa mi páči brutálna priechodnosť oproti nášmu. 8) Nejaké úpravy prebehli, dostal nové lemeše s tvrdonávarom, povaril sa popraskaný rám, vyrovnali sme plazy a mám pocit že tam bola nejaká trubka na závažie, tá išla preč...boli to však opravy viacmenej narýchlo aby mohol ísť robiť na jeseň. Ešte by som chcel posunúť hĺbkové kolečko, chcel by som aby išiel ešte hlbšie. Pluh dostane ešte zahrňovacie límce, chcel by som prípravu na hrudorez a ak sa podarí tak aj farbu. Taktiež sa bližšie pozrieme ešte raz na tie plazy, ten zadný je tam trocha nešťastne uchytený, nie je v zákryte a ryje do boku a tiež sa mi zdá že ako bola zváraná zadná stĺpica tak to uteká do boku.
Inak až doma som si všimol že zadná odvalnica je z niečoho iného a nie je rovnaká ako predná ale to nevadí, zaklápa pekne. Pluh si na seba už zarobil a rozhodne neľutujem, bola to veľmi dobrá kúpa a som rád že je doma 8)
Čo sa týka záhrad, bolo to tak 50/50. Na menšie záhrady som si brával malé pluhy, na väčšie záhrady a tam kde bolo viacej rastlinných zvyškov to som robil PNkom. Orba tento rok extrém, po X rokoch sa mi stalo že mi vyšla nafta a o pol 10 večer som utekal po bandasku. Čo ti budem hovoriť, kto oral tento rok vie a je jedno v akej lokalite. Tých zrážok bolo veľa ale nejako sa to zvládlo v rámci možností :friends:

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 175
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Traktor od Braňa

#27 Nový příspěvek od brano936 »

Keďže nie je veľmi čo robiť, tak pomaly syslím :D
Obrázek

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 175
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Traktor od Braňa

#28 Nový příspěvek od brano936 »

Pár fotiek z tohto týždňa
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Niekedy mám pocit že by som tie pluhy ani nemal vypínať... v sobotu ďalšie dve záhrady :)
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 175
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Traktor od Braňa

#29 Nový příspěvek od brano936 »

Tak cez víkend nejaké predsejbová príprava. Zima neskutočná :D
Obrázek
Obrázek

Niekedy premýšľam či by nebolo dobré dať dopredu smykovú lištu a dozadu prutové valce :zapomel:

palobobo
Příspěvky: 1901
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Traktor od Braňa

#30 Nový příspěvek od palobobo »

ahoj. Neviem kolko pomoze smykova lista ale drobiace valce vzadu su neporovnatelne lepsie ako brany. Druhy rok mam valce a je to super. 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“