Nelinářův traktůrek

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Nelinářův traktůrek

#76 Nový příspěvek od pista1 »

buzičák píše:Á navijáček od berlanu ...
Chtěl jsi asi říct: Á navijáček od pana Čonga ... :D

Řek bych, že na firmě nezáleží, já mám dragonwinch, ale pokud by se odlepili nálepky a navijáky někdo zamíchal tak si svoje nepoznáme ;-)

Stejnak to tlačí jedna fabrika a jen lepí samolepky podle odběratele :)
Každopádně za mě s navijákem taky super spokojenost.
Nelinář píše:...tak kurýr dovezl navijáček...
Máš to s dálkáčem nebo jenom verzi s kabelovým spínačem?
Dálka je naprosto super spínač na traktoru skoro nepoužívám.
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Nelinářův traktůrek

#77 Nový příspěvek od Nelinář »

Re: Vladimír, néé na hospodárku sám nejsem se vším pomáhá moja drahá polovička, a to neenom s pokludem, ale aj ohýbá na ohýbačce jak divá, mám k práci takovou přidruženku, ale už se to natolik rozjelo, že bych to sám nezvládal. V tom ji patří velký dík....

Re: pišta1 a Buzičák, tož snad bude šlapat aj u mňa. A mám jen tlačítko, dálkáč k tomu nebyl. chcu to zkusit udělat tak, že na ovládání radlice na sníh a případné popotáhnutí to bude mět místo vpředu, a na tahání a vyklápění vlečky bude navi vzadu. elektrikář ze mňa bude mnět asik radost. Teď přemýšlím, jestli to celé bude stíhat dynamo, nebo už to konečně překopat na altík. :hm:

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Nelinářův traktůrek

#78 Nový příspěvek od pista1 »

Já mám 40A minialtík a 44Ah baterku a zatím vpoho :)
Jestli tam máš origo 200W dynamo který dá jen nějakejch 15A tak by při nějakým delším navíjení těžších předmětů mohl být problém. Ale koukal sem, že tam máš alespoň 70Ah baterku a ta by to mohla chvilku podržet.
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Nelinářův traktůrek

#79 Nový příspěvek od cipisek »

hoj ještě furt sháňáš ten Obracák? toten máš kousek http://stroje.bazos.cz/inzerat/35081919 ... acecka.php
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Nelinářův traktůrek

#80 Nový příspěvek od Nelinář »

Nazdárek, obracák/shrabovák mám u sůseda v kopřivách, tož už ho enom vyzvednůt.
A jinak dneska traktorek dostal nové svíčky, a kurde to jede jak kuna, a to doslova. Už aji sůsed sa ně smál, že su hluchý že nečuju že to prdí na tři válce. :zly: :vztek: :typek: Ale teď má po srandě. když jsem měl triálka v garáži tož sem udělal upevnění na naviják. Po dodělání proběhla aj zatěžkávací zkouška v podobě přetáhnutí cirkule. Jééé ono to tahalo jak blázen. kurde to je síla. eště ten forichtuňk mosím dat do laku a provést pořádný test. Ale zatím su spokojený. Pochvíli dodám foto

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Nelinářův traktůrek

#81 Nový příspěvek od Nelinář »

Opožděně dodávám foto navijáku. Jinak asi jak to má každý v tuto dobu děsný frmol okolo sena. Zítra dopoledne snad balíkovač a hurá pod střechu. Foto opět dodám
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Nelinářův traktůrek

#82 Nový příspěvek od Nelinář »

Tak dneska jsem se konečně dočkal pořádné techniky. Balíkovač....... počasí vypadalo, že každou chvíli začne pršet, tak jsme jeli jak fretky. Tady je pár foteček...... doufám že i vy ostatní máte už seno pod střechou tak jak my....Ať se daří..... ufffff


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Nelinářův traktůrek

#83 Nový příspěvek od Nelinář »

:ejchuchu: :ejchuchu: :ejchuchu: :juuuu:
ObrázekObrázek
Dnešní ostrý test vlečky, dopadl super, jedeto, brzdíto, uvezloto, dojeloto. Až na malů estrádu s Policií ČR. Z lesa to mám jen přejet přes hlavní, no a v právě v okamžiku kdy jsem stál na vedlejší a dával přednost, tak jedno auto bylo právě z těch, co jsem nepotřeboval potkat. Jasné, policajti, enom ňa zmerčili tož brzda a blinkr. Tý fole a teď su v pěknej pérdeli velebnosti. Po pátku eště určitě dýchnu, potom na toťtom domadělu. :pistol: No co vám budu povídat krve by sa ve mně aj v taťkovi co jél se mňů nedořezal. Eště ani nezabočili a už sa stahuje okénko a ruka z něho. A tá natáhlá ruka ukazuje JEĎ. V tom poznávám sůseda co bývá o tři baráky dál, vysmítý aj se svojim kolegů jak lečo. Sa ani nedivím ten výraz nás dvůch byl asik k popukání. Kurde to sem měl zasejc raz štěstí. Eště, že nekteří orgáni nejsů až zase takoví orgáni :smich: Přepálil jsem tu cestu tak rychlo jak to enom šlo, ohlédnu sa a vidím, že sa tam usádlili a začínajů stavjat auta. Kurňa šak potřebuju jet eště raz. V tom doprotivky další triálek a štráduje si to přímo do chřtánu policajtů, ani sem ho nestihl varovat. Nevím, ale počítám že to dopadlo stejně jak se mnů, a asik už těm ogarom policajtským bylo samotným hlůpé tam strašit a rychlo vyklidili pole aby nezdržovali nás těžce pracující v práci :smich: :smich: :smich: Aby toho nebylo málo, tak eště po nás aj uklidili kus haluze co ně vypadl jak sem to roštoval přes tu silnicu, ale nevzali ju, opřeli ju pěkně tam a já při druhé fůrce jsem si ju vyzvedl.......

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Nelinářův traktůrek

#84 Nový příspěvek od cipisek »

Aj švestky sů lidi 8) ale víš jak, přeca si nebude dělat Peklo v dědině kde bydlí. šak jednů bude potřebovat zas On něco. :)
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Nelinářův traktůrek

#85 Nový příspěvek od Nelinář »

cipisek píše:Aj švestky sů lidi 8) ale víš jak, přeca si nebude dělat Peklo v dědině kde bydlí. šak jednů bude potřebovat zas On něco. :)
No nevím jak u vás, ale je to pár roků zpátky a sůsed přišel o papíry protože vezl svoju dcerku na nádrži pionýra a jel kolem policajt který bydlí cca 200 metrů od něho a byla pokutka aj papírky v čistírni. :tyty: takže né všichni sů OK.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Nelinářův traktůrek

#86 Nový příspěvek od Nelinář »

[quote="Nelinář"]
[url=http://postimg.cc/image/qpg3z4ymv/]Obrázek[/url
Tož tak už to na tom světě kulatém chodí, že nekomu dán dlouhý život... dneska mosela byť zabíjačka :kladivo: ale bez slávy a výrobků..... V pondělí pro nové
tři kousky, ti už snad půjdou líp......

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Nelinářův traktůrek

#87 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:'( ...tolik škody...

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Nelinářův traktůrek

#88 Nový příspěvek od Nelinář »

Takže tři kousci dovezeni, můžou vyžírat zbytky, ovečka stále sama. ikdyž na zítřek dárek k narozeninám pro tátu v podobě mééééé, méééééééééééé. kdo ví co to je????? haha

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Nelinářův traktůrek

#89 Nový příspěvek od Nelinář »

No tak jasně byla to koza z hospodárky od samotného velkého Oly. Triálek nezahálí, pořád sa nekde škrče, tady je dovoz slámy pod čuníky.Obrázek

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Nelinářův traktůrek

#90 Nový příspěvek od Nelinář »

Tož dneska celkem dobré zprávy. podařilo sa ně sehnat nápravu s v3s z uzávěrkou+ předělané disky v3s/16"kola+převodovka z robura. Prý za cenu šrotu. tož uvidíme kolik to hodí celkem. váha nápravy dle tech. dokumentace je 312 Kg. Tak to vypadá že přes zimu nebude nuda..... :wink:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“