šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16401
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5761 Nový příspěvek od oco13 »

Hej dnes ráno som si to odmeral.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21350
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5762 Nový příspěvek od ota »

Pro Joe66 na těch mejch světlech je napsáno Hella. A ono dám je možná na traktůrek jako běžné denní svícení. Když pojedu do lesa, musím po silnici. A když jedu, tak svítím těma v nárazníku. Jsou to původně dálkový přídavný na auto. Asi se musí blbě koukat v protisměru. Takhle bych měl ne tak ostrý světla. Ty bych používal pak když bude tma.

Joe66
Příspěvky: 1557
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5763 Nový příspěvek od Joe66 »

Oto helly su dobre .Ze ako denne svietenie fajn a zadarmo. Ale ako pracovne to je malo. Oco ze v skutocnosti mas len 20w kahance a na to ti fakt ten 105Amperovy altik bude bohate stacit . A led reflektory sa na baraku maju instalovat idealne napriklad do stablona aby osvetlovali zvrchu a nie z boku .Ze aby neoslnovali. Ale nie vsade sa to da takto zrealizovat alebo na stoziar ideal :vysmech:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16401
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5764 Nový příspěvek od oco13 »

Stožiar kvoli svetlám stavať nebudem, takže budú len tie 3 - 4m nad zemou. A to že sú to kahance ma len potešilo, môžem ich tam navešať ešte viac. :typek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21350
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5765 Nový příspěvek od ota »

Kdysi jsem na dvůr koupil v lídlu ledkové s takovým solárním panelem asi s 2,5m kabelem. Nainstaloval jsem je po dvoře. Mám jich celkem 5. Je to pár roků už. Jak jsem je přidělal, jsou tam. Laždý den po setmění osvětlují dvůr na pohybové čidlo. Akorát si říkám, že jsem měl ještě 5 dalších přikoupit. Teď už je nemají. Fungujou si svojím životem bez problémů.
Včera mi vyskočilo v inzerci takové placky odspoda ledky a z vrchu panel. Našroubuješ na kus tyčky třeba nad vrata garáže. A měly by fungovat bez zásahu. Bylo to set asi 6ks. Už už jsem si říkal, že bych je objednal. Ke garáži, před dílnu a tak. Kdyby fungovaly jak ty z lidlu byla by to paráda!
Jo ten název ,,kahance" to znamená že nemají nijak velkou svítivost? U nás je kahan třeba svítidlo na lampový olej.

Joe66
Příspěvky: 1557
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5766 Nový příspěvek od Joe66 »

Oto u nas oznacenie kahance fakt znamena,ze to slabo svieti :smich: Tak ako kahance na hroboch :typek:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16401
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5767 Nový příspěvek od oco13 »

Neviem :-/ pozri fotky :typek: niekomu stačia aj bežné H4 a iný nevidí ani na laserových svetlách z Mercedesu. Oproti tomu že som nemal nič a svietil som si čelovkou , na začiatok stačí.

Joe66
Příspěvky: 1557
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5768 Nový příspěvek od Joe66 »

Oco Tebe to bude stacit v pohode lebo budes mat tych ,,kahancov,, po k.o.k.ot :smich: Pisem preto kahance lebo keby si kupil znackove anglicke pracovne svetlo a porovnal to s cinkym za 20eur tak vtedy zacina slovo kahanec davat vyznam :typek:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16401
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5769 Nový příspěvek od oco13 »

Joe - kedže sa už viac ako 10 rokov motám v oblasti automotive, práve v sekcii najpremiovejších značiek tak pojem
znackove anglicke pracovne svetlo
vo mne vyvolá akurát tak úsmev. Mám skúsenosť s f. Hella, mám skúsenosť s anglánmi (mimochodom vo výrobe ich tam najdeš len na riadiacich funkciach).
Takže ja ostávam pri výrobkoch s popisom rozsypaný čaj, a pri obyčajnom slovenskom spotrebnom tovare.

Joe66
Příspěvky: 1557
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5770 Nový příspěvek od Joe66 »

Ty sa motas a ja pouzivam led svetla -pridavne -nie tie shit co sa davaju do prvovyroby automobilov. A vyskusal som ich dost + pouzival+ namontoval na firemne auta .A ver mi ,ze momentalne najlepsie Pridavne led svetla na kamiony,pracovne stroje ,relly auta a ine su znacky Lazer a vyroba je v anglicku. Maju 5rocnu zaruku ,nemaju problemy s rosenim a maju garantovanu svietivost-realnu + vsetko zmerane . Posledne roky som ich zacal pouzivat a je to mometalne najlepsie co moze byt na trhu . https://www.bing.com/ck/a?!&&p=c3380113 ... b20v&ntb=1

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16401
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5771 Nový příspěvek od oco13 »

Ako vravím - ja som skromný , nepotrebujem najlepšie na trhu. :D
Inak aj o Lamborginy Urus tvrdia že je to najlepšie SUV na trhu a už len to, že niečo z neho vyrábam je dôkazom toho že klamú. :smich:

Joe66
Příspěvky: 1557
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5772 Nový příspěvek od Joe66 »

Oco ale toto nie je koncern ala das auto :jazyk: :vysmech:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16401
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5773 Nový příspěvek od oco13 »

Robíme aj pre GM aj pre Boeing a dokonca aj pre samotných číňanov (to celkom nechápem) :typek:
Jedna linka zvára ISO úchyty ktoré idú do absolutne všetkych aut, autobusov, vlakov, lietadiel. Že vraj ten diel robia len tri firmy na svete a cez priekupníka (JohnsonControls) sa predávajú všetkým výrobcom.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4529
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5774 Nový příspěvek od Peter768 »

oco13 píše: ned pro 10, 2023 4:32 pm Inak aj o Lamborginy Urus tvrdia že je to najlepšie SUV na trhu a už len to, že niečo z neho vyrábam je dôkazom toho že klamú. :smich:
Tak toto ma veľmi pobavilo :D :D :smich: :smich: Si JEDNOTKA 8) 8) :smich:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16401
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5775 Nový příspěvek od oco13 »

Ono je to skôr rozčarovanie nad fungovaním dnešného priemyslu, myslím že nielen automotive. :'(

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“