Kohler -S1203

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Kohler -S1203

#196 Nový příspěvek od Jar.Ka »

8) díky!

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Kohler -S1203

#197 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Připraveno k testování...
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kohler -S1203

#198 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) 8) ...potomkům Přemysla zdar, ať to oře . Základní nastavení bych si udělal na špalíkoch u dílny a možná by to chtělo vzpěru mezi vrcholem třetího bodu a koncem luhu , ať to není tak namáhané v bodě uchycení ...

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Kohler -S1203

#199 Nový příspěvek od Jar.Ka »

O te vzpěře ještě popřemýšlím... :ano:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kohler -S1203

#200 Nový příspěvek od oco13 »

Vladimír2 píše: úte srp 02, 2022 1:17 pm 8) 8) ...potomkům Přemysla zdar, ať to oře . Základní nastavení bych si udělal na špalíkoch u dílny a možná by to chtělo vzpěru mezi vrcholem třetího bodu a koncem luhu , ať to není tak namáhané v bodě uchycení ...
Vladimíre tá vzpera je namáhaná na ťah alebo na tlak?? Ja by som rád okopíroval tú z Wiraxu.

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Kohler -S1203

#201 Nový příspěvek od Jar.Ka »

...je tam
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kohler -S1203

#202 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: ...tak vzhůru do polí ! 8)

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Kohler -S1203

#203 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Jen co se někde uvolní testovací políčko jdu do toho :prace:

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Kohler -S1203

#204 Nový příspěvek od Jar.Ka »

:( Tak se konečně uvolnilo testovací políčko a proběhla zkouška.
Pro mne úspěšná.
Ještě to chce trochu poladit, jedna radlice brala trochu víc, ale to už je detail.
Traktor to utáhne v pohodě v podstatě na volnoběh.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kohler -S1203

#205 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) ...no paráda ! Ještě kdyby se Ti podařilo trochu vyleštit odhrnovačky , nemělo by to chybu . Pořád se mi na tom pluhu něco nezdálo , až pak mi to došlo . On je levý ! Na funkci to ale nemá vliv . 8) :friends:

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Kohler -S1203

#206 Nový příspěvek od Jar.Ka »

...a on levý :D .
Prostě jsem měl dvě levé a jen jednu pravou radlici.
Ale celé je to udělané tak, že až seženu druhou pravou radlici, tak to půjde otočit.
Protože ten levý pluh se mi zdá také takový divný. I když jak říkáš, na funkci to nemá vliv.

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Kohler -S1203

#207 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Tak jsem se do toho také dnes pustil.
Šlo to parádně.
Posunutí ramen +- do osy zadní nápravy určitě pomohlo.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Borivoj2006
Příspěvky: 835
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Kohler -S1203

#208 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Ahoj Jar.Ka, tak jsem konečně dostavěl svůj třetí domaděl a po deseti letech, kdy jsem zavrhl po značných "úspěších" zemědělskou činnost a stroje měl především kvůli dřevu, začínám opět na důchod pokukovat po nějakých těch pluzích a kultivátorech do závěsu na pokusy v hlíně. Musím Tě pochválit, máš pěkný traktor a suprové kultivační agregáty a pluhy. Já teď hledám inspiraci na pluh, tak projíždím fórum a hledám poznatky. A zjišťuji, že zejména geometrie pluhu a jeho seřízení je pěkná věda. Takže děkuji za každé video a foto k této tématice, které máš ve svých příspěvcích. Také se mi podařilo našem Tuzexu zachránit před hutěmi podobného Bächera, koňáka, jako máš Ty. Chci to udělat podobně. Mohu se případně obrátit s nějakým dotazem?
Dík Bořivoj2006 ( mému domadělu jsem udělal vlákno tady: http://nasetraktory.sk/forum/viewtopic. ... ab00a89187)

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Kohler -S1203

#209 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Ahoj, děkuji za pochvalu, to vždy potěší.
Ale Tvůj stroj je také více než zajímavý!
Elektriku sice hojně využívám v letadlech (modelech), ale do traktoru mne to nenapadlo a hlavně bych si na to netroufl.
Co se týče pluhů, tak co budu vědět tak se rád podělím i když vím, že jsou tu větší odborníci než já.
Ale jak říkám, když budeš chtít, ptej se, budu se snažit odpovědět, nebo třeba i vyfotit.

Borivoj2006
Příspěvky: 835
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Kohler -S1203

#210 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Taky děkuji za pochvalu. Ptát se určitě budu, přemýšlel jsem, jestli po SZ nebo tady. Ale asi tady, alepoň se to téma oživí a určitě to bude zajímat i někoho dalšího. Je mi jasný, že je tady více odborníků na pluhy (třeba Thovt nebo Vladimír2 mají velice fudované znalosti, klobouk dolů), ale rád bych to konzultoval s praktiky, kteří si to prošli cestou pokus - omyl. Já jsem v tomto směru dost nepolíbený, asi před 15 lety jsem z kusu louky udělal během tří let políčko s Varinou. Tam to ještě šlo ale byla to pěkná dřina (protože jsem to dělal blbě :-/ ), nicméně origo pluh navrhl k Varině v továrně konstruktér a oralo to. Pak jsem spíchnul první traktor (Varinu jsem totiž prodal), pluh jsem použil z Fortshrittu. Jelo to sice pěkně, bez námahy ale drobná vada na kráse - neoralo to :) (viz Marečku, podejte mi pero) Tak jsem na políčko zanevřel, maximálně jsem použil rotavátor. Teď, když to tak na fóru pročítám, co bylo blbě, musím konstatovat - VŠECHNO :D
Asi tak :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“