šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4906 Nový příspěvek od oco13 »

Dnes som už musel upratovať pod šopkami a :pistol:
Obrázek kua tie žochy sú ako živé :vztek:
Obrázek Obrázek ale so mnou nevydrbú
len pes sa na to nemohol pozerať Obrázek :typek:

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4907 Nový příspěvek od Joe66 »

Oco viem ,ze by to bolo drahsie ale keby si zakupil dierovane vrecia a mal kotlik co sa zvrchu nalozi jedno vrece tak mas vystarano :smich:


Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4909 Nový příspěvek od oco13 »

Tie videá som videl, lenže pozri aká po vytrhnutí ostáva jama. A ak ich vytrhnem niekolko sto až tisíc :-/ tak mám kráter na krátesi. Takto teren po odpílení nepoškodím a hneď o pol roka tam môže mulčovač.
Joe - do kotla mi vojdu 2 kýble 30l naraz - to by mohlo byť asi vrecko. A či si vykotím bag alebo 50 vriec - to je asi zajedno. Už som nemal telefon, ale postavil som ho na miesto pomocou lana a ramena na bagy tak do 5 minut.
On ten padajúci skúsil padnúť ešte raz, tak som ich vymenil spodný išiel navrch a bol pokoj. Bigbagy stohovať na seba je celkom dobrodružné bez ohladu na to čo v nich je.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4910 Nový příspěvek od Joe66 »

Oco Ty mas dakon kotlik a ten ma malu prikladaciu komoru + ked chces dat do kotlika tak musis nabrat do vedra a prilozit a niekedy len tak do kybla nenaberies ked sa spalicky v bigbagu nastoparcia + ked davas na dva krat tak sa zadymi pri prikladani . A ked som bol u znameho na cumendu tak v dierovanom vreci ma okolo 18az28kg dreva vazene po vyschnuti. Ze ovela pohodlnejsie na jedno vrece hodi do kotla zvrchu nakladaneho a ma na cely den pokoj s kurenim + s teplou vodu co som pozeral.

fikejz
Příspěvky: 5987
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4911 Nový příspěvek od fikejz »

A to to pálí i s tím plastovým pytlem? Já jen, že při takovém spalování plastů vzniká poměrně dost škodlivých látek, které se usazují v blízkém okolí, z nichž mnohé se dále nerozkládají a vstupují do organizmů, potažmo do potravního řetězce a jejich škodlivost je zpravidla kumulativní - tedy dlouho nic a pak třeba rakovina.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4912 Nový příspěvek od Tomas6 »

Oco a nekouří ti ten kotel moc když tam valíš jen špalíčky? Já to musím prokládat i polenama, páč když dám jen špalíčky, tak je dýmu po celé dědině. Kotel Rojek ktp.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4913 Nový příspěvek od oco13 »

Samozrejme , že to prekladám aj kusovým. Ja mám dosť vela drviny celkom tenkej a tak by to zhorelo za 2 minuty, takto pol kýbla poleno zase pol kýbla a zase poleno. To či pri prikladaní dymí to som si fakt nevšimol. Ale zbadal som že traktor zadymí ak mu "priložím". :typek:
Tu v dedine sa zatial nejaký dym nerieši, starí ludia pália zelinu po zahradách a to je ešte len dym. Ak si aj volkado zamrmle tak ďalej to nerieši. Čo bude s ďalšími generáciami neviem, a je dosť možne že sa to ani nedozviem. :hm:
Kotol mám Dakon a kúpil som ho hlavne preto, že aj po 40tich rokoch majú stále rovnaké pripojovacie rozmery. Takže ak raz ešte budem meniť bude to zase Dakon.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12960
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4914 Nový příspěvek od Čárls »

Kámoš aby to vydržělo kupuje na vozejk vždy pár metráku uhelnejch briget řikal roztopím hodím pár briget a zasypu štěpkou mám na par hodin klid 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4915 Nový příspěvek od oco13 »

Tak som bol dnes venčiť psa- to je krycí manéver , keď mi už chýba džungla. :typek: Postrek celkom zabral
Obrázek Obrázek
Doma som si zložil ďalší bag z vlečky Obrázek
A potom ma už mrle žrali, tak som išiel kosiť.
Obrázek Obrázek
A takúto cestičku som si vykosil Obrázek Obrázek :wink: :wink:


Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4917 Nový příspěvek od harijaro »

To kosenie sa strašne podobá na mulčovanie :vysmech:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4918 Nový příspěvek od oco13 »

No vlastne mulčoval - nebolo to na panskom, ale nechcel som ťahať kamarátovi krížom cez obilie (aj keď rola je naša) tak som išiel krajom po neobrábanom - to sú tie tzv. pozemky neznámych vlastníkov. Kým ma niekto nevypráši tak budem chodiť tade, celkom som tú medzu skultúrnil. :typek:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4919 Nový příspěvek od oco13 »

Jedna takáto bedňa Obrázek dreva ma posunie asi o dva metre hlbšie do džungle.
A hromada pichlavého dreva pre Chroustala utešene rastie Obrázek
Vzadu ten zelený pásik je to o čo som sa posunul asi za hodinku Obrázek
Psica zatial vyňuchala dve strašne velké kosti a hneď ich aj zahrabala, takže na foto je len ona sama Obrázek
Doma zatial takto polievam uhorky Obrázek Hadica je -samozrejme z Lidla. :D

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#4920 Nový příspěvek od ota »

Oco já byl včera asi po 14 dnech taky v té naší džungly v lese. Ono před lesem u cesty jsou včely ve včelínu. Jsou zlí jako psi. Nedá se tam normálně jít když je hezky. Včera jsme šli s hafanem a bylo chladno a nelítaly, tak jsme tam šli. Hned z kraje vyvrácená borovice kmen silnej jako prase. Už nedávno jsem na ní koukal, že byla nahnutá. No bude tak 70 cm na spodku. Vzala sebou naštěstí jen menší modřín. Jinak mezi stromy, to trefila. Takže stále nemám hotovo tam a zase přybylo. Tahle borovice byla pěkná, zelená košatá. Ještě vedle stojí taková horší, když vítr vyvrátil vedle stojící modřín, olámal u ní větve. No myslím, až foukne větší vítr od západu bude to masakr. Koukal jsem vedle ve státním vzadu je nahnutejch asi 10 smrků. Slušně silnejch. Až to foukne, povolí a sfoukne to i ten zbytek co nesežral brouk. No tady jsou ty lesy tak narušený odtěžením kůrovce, že kdyby přišel nějakej menší Kyryl lehne to co tu zbylo. Vždycky po větším větru to popadá.
V týdnu budu objednávat pletivo na oplocenku. Ceny jdou nahoru, tak může pletivo být na půdě. Na příští jaro připravený. Pak sázet. Taky bych potřeboval, aby to rostlo samo. Jen to přiřezávat, udržovat. Na té pasece je spousta semenáčků. Ale bez plotu to zvěř sežere. Až to dočistím, oplotím to a část vysázím. A uvidíme. Klest chci vyvozit na plac k vysokému lesu. Tam stejně oplocenka asi 25m od stromů nebude. Aby mi ji náhodou nezničily padající stromy. Tak tam bude sklad klestu. Je to dobře přístupný, jestli někdy ten štěpkovač dotáhnu do provozuschopného stavu.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“