Jasan - Trabantor

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Jasan - Trabantor

#31 Nový příspěvek od liba23 »

modrazem píše:
anonym639 píše:Nemyslím ani to neviem len hovorim čo sa mi stalo s 2taktom ked som mal chudobnú zmes.
Stačí míchat přibližně spravný poměr oleje s benzínem
to si dovolím nesouhlasit, správně namíchat směs olej benzin nestačí, pokud je tato směs správná avšak je jí málo ( tedy chudá směs paliva a vzduchu ) tak může být mazání nedostačující a může dojít k zadření .
Výfuk sám o sobě nemůže ovlivnit chudost či bohatost směsi, když je hodně otevřený tak hodně směsi motorem jen proletí rovnou do výfuku, tzv. " vyplachování " neproběhne tak jak jej konstruktéři motoru namysleli, naopak pokud je výfuk hodně přivřený nevyletí všechna spálená směs do výfuku a to je taky problém. Novější 2t už s tím umí bojovat pomocí výfukových přívěr které v nízkých otáčkách výfukové kanály přiškrcují a plynule s nárustem otáček otevírají.

Uživatelský avatar
modrazem
Příspěvky: 51
Registrován: pon bře 23, 2009 9:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jasan - Trabantor

#32 Nový příspěvek od modrazem »

liba23 píše:
modrazem píše:
anonym639 píše:Nemyslím ani to neviem len hovorim čo sa mi stalo s 2taktom ked som mal chudobnú zmes.
Stačí míchat přibližně spravný poměr oleje s benzínem
to si dovolím nesouhlasit, správně namíchat směs olej benzin nestačí, pokud je tato směs správná avšak je jí málo ( tedy chudá směs paliva a vzduchu ) tak může být mazání nedostačující a může dojít k zadření .
Výfuk sám o sobě nemůže ovlivnit chudost či bohatost směsi, když je hodně otevřený tak hodně směsi motorem jen proletí rovnou do výfuku, tzv. " vyplachování " neproběhne tak jak jej konstruktéři motoru namysleli, naopak pokud je výfuk hodně přivřený nevyletí všechna spálená směs do výfuku a to je taky problém. Novější 2t už s tím umí bojovat pomocí výfukových přívěr které v nízkých otáčkách výfukové kanály přiškrcují a plynule s nárustem otáček otevírají.
Michám směs na 5l natural100-150ml oelj m2t už 10let do mého traktorku,žádny problém nikdy nebyl,výfuk mám přední díl wartburg a zadní rybina z motocyklu.bez problému.
neořu,nevláčim,ale na dřevo si zajedu..

Uživatelský avatar
Jasan007
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 03, 2014 9:25 pm
Bydliště: Pnětluky

Re: Jasan - Trabantor

#33 Nový příspěvek od Jasan007 »

Ano nádrž je skutečně plastový kanďák od směsi do odstřikovačů, ale je to jen náhrada za pravou nádrž kteká je plechová. Potřeboval jsem na ní pár uprav a tak abych mohl otestovat výfuk a chod motoru musel jsem improvizovat. Traktor upravuji tak že není na dení ježdění nebo práci to příjde až po opravách :)

Uživatelský avatar
Jasan007
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 03, 2014 9:25 pm
Bydliště: Pnětluky

Re: Jasan - Trabantor

#34 Nový příspěvek od Jasan007 »

Laborace a výzkum zadní hydrauliky :smich:
Přílohy
IMG_20150104_203540.jpg
IMG_20150104_203509.jpg
IMG_20150104_203448.jpg

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Jasan - Trabantor

#35 Nový příspěvek od petrak »

Ahoj, také jako nádrž používám už 5 let plastový kanystr 10l a bez problému-nepotřebuji palivoměr, občas celý kanystr vumyju wapkou, žádná koroze uvnitř 8)

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Jasan - Trabantor

#36 Nový příspěvek od petrak »

No ale jsem zapoměl pravda jezdim na naftu. Na statiku stačí provrtat dno nádrže-kanystru, zaslepit šroubem a šroub ukostřit.

Uživatelský avatar
Jasan007
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 03, 2014 9:25 pm
Bydliště: Pnětluky

Re: Jasan - Trabantor

#37 Nový příspěvek od Jasan007 »

super rada děkuju to si budu pamatovat. Teť řeším píst na hydrauliku zatím se mi nepodařilo žádný sehnat za dobré peníze :(

Uživatelský avatar
Ladislav Bém
Příspěvky: 214
Registrován: sob říj 23, 2010 8:41 am
Bydliště: Štěpkov

Re: Jasan - Trabantor

#38 Nový příspěvek od Ladislav Bém »

Ahoj,mám dotaz,jak jsi na tom se spotřebou?Chci si do trakturku dát taky traboše.Dík za info

Uživatelský avatar
Ladislav Bém
Příspěvky: 214
Registrován: sob říj 23, 2010 8:41 am
Bydliště: Štěpkov

Re: Jasan - Trabantor

#39 Nový příspěvek od Ladislav Bém »

anonym639 píše:Nemyslím ani to neviem len hovorim čo sa mi stalo s 2taktom ked som mal chudobnú zmes.
To máš pravdu,mě se takhle skoro zadřela Pfka

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“