Pištův Běs

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14716
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Pištův Běs

#256 Nový příspěvek od DanculSK »

anonym639 píše:Vetšia nerovnosť a ten motor má dosť, mne ešte ked šiel motor dobre tak s takou naloženou vlečkou môj zametal ako s hovnom.
:friends: ale porovnaj motory .... a potom vrav
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Pištův Běs

#257 Nový příspěvek od anonym639 »

Ved práve ked už benzín na traktore tak od litra hore a štvor takt a vodou chladený je snad v takých podmienkach samozrejmostou.

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pištův Běs

#258 Nový příspěvek od pista1 »

anonym639 píše:Vetšia nerovnosť a ten motor má dosť, mne ešte ked šiel motor dobre tak s takou naloženou vlečkou môj zametal ako s hovnom.
Jasně když budu mít blbě zařazeno tak ho udusím.
Ale jinak ztratím trakci a zahrabu traktor daleko dřív, než bude mít motor dost. ;-)


Hele, až ty za svůj traktor co má 35kw naložíš 5 kubíků dřeva. Tak napiš jak se jezdí s hovnem :smich: Já mám 6,75kw a ten kubík je tak akorát.
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Pištův Běs

#259 Nový příspěvek od anonym639 »

Utiahnúť by nebol žiaden problém až na to že by to občas zahrabalo skôr by som sa bál to ubrzdiť.

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pištův Běs

#260 Nový příspěvek od pista1 »

anonym639 píše:Ved práve ked už benzín na traktore tak od litra hore a štvor takt a vodou chladený je snad v takých podmienkach samozrejmostou.
Jak na kterým, já bych ho teda rozhodně nechtěl. Zbytečně velkej, těžkej, žrout benzínu a kupa problémů se vším možným. Zapalováním počínaje a chlazením konče.
Zlatá 250, seřídí se karbec jedním šroubkem a pak už se jen jezdí, žádný starosti. Když už se člověku zdá že to lítá nějak dlouho tak se do nádrže nalejou 2 - 3 litříky ;-)
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Pištův Běs

#261 Nový příspěvek od anonym639 »

Teraz klameš sám seba nehlade na to že ten motor ako celok neni stavaný na takú zátaž korková spojka v tom je celkom dosť velký problém,ta prevodovka v tom vela nevydrží je to problém v zataži uchladiť je problém s mazaním a zapalovanie je rovno na kluke takže sa chvením kľuky ktorému sa zabrániť nedá rozšteluje,motor s auta je konštrukčne na velkú zataž stavaný,v zátaži neni problém s mazaním s chadenim neni problém so spojkou aj po opakovanom trápeni, prevodovka je rovnako stavaná na zátaž,nehovoriac o tom že zapalovanie sa nerozšteluje len tak ked je všetko v poriadku.A spotrebu som mal tych 5 litrov na hodinu nehovoriac o tom že že to odviezlo 3 krát tolko čo si viezol ty nemusel som ísť pomaly a točiť to vo vysokých takže si to na jednu fúru dreva nezobralo moc.

Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pištův Běs

#262 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

anonym639 píše:Teraz klameš sám seba nehlade na to že ten motor ako celok neni stavaný na takú zátaž korková spojka v tom je celkom dosť velký problém,ta prevodovka v tom vela nevydrží je to problém v zataži uchladiť je problém s mazaním a zapalovanie je rovno na kluke takže sa chvením kľuky ktorému sa zabrániť nedá rozšteluje,motor s auta je konštrukčne na velkú zataž stavaný,v zátaži neni problém s mazaním s chadenim neni problém so spojkou aj po opakovanom trápeni, prevodovka je rovnako stavaná na zátaž,nehovoriac o tom že zapalovanie sa nerozšteluje len tak ked je všetko v poriadku.A spotrebu som mal tych 5 litrov na hodinu nehovoriac o tom že že to odviezlo 3 krát tolko čo si viezol ty nemusel som ísť pomaly a točiť to vo vysokých takže si to na jednu fúru dreva nezobralo moc.
Rýpat dovede každej a pokud mu to vyhovuje co by to nemohl mít , já měl tu samou koncepci a byl jsem spokojenej . Taky mě stačil motor ze 125 ccm . A jen tak na okraj já bych si mohl taky rýpnout že máte domděl proč si nekoupíte tovární výrobu ? Já mám dva zetory a domaděl je naprd . Ale beru to tak že každý máme to svoje a to co nám stačí . :zapomel: :ano:
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Pištův Běs

#263 Nový příspěvek od anonym639 »

Prečo mám domadel pretože traktor nepotebujem čo by som sním robil na to malé políčko mi to stačí,tam by zetor bol zbytočne velký a do lesa ísť zvážať drevo je ako kopať si vlastný hrob,preto radšej v3sku ktorá je už ale nepojazdná tak teraz s tatrou,idem raz bez problémov mam na dve zimy zvozené.

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pištův Běs

#264 Nový příspěvek od pista1 »

anonym639 píše:Teraz klameš sám seba ...
Nevím proč bych se měl klamat. Motor je díky použití další převodovky namáhanej daleko míň než v motorce. Pokud je spojka a převodovka dostatečně zalitá v oleji tak s ní není žádnej problém. Obzvlášt když paracuje v režimu sepnuto - rozepnuto, prokluz při kterým by se mohla spálit není potřeba. Stejně tak zapalování, není jedinej důvod proč by se mělo rozštelovat, když sem loni na jaře dal motor do traktoru, tak sem ho seřídil a od tý doby sem na to nemusel šáhnout.

Pořád píšeš, že toho naložíš víc, odvezeš víc. Fajn tobě se to možná hodí.

Taky sem si moh pořídit větší traktor, udělat větší vlek, ale já to nepotřebuju. Mám pozemek dlouhou úzkou nudli na který se musím vytočit a rozumně fungovat. Les mám přes cestu a akční rádius na plošině cca 900m s převýšením 15m.
Dříví dělám sám. A na odvětvení, nařezání, naložení, odvežení a složení odpoledne po práci, je pro jednoho ten metr tak akorát.
To, že je traktor a vlekem malej a relativně lehkej beru jako velkou výhodu. Prokličku mezi stromama přímo na místo a nemusím tahat dříví v rukách daleko.
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Pištův Běs

#265 Nový příspěvek od Nelinář »

tak tak, každý má to co potřebuje a co plně využije ...

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: Pištův Běs

#266 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

Tady se musím zastat Pišty.Celý léta jsme měli motor z 250,oralo se ,vozilo se dřevo a při správně zařazených kvaltech nikdy nebyl problém.Když netáhla,tak se holt jelo pomalejc.
Od litru výš? na co? Teď máme 4 roky trabanta,žádná starost s fridexem,startuje na drc,pořád jede.Kromě smradu a hluku nevidím důvod,proč bych to měl měnit za cokoliv jinýho.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14716
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Pištův Běs

#267 Nový příspěvek od DanculSK »

KOŠŤÁL píše:Tady se musím zastat Pišty.Celý léta jsme měli motor z 250,oralo se ,vozilo se dřevo a při správně zařazených kvaltech nikdy nebyl problém.Když netáhla,tak se holt jelo pomalejc.
Od litru výš? na co? Teď máme 4 roky trabanta,žádná starost s fridexem,startuje na drc,pořád jede.Kromě smradu a hluku nevidím důvod,proč bych to měl měnit za cokoliv jinýho.
8) 8) 8) 8) 8) 8)
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Pištův Běs

#268 Nový příspěvek od anonym639 »

A mna sa kdo zastane?

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14716
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Pištův Běs

#269 Nový příspěvek od DanculSK »

anonym639 píše:A mna sa kdo zastane?
neboj niekto sa najde, vsetko ma svoje za a proti :friends:
len zbytočne nevŕtaj a bude všetko OK
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Pištův Běs

#270 Nový příspěvek od anonym639 »

Ja ale do nikoho neútočim len som napísal môj názor na ten motor.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“