POZOR NA PODVODNIKA!!!

inzeráty ze sousedních webů, se kterýmí se zde chcete podělit

Moderátoři: Mikro, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#451 Nový příspěvek od P.S. »

Mám zkušenosti s Aukrem. Hrůza, aby si něco dostal zpět, musíš podat vysvětlení na Policii a pak se s tím bude Aukro zaobírat.

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#452 Nový příspěvek od Baťa1 »

zajímavá debata o dobírce, já posílám jedině na dobírku jinak to u mě ani nejde já nemám ani účet ani nic kam by kupující mohl poslat neco předem a když neco kupuju já tak zase požaduju dobírku já nehodlám platit nekemu neco a on pak z falešné adrese mě pošle cihlu nebo kus kamení, na dobírce ač teda je o asi třicet korun draší se mě líbí to že adresa kupujícího musí byt pravá jinak by to nedošlo a adresa prodejce taky neboť pak by mu nedošli peníze tím pádem kdyby mě poslal kus šutru na dobírku tak si dám tu prácu a zajedu si třeba do Košic a pěkně mu dám čaganem na hrb
podací lístky na balíky: ObrázekObrázek

a mužu teda říci že za ty leta co to tak posilám tak se nestalo ani jednó že by se mě balík vrátil jo stalo se že asi neměl chlápek čas nebo prostě ho ta pošťačka parkrát nezastihla a tak balík čučel na poště čtrnáct dní tak sem čekal dlóho na peníze už sem měl kolikrát strach po tym co různě čtu hlavně na inzerci prodávajici pišó že na dobírku ze zkušenosti neposílají, ale mě opravdu nikdy nic, dycky to bylo v pořádku, kolikrát mě nabízí kdosi že zaplatí předem ale já odpovídám že není jak leda by mě to dovezl seznámím ho s tym že to bude krapet draší ale nemusí nic stačí otevřít pošťačce a té zaplatit, eště teda já bych si nikdy nedovolil to nepřevzít stalo se mě třeba loni na bazošu pán prodával čerpadlo za 800a že není problém že mě ho pošle na dobírku za celkem 1000 korun a já pak na druhé den sem našel za 300, klidně sem mu to teda mohl nepřevzít a ušetřit 500korun jako občas neco taky omrdám ale tak aby to nikdy nikdo nezjistil ale nepřevzít balík to teda ne.. jedině přes aukro sem platil předem sem si řikal že tam jakási jistota ale prd, poslal sem prachy a na balík už čekám dva roky a dověděl sem se už loni že už ho ani nepošle že už to prodal znovu a aukro už stojí za prd, zase to tak krásně "vylepšili" že se tam ani nemužu přihlásit, kupoval sem tam vercajk a prostě všechno, névic mě bavilo přihazovat potměšile na poslední vteřiny, pak sem se sice rozčiloval že se v té poslední vteřině sekl internet a bylo po prdeli, no poslední věc co sem ta kópil byla krabica vojenskéch ponožek asi 500párů -pět set párů- za 100korun to budu mět do smrti a eště moli si na tym pošmáknó až to nebudu potřebovat só to takovy ty ponožky na jedno použití bez paty ale do dílny k verštatu super
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#453 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Baťa .. nemáš účet a kam ti chodí výplata? Nebo jak platíš různé poplatky?
Já už to zažil po druhé co si někdo balík nepřevzal. Ale aby mi někdo nadával sprostě že neumím přes poštu poslat balík levně prvně. Měl jsem na bazoši pár inzerátu v podstate za pár korun ,vsechny jsem zrušil a raději to vyhodím.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#454 Nový příspěvek od ota »

Jo některý lidi jsou gumy. Prodáváš věc a za pár Korun a je jim líto poštovný. Když na to odepisují, volají jasně vědí, že dobírka je dražší. No a potom se jim to rozleží ve škéce a nepřevezmou to.
Já když kupuju a nechávám si to poslat, tak hned už vím, že dobírka cosi stojí. No když koupíš pěknou věc za dobrou cenu, tak nepláču, že zaplatím za poštu. Zrovna před chvilenkou jsem odepisoval na svěrák. Cenovka slušná a když bude pošta stát 250 Kč pořát se to vyplatí. A rovnou píšu náklady na poštovné na dobírku respektuji a platím já. Nemám s tím problém, protože pořát ta cenovka je i s tou poštou slušná. Spíš jde o to, že už budu třeba 10 v pořadí a utřu stejně nos. Škoda.
Tuhle mi pán napsal, že pro mě má věci k obrábění. Děláme spolu již poněkolikáté obchod. Napíše číslo účtu a cenu. Já tam samozřejmně zašlu požadovanou sumu a k tomu jsem poslal 150 Kč navíc na poštovné. Neřešíme to spolu i když on to pošle jako normální balík obálku bublinkovku za 50 Kč. Nemám s tím vůbec problém, protože mi poslal věci za 1000 Kč a normálně v kšeftě bych za ně zaplatil 6000 Kč. Jasně že bych to nikdy za tu vysokou sumuv kšeftě nekoupil. Ale za tu jeho jo. Proto nepláču a pošlu mu Kačku na poštu, i když vím že to stojí třetinu. Nemám problém, on vyhoví mě a já jemu. On s tím taky musí na tu poštu, udělat si na to čas zabbalit. Tak to má být. Příště až napíše, mám tu zase cosi a udá cenu a bude dobrá, znovu pošlu i na poštovné. Přeci mě to nemůže zabít když on mi to posílá za pěkné ceny.To si někteří neuvědomují a dělají ramena že to stálo náhodou o korunu víc. Ano i tady na foru jsem se už setkal s jedním kupcem, který plakal, že mu to budu posílat poštou a bude to stát peníze. Chtěl jsem pakatel za věc a k tomu poštovné. A kupující plakal, že to poštovné by bylo na něho moc. No tak když to tak nepotřebuje že by si zaplatil poštu. Pak přišel kamarád a kouká je to by se mi štymovalo, já to mám doma stejný a rozbitý, tak jsem mu to dal. On mi taky pomůže když potřebuju tak na tady to máš a vezmi si to. Vím že když k němu přijdu opraví mi taky co neumím já.
Ale je to tak už mezi lidma. Nutně potřeboval věc, tak jsem nabídl za směšnou cenu a padlo to na poštovném. Tak co sežeň si jinde.
Tak takhle k tomu posílání. Každou chvíli cosi kupuju a nepláču u poštovného. Má tam jet, nebo si to dát poslat.
Prdni na to, nechej to doma a třeba někdo přijde jak kě mě kámoš a byl jsem rád, že jsem mu to dal. On si toho váží a když já přijdu k němu, nemá ani on problém a pomůže on mě.

zlee
Příspěvky: 34
Registrován: stř led 07, 2015 12:12 am
Bydliště: Žilina

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#455 Nový příspěvek od zlee »

Natrafil som na najnovší podvod. Zetor 7245 za 4.000 € v dobrom stave, Zetor 7745 s čelným nakladačom za 3.500 € samozrejme tiež v dobrom stave... http://www.rominrec-maquinaria.com/trac ... ?man=Zetor

zlee
Příspěvky: 34
Registrován: stř led 07, 2015 12:12 am
Bydliště: Žilina

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#456 Nový příspěvek od zlee »

Majú inzeráty po všetkých možných inzertných serveroch, už som niektoré nahlásil a správca ich zmazal. Spravidla sú extrémne nízke ceny traktorov, nikde nemajú uvedené reálne telefónne číslo, komunikujú len prostredníctvom kontaktného formulára, kde potom spätne reagujú e-mailom v angličtine. Pôsobí to ako firemný email, kde majú normálne uvedený aj kontakt, web... Je to akože Španielsky bazár s poľnohospodárskou technikou a majú pobočku aj v Portugalsku. Za dovoz pýtajú 500 €. Stránka pôsobí dosť reálne. Je to ale ruský podvod. Nikdy sa vám nepodarí dovolať na uvedené telefonické kontakty, zvoniť bude ale nikdy nikto nezdvihne. Majú dva duplicitné weby. Pozrite si fotku s budovou. Na jednom webe má tá istá budova iný nápis a na druhom duplicitnom webe má tá istá budova na tej istej fotke už iný nápis. Fotomontáž.
http://www.rominrec-maquinaria.com
http://madrid-intermaq.com
A tu je varovanie pred podvodom: https://www.scamwarners.com/forum/viewt ... 0&p=344241
Takže pozor. V žiadnom prípade neposielajte peniaze dopredu ak nechcete o ne prísť...

zlee
Příspěvky: 34
Registrován: stř led 07, 2015 12:12 am
Bydliště: Žilina

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#457 Nový příspěvek od zlee »

Jedine ak by sa dakto našiel, kto by to tam išiel do Španielska pozrieť na uvedenú adresu, fyzicky skontrolovať čo z toho skutočne existuje a čo nie...

mraveneček
Příspěvky: 1314
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#458 Nový příspěvek od mraveneček »

Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#459 Nový příspěvek od kovozem »

podívejte se na tento inzerát
https://www.sbazar.cz/lebanujel/detail/ ... xima-9z0zv
psal jsem jim a přišla mě odpověď v angličtině, že jsou anglická firma zabývající se prodejem zemědělské techniky, že traktor dopraví do sedmi dní za 500 EUR jestli mám zájem tak mám napsat.
mě to přijde celé podivné, ale v tom meilu nebyla ani zmínka o nějaké záloze
co si o tom mám myslet, nemáte někdo podobnou zkušenost ?

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#460 Nový příspěvek od Veteranista! »

Za ty prachy nekoupíš ani jetého Šálka, natož Proximu s čelákem, moc levné podle mě
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#461 Nový příspěvek od kovozem »

no právě ta cena je mě podezřelá, ale občas se dějí zázraky :-)

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#462 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ještě bych věřil, že to tak koupíš v Anglii přímo, přes jejich inzerci, ale přes firmu, která to vozí do Čech tomu moc nevěřím, i kdyby tam dali o 100 tis více, pořád dobrá cena a stejně by ho hned prodali.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Hannes
Příspěvky: 1123
Registrován: pon úno 25, 2013 7:53 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#463 Nový příspěvek od Hannes »

kovozem píše:podívejte se na tento inzerát
https://www.sbazar.cz/lebanujel/detail/ ... xima-9z0zv
psal jsem jim a přišla mě odpověď v angličtině, že jsou anglická firma zabývající se prodejem zemědělské techniky, že traktor dopraví do sedmi dní za 500 EUR jestli mám zájem tak mám napsat.
mě to přijde celé podivné, ale v tom meilu nebyla ani zmínka o nějaké záloze
co si o tom mám myslet, nemáte někdo podobnou zkušenost ?
Nooo jasně tomu věř :smich: . 5 vteřin a vím že ten traktor je jinde za 58.900 EUR :smich: http://www.mascus.si/kmetijstvo/rabljen ... eviun.html zde je na slovenských stránkách taky http://www.mascus.sk/po%C4%BEnohospodar ... gvkup.html

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#464 Nový příspěvek od FandaP »

Kovozem: to je inzerát, jak rychle přijít o peníze.

Davecz-fm
Příspěvky: 220
Registrován: pon led 05, 2015 12:04 am
Bydliště: Moravskoslezko

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#465 Nový příspěvek od Davecz-fm »

kovozem píše:podívejte se na tento inzerát
https://www.sbazar.cz/lebanujel/detail/ ... xima-9z0zv
psal jsem jim a přišla mě odpověď v angličtině, že jsou anglická firma zabývající se prodejem zemědělské techniky, že traktor dopraví do sedmi dní za 500 EUR jestli mám zájem tak mám napsat.
mě to přijde celé podivné, ale v tom meilu nebyla ani zmínka o nějaké záloze
co si o tom mám myslet, nemáte někdo podobnou zkušenost ?
POZOR NA NE!!!
Jsou to podvodnici, kontaktoval jsem je se zajmem o minibagr kubota, meli super cenu, obratem reagovali ze bagr maji je v dobre kondici a za 500EU mi ho privezou domu. Tak jsem si je podle jejich zadane adresy vyhledal lna google maps a kupodivu nasel, ALE!!! Ceny byly uplne nekde jindy rekl bych ze drazsi jak unas, ale hlavne nesedeli telefoni cisla a emailove adresy, po kontaktu skutecne firmy na te adrese, jsem se dovedel, ze zadne inzeraty u nas ani ve vychodni evrope nemaji, ze o tech podvodnicich vi a policie po nich zatim marne patra. Jakmile bloknou jejich stranky okamzite se vynori nove, ze uz okradli dost lidi a ze jsem udelal dobre ze jsem si to overil a at kontaktuji zrizovatele servru o ztazeni inzeratu, coz jsem udelal, ale je to marny boj bo do par dnu jsou nove.

Ty podvodne stranky byly dost dobre udelane, rekl bych jeste lepe nez origo stranky, byly tam pouzite fotky a adresa skutecne firmy, ale nezdala se mi ta doprava z Anglie 500eu se mi zda nerealne.

Jakmile jsem se ozval ze si pro neho osobne prijedu uz neozvaly.

Takze proverovat jenom jak to jde a nic neplatit predem!
..

Odpovědět

Zpět na „Inzerce z www“