POZOR NA PODVODNIKA!!!

inzeráty ze sousedních webů, se kterýmí se zde chcete podělit

Moderátoři: Mikro, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13206
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#631 Nový příspěvek od Čárls »

To bylo pro ostatní pokud se s tím setkají Ono :-) Už to tam mají asi od více lidí :dovca:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#632 Nový příspěvek od vitex »

ota píše: stř led 25, 2023 10:41 pm Jenicku no snad už moje pisatelský schopnosti za ty roky znáš! Já se řídím Švejkovo příslovím. ,,Mě na nàkým y/i nesejde". :vysmech: Jo jo občas už to se mnou nejde vydržet, tak mi sem tam někdo napíše, že bych si měl aspoň přečíst ,,pravidla pravopisu českého"! Ale já jsem zatím za svůj život zdolal v potu tváře 3 knížky. Pardon knihy, kdysi jsem byl poučen, že se říká ,,knihy". A myslím, že už další knihu v mých letech nezdolám. Moje babička vždycky lamentovala ,,kluku hloupá tadyhle jsou všechny knížky od Aloise Jiráska, to je nějaký čtení a ty nepřečteš v nich ani obrázky!" :vysmech:
Jo a v základce jsem měl kvůli výpisu z knihy Hanzelka Zikmund průser. Rodiče museli do školy do ředitelny. Tak jsem na to čtení asi zanevřel.
Ahoj Oto,tak už máš ty pravidla přečtený? :friends: :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#633 Nový příspěvek od ota »

Však píšu, že jsem za svojí cestu po té placce přečetl tři knihy. Už nevím přesně postup toho čtiva ale: o letadélku káněti, Honzíkova cesta, bylo nás pět. Vcelku jediný co mi trošku zůstalo v hlavě tak o tom letadélku. Bylo to asi dost technický, tak jsem si trochu zapamatoval.
Toho Hanzelku tam jsem tenkrát přečetl všechny obrázky. A do sešitu požil stránku a omaloval obrázek do sešitu a stručně popsal, že se mi ta knížka ,,v srdci přírody" líbila. A už byl oheň na střeše u soudružky učitelky. Sranda ( z dnešního pohledu ) byla když máma s tátou přišli ze školy od ředitele kam je pozvala učitelka. Tak sranda jak mi to naši vysvětlovali, že klidně si ty knížky přečti, prohlížej, ale ve škole to neříkej a nemluv o tom. Že mami a proč? No víš ono se o tom nesmí mluvit nikde. Doma v knihovně všechny Hanzelkovi Zikmundovi knížky co vydali.
Tamže ty pravidla to bude asi bychle. A jak to nemá tak kolem 5, nebo max 10 stránek a nemá jistě obrázky, tak to není kniha vůbec pro mě.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#634 Nový příspěvek od jenicek »

Oto Ty seš úplnej knihomol. Ty bys měl co dělat přečíst i vkladní knížku jak Tě tak poslouchám :D
No, to já za školních let přelouskal všechny foglarovky,mayovky atd. Pak jsem měl tzv. otovo období :typek: no a teď posledních asi 5 let dám tak jeden kus měsíčně.
Já mam zase mezery v televizi. Jak já rád řikám, já do televizí víc času načuměl zezadu než zepředu. :jazyk: Na vypálení vočí mi bohatě stačí monitor v práci :chytry:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#635 Nový příspěvek od oco13 »

https://dom.bazos.sk/inzerat/146962176/ ... i-tm17.php
Mňa len fascinuje, že niekto dokáže dať do placu takto denebavolajúcu cctinu. :shock:

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2440
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#636 Nový příspěvek od StaPo3011 »

njn,
ono ani ten strojovej překlad v podvodným inzerátu se holt ne vždy povede bejt rozumně věrohodnej,
nějak jim ten AI překlad občas blbne, měli by upgradovat na vyšší level...
Btw: zajímavý je, že ani po tolika letech pokusů si ještě mezinárodní podvodníci nevšimli, že dvojtečková syntaxe (například stylem Hodiny: 3500 atd) se na českých inzerátech příliš nepoužívá, a že její použití ve spojení s chatrnou češtinou na 99,999 procent značí podvod.
A ještě zajímavější je, že i po tolika letech se furt najde někdo, kdo na takovejhle inzerát vůbec reaguje.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#637 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som text ani nečítal - ale odfotiť traktor s nakladačom čo sa realne predáva za 10 a dať cenu tri??? dovi- dopo. :shock:

Josef Simunek
Příspěvky: 289
Registrován: ned čer 07, 2009 8:47 am
Bydliště: Kutna Hora

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#638 Nový příspěvek od Josef Simunek »

Jo jo, v puvodnim inzeratu, pokud uz neni fejkovej, je vyrayne vyssi cena : https://www.trucksnl.com/cs/iseki-tm17- ... 7268968-vd

malotraktor
Příspěvky: 2069
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#639 Nový příspěvek od malotraktor »

Když jsem dal na bazoš inzerát na vozík za Fortschritt, přišla mi zpráva na Whatsapp ještě dřív než zaschl inkoust. Prý pošle peníze na účet a pro vozík přijede kurýr. Vyměnili jsme si pár zpráv a pořád trval na svém. Konečně když jsem napsal, že nemám účet, aby poslal peníze poukázkou, přestal komunikovat. V profilu má fotku nějaký holky a je tam i něco azbukou.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#640 Nový příspěvek od ota »

Jo taky mi psal zájemce přez Wocap. S obrázkem mladé slečny. Jen naběhl inzerát na bazoš. Stejně jako popisuješ. Nabízel jsem věc za 200 Kč a taky že předám kurýrovi a on mi při převzetí vyplatí těch 200 Kč + sumu za kurýra. Vzal jsem mobil zavolal na kurýrní společnost a tam mi hned operátorka sdělila, že takovou službu neprovozují a že je to podvodník. Komunikace skončila.

Fizz
Příspěvky: 7986
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#641 Nový příspěvek od Fizz »

Moje inzeráty mají asi hrb...

Nikdo mě nechce ojebat :321:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 336
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#642 Nový příspěvek od -sheppard- »

Taky přídávám jednoho podvodníka
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1703026 ... r-7211.php
bacha na to, tenhle se ani neostýchal si najít moje fotky a použít je pro svůj inzerát. Ještě za tak malou cenu, tak jsem si řekl že si ho proklepnu když už použil moje fotky, ale poprvé volaný učastník nedostupny, za pul hodky sms Dobrý den, ano. Tak mu volám znovu, ale po 15s vyzvánění to položil a poslal sms že nemuže mluvit a co se děje. Tak jsem mu napsal že mam zájem o ten traktor a jestli by se bylo možné spojit telefonicky případně si traktor projet. A od té doby ticho po pěšině. Volal jsem mu kolem druhé hodiny, a chvíli po mně mu zavolal i kolega jen tak ze zvědavosti a poslal mu to samé, Dobrý den, ano. Ted večer jsem dal pivo se susedem tak mu taky zavolal a to samé co já odpoledne. Volaný učastní nedostupný a za pul hod, Dobrý den, ano.
Máte stímto typem podvodu taky někdo zkušenost? Nejvíc mě sere že použil moje fotky za učelem obohacení se sama sebe ale vůbec nekomunikuje tak nechápu. Zítra to budu řešit s bazošem ať to smažou.
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#643 Nový příspěvek od bourač »

mám tady v inzerci na prodej nabídku železa, zájem je vlažný.
Tak po týdnu jsem to vrazil i na Bazoš, za půl hodiny nekonkrétní slušná poptávka (mail) zda bych to poslal Balíkovnou.
Že mi vše vysvětlí, že peníze na můj účet a pak mi kurýr Balíkovny zavolá kdy přijede.
6metrový traverzy. :vysmech: :vysmech:
Samozřejmě bych ho poslal do prde.e i kdyby šlo o nějaký malý balíček. :obchod:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#644 Nový příspěvek od chobotek »

No a proč sis ty peníze na účet nenechal poslat? Pak bys mu sdělil, že to balíkovna nepřijala a že musí doplatit dopravu...
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

fikejz
Příspěvky: 6173
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#645 Nový příspěvek od fikejz »

Nebo si zajistit dopravu jinou, peníze nevracím :jazyk:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Inzerce z www“