POZOR NA PODVODNIKA!!!

inzeráty ze sousedních webů, se kterýmí se zde chcete podělit

Moderátoři: Mikro, Milhauss

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#661 Nový příspěvek od fikejz »

Myslím, že jednofaktorový ověření je ze zákona už cca rok+ pasé, ale některým není pomoci.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#662 Nový příspěvek od Čárls »

To jo ale aby jste věděli co nevědí jak to probíhá Podvodná stranka zadáte uživatelský jméno a heslo a utočník už ví a zadá na originál strance mezi tím vam přijde ověřovací SMs a vy je zadáte na podvodné stránce V tu chvíli přihlášení se nezdařilo a přijde vám nový kod Vy je zadáte a nyní jen zaleží na limitu co mate zadán na učtě Pokud je vysoký a tu částku na učtě máte i do mínusutak ji převede Zaroveň vidí kolik a kde máte na spořícím a pod v tu chvíli jelikož podvodná stranka ještě načítá přijde dalši sms přihlášení se nezdařilo no a pokuď jste hloupí vyluxuje skoro věe nebo si vejme pujčku a pod Záleží jen na hlouposti majitele jak dlouho potvrzuje Případně změní telefonní čisloa vybere z učtu uplně vše vy se na učet na origo stránce již nedostanete Tak funguje nejběžnější podvod v dnešní době Proto se od SMs již upouští a jsou jiné zpusoby ověřování aj ty jsou zneužitelný bohužel Je to tak a ne jinak Takže pc kde nelzete na ptákoviny a telefon kde nebrouzdáte zas po ptákovinách a neinstalujete každou ptákovinu Pak už jen dobrá hlava přemejšlet :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

chobotek
Příspěvky: 10616
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#663 Nový příspěvek od chobotek »

Většina bank umí upozornit pokud došlo k přihlášení z nového zařízení a většina bank vyžaduje také ověření každé jednotlivé transakce (vyjímky většinou tvoří transakce na běžně užívané účty v závislosti na výši částky a četnosti převodu peněz). Možná, že většina jsou všechny. A teď jsi na řadě Ty, abys napsal, která banka dovolí podvod způsobem, jaký jsi popsal.
Jak píšeš, záleží na hlouposti majitele účtu. A proti hlouposti není obrany.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#664 Nový příspěvek od Čárls »

Tohle ti ještě před měsícem dovolila 4SOB tam je furt přihlašování přes sms a jakmile se dostanou na učet změní ti na učtě telefonní číslo to jde bohužel u většiny bank a jakmile se k tomuto dostanou nic jim nebrání ti vyrabovat učet tak je to i pokud se ti dostanou do chytrýho mobilu a získají přihlašovací udaje Proto na mobilu se přihlašovat do banky jen v nouzi Ono je to vše hlavně o neznalosti uživatelů mobilů a Pc kterýho pak utočník zneužije
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

other-side II
Příspěvky: 1362
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#665 Nový příspěvek od other-side II »

tak pokud zloděj převezme správu nad účtem, tak.....jedině bloknout účet

mBanka je dokonce tak daleko, že nepustila převod peněz na Binance, a blokla účet, musel jsem to řešit po telefonu se speci pracovníkem a účet odblokovat, ale už je to nějakej čas zpět

obyč českým bankám je to asi u zadku
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

pavel233
Příspěvky: 254
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#666 Nový příspěvek od pavel233 »

Asi dělám dobře, i když jsem za idiota. Int. bank. nemám a podle zpráv nejen tady z fóra asi nikdy mít nebudu. Někdy je to nebo byl opruz (hlavně v době covidu), zas mám dost přátel kteří nás zásobovali. Když něco přes internet tak jen na dobírku platba hotově. Sice dražší ale mám hlavu bez starostí.

chobotek
Příspěvky: 10616
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#667 Nový příspěvek od chobotek »

Čárls píše: ned srp 20, 2023 7:12 pm Tohle ti ještě před měsícem dovolila 4SOB tam je furt přihlašování přes sms a jakmile se dostanou na učet změní ti na učtě telefonní číslo to jde bohužel u většiny bank a jakmile se k tomuto dostanou nic jim nebrání ti vyrabovat učet tak je to i pokud se ti dostanou do chytrýho mobilu a získají přihlašovací udaje Proto na mobilu se přihlašovat do banky jen v nouzi Ono je to vše hlavně o neznalosti uživatelů mobilů a Pc kterýho pak utočník zneužije
Pořád tu změnu ale musíš potvrdit! To je jako bys někomu dal klíčky od auta a pak se divil, že ti s ním odjede. Je to prostě jen jeden z mnoha způsobů podvodu a pořád platí, že musíš aktivně pomáhat.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#668 Nový příspěvek od Čárls »

Ano ale lidi prostě nečtou nevědí a nechtějí se poučit I včeské spořitelně se to řeši skoro obden dělatam dcerka a většinou starý lidi ne moc vzdělaný
a nejde jim pomoc většinou to co ukradnou převedou na jeden učet pak další atd až do zahraničí učty se zruší a 99,9% jsou nedopadnetulní a to je prostě fakt který nelze ignorovat
Ono si stačí zapamatovat kontrola adresního řádku při přihlašování do banky
Nikdy banka nevyžaduje aby jste se přihlásili do Int bankovnictví a zadávali vaše už jmeno a heslo Nikdy nevyplňovat udaje plz platební karty na neznámých stránkách
a mít limit kolik muže odejít při platbě kartou na netu Povolovat platby kartou na netu jen když je to potřeba jinak je zakázat

Bacha na podvodné telefonáty jakoby z banky aby jste někam převedli peníze
Píši to správně chobotek :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#669 Nový příspěvek od Čárls »

Docela zajímavé čtení aneb jak nepřijít o peníze a nebýt mamutem https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/eset ... omaci_nema
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#670 Nový příspěvek od bourač »

používám IB od dob IPB. ;-) ta ho měla první.
V česku moc českých bank není, všechno jsou to dcery zahraničních
(Kočárník si provizema zabezpečil potomstvo na 10generací)
aktivně využívám 3 banky, každou na něco jiného.
Ta hlavní je ryze česká, stačí jí jednofázové ověření a já jí za to děkuji.
Zákon neporušuje.

:ano: na mBank nostalgicky vzpomínám, na její system eMax účtů, na nevídané možnosti nastavení karet, na mForum...
důkladně rozšťourala zdejší shnilý bankovní rybník. Za mě to podělala tím obrázkovým IB, už ji nepoužívám.

Ti zločinci co popisuje článek od Čárlse jsou usměvní,
inzeroval sem na Bazoši 6metrový traverzy a zkusili to i na mě :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#671 Nový příspěvek od Čárls »

Nejste sami zkoušej to pořád a pod ruznejma fíglama Už sem jednou málem taky naletěl Jen se objevilo přihlášení se nezdařilo zadejte novej kód Nezadal sem něco mě trklo a kouk sem do adresního řádku a zavřel okno Podvodnej web na nákup zboží za par kaček tak sem chtěl platbu předem a ne na dobírku a jaksi odkaz na všechny banky u nás no moh bejt pruser jak hrom a vytunelovaný konto
Na to si dávejte ex majzla :friends: https://www.recenzer.cz/obchody/podvodne-eshopy/ podvodný internetový obchody a ještě
I u těch známých ti hajzlíci dokážou taky napodobit tihle parchanti daj Většinou lukrativní zboží za par korun nebo jako vyprodej a napodobený stránky nějakýho známýho obchodu ale Pokud u origoinál mate registraci zde se nepřihlásíte a chtějí vždy platbu předem a přes banku nebo na promo fakturu Kterou zaplatíte ale zboží nikdy neuvidíte Inzerují na sociálních sítích :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#672 Nový příspěvek od Tomas6 »

Naštěstí na tom kontu mám tolik že.mi moc velká škoda nevznikne. :-/ :D
Ne. Je potřeba dávat majzla... A nejradši mám všecko z ruky do ruky. Když někdo něco chce z inzerátu, buď přijede a odveze, případně na dobírku po zaplacení aspoň poštovného na účet, jinak žádný kšeft.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

other-side II
Příspěvky: 1362
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#673 Nový příspěvek od other-side II »

mBanka je tak daleko, že ani nepošle peníze na Binance, vyhodnotí to jako rizikovou platbu a konec, zablokuje účty a odblokování hovorem se specielní oeprátorkou

pobavilo mě to

ale prý se tak kryjou proti crypto podvodníkům
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#674 Nový příspěvek od Čárls »

Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9072
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: POZOR NA PODVODNIKA!!!

#675 Nový příspěvek od Sniper »

Zmrdi jedou 8) 8) 8)
Dnes mi přišlo mailem...

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Inzerce z www“