Politika, neshody, atd. V

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Politika, neshody, atd. V

#12376 Nový příspěvek od hobr »

Toto vlákno ovládli Jean a Zetör. Nemá cenu sem něco psát... :prd:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Politika, neshody, atd. V

#12377 Nový příspěvek od Fizz »

Slováci se perou mezi sebou, ostatní mají klid. :321:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Politika, neshody, atd. V

#12378 Nový příspěvek od ota »

To Hobr Ty Jsi přez ten pravopis tak jim to máš komentovat kdo píše správně poSlovensky. Na vojně byl se mnou Jano a ten vždycky nadával okolním Slovákům, že mluví ,,Československy". Že neumí nikdo z nich mluvit pravou Slovenštinou. A vždycky je opravoval. On byl takovej rapl a vždycky se rozčílil když mu ostatní Slováci odmlouvali a vyskloňovávali mu jak to správně má být. Postřehl jsem pár příspěvku naspátek že se to tu taky probírá. Hned jsem si vzpoměl na toho Jana jak byl vždycky nasranej rudej a mluvil strašně rychle. :smich: A jen on hovoril po Slovensky! Kdyby mě zabil nevzpomenu si odkud on byl. Ale tak nějak mi něco říká, že tak od Martina. Ale už mi to fakt vypadlo z hlavy.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Politika, neshody, atd. V

#12379 Nový příspěvek od duchodce »

Tak je nechte ať se vykoušou a dají pokoj -doporučuji jim soukromé zprávy ať neotravují ostatní.
Změníme téma - podívejte se kde máte uložené své penízky, abyste se nedivili jako třeba lidé ze Sperbanky - ono teda není moc na výběr , téměř všude je nějaký cizí "háček" ,který se může projevit jako kotva :chytry: ... Taková Česká spořitelna :tise: ... ale to moc lidí neví :twist:
https://www.penize.cz/osobni-ucty/42968 ... d-majitelu
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Politika, neshody, atd. V

#12380 Nový příspěvek od jean »

Páni, máte pravdu, ak sa človek háda s blbcom viac ako 5 minút, tak sa už hádajú dvaja blbci.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Politika, neshody, atd. V

#12381 Nový příspěvek od chobotek »

jean, rozumím tomu správně, že s dostatečně sofistikovanou konfigurací stačí pro udržení plazmatu 1T i ve velkém objemu?
https://journals.aps.org/prl/abstract/1 ... 128.035001
Jinak nejlepší přehledový článek o konstrukci stellaratoru, co jsem našel je tady: https://www.researchgate.net/publicatio ... _operation
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Politika, neshody, atd. V

#12382 Nový příspěvek od jean »

Chobotek, tak o tomto mám fakt len načteno. Ja si myslím na základe tých grafov, že relatívne stabilné pole dosiahli už pri nižších hodnotách, ale s nízkou hustotou. Myslieť však znamená hovno vedieť... Čo sa týka týchto vecí, tak mám načteno len pár článkov z netu, prevažne od Wagnera. Podľa toho bežné tokamaky potrebujú výrazne silnejšie pole v jednotkách Tesla. Z princípu funkcie stelalátora by tomu malo stačiť slabšie pole. Zo školy si pamatám len základné teoretické poučky. Pre mňa je 1 T nepredstaviteľné pole, to mi hlava nebere, esli se nepletu, tak to už bez supravodivých magnetov nejde generovať. A supravodivosť je pre mňa mágia, vždy žasnem, ked sa dozviem, kde všade to odokázali použiť.

Z oblasti fyziky sa môžme trochu baviť o klasickom spaľovaní, sušení a rôznych tepelných dejoch, v tom som celkom doma. Ja nie som moc na hlboké teoretizovanie, venoval som sa aplikovanému výskumu v praxi (špecializácia na poľnosušiarne a tepelné izolácie). Pre vedcov z labákov to bolo vždy dosť humorné, oni nemajú predstavu, jak funguje realita, lebo v labáku sa dá simulovať aj hranatá gulička. Aj ked som roky v inej oblasti, tak ked nezareagujem okamžite, mám si to kde pozrieť.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Politika, neshody, atd. V

#12383 Nový příspěvek od bourač »

mám celkem 5kusů stelarátorů, jednu Lidlplasmu, 3x Stahlwerk a taky HyperthermPowermax 1250.
Kdo potřebuje stabilní zdroj plasmatu v magnetickém poli může se stavit, s radostí mu vrazím hořák do pr.ele. :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Politika, neshody, atd. V

#12384 Nový příspěvek od Joe66 »

Bouraci vo vasich koncinach sa podobnym hujerom vrazaju horaky do prdele. A u nas na vychode ked diskutujes s blbcom a uz ta to nebavi tak sa riadime heslom. Ze neprije.bes ta nemas pravdu :smich:

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Politika, neshody, atd. V

#12385 Nový příspěvek od hobr »

Co píše chobotek a bourač - tomu vůbec nerozumím. Asi su úplně "blbé". :typek:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Politika, neshody, atd. V

#12386 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

přišla na to řeč a zjistil jsem ,že normálně mám v práci dva dospělý kolegy,co neuměj plavat.a manžel kolegyně taky.tak prosím vás.pracujte na této po cyklistice další základní dovednosti u ratolestí.přinese vám to klid,pustíte je samotné na koupák.nebudete je muset furt hlídat a bát se o ně . https://www.novinky.cz/veda-skoly/clane ... .seznam.cz
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Politika, neshody, atd. V

#12387 Nový příspěvek od ota »

To sekalsemmalo když byli moji kluci malí, chodili do zdejší mateřské školky. Tam byla učitelka a ta naučila všechny děti ve školce plavat. Nevím jak to dělala, ale všechny děti plavali. Jezdila s níma do bazénu každou chvíli. Pamatuju se, nejdřív probírali teorii. Vždycky tenkrát žádala písemně rodiče aby poslali souhlas. To asi muselo být. A pak postupně trénovali. A pak autobusem jezdili na plavání. Kluky to oba dva bavilo. Naučili se v pohodě plavat. Když jsme pak někam jeli na dovolenou nebyl vůbec problém aby od malička už chodili do vody. Sice jsem s níma chodil ale spíš na té dovolené jenom abych se prošel, nebo jsem si sedl na zahrádku u hospůdky a u piva dohlížel jak se tam cachtají. Jsem za to velmi rád, učitelka byla šikovná a děti se té vody s ní nebáli. Kluci měli všelijaký věci na potápění. Ono když je ta voda bavila, tak pak už se s ní dá dělat víc věcí než jen plavat. Kolikrát jsme společně plavali hodně daleko, přez rybník, řeku a tak v pohodě. Nevím jak to funguje nyní. Ale co vím, brácha má klučinu a on taky chodí do školky. Ale neumí plavat. Přítelkyně bráchy koupila dům a tam na zahradě ohromnej bazén. Nebo spíš rybníček. A museli nechat kolem postavit plot, aby tam malej nespadnul. Povídám skorošvagrové naučte ho plavat a máte klid a plot nemusíte dávat. Jako když byli moji kluci malí. Uměli plavat a na co tedy pak plot.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Politika, neshody, atd. V

#12388 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

ve školce už plavali?tak to je úžasnej pedagogickej výkon paní učitelky.to je paráda. a samozřejmě i výkon tvých učenlivých kluků...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Politika, neshody, atd. V

#12389 Nový příspěvek od ota »

No ono to všechno asi bylo na bedrech té učitelky. Autobus tady byl ve vesnici dopravce a jezdil jen za nějakou domluvenou cenu ( za naftu ) a ostatní přispívalo něco školka a rodiče. Ale bylo to všechno dohromady užasný protože to dotáhli do závěru. Měli i nějaké závody a tak. Pamatuju se ta školka tady jela v mnoha věcech. Výlety, akce, pořát něco měli. Asi to bylo hlavně od té učitelky bavilo ji to s dětma dělat. A hlavně dneska by rodiče asi nedovolili tolik co tenkrát. Co kdyby, nebo co kdyby, atd. Tady to fungovalo dobře. Pamatuju se se školou jsme jezdili taky na plavání vcelku už od mala. Jezdil s náma učitel všechny děti ho měli rády. On s dětma uměl. Chodilo se pořát do přírody, ven a on vždycky řekl na začátku hodiny: dneska nebudu zkoušet! Hurá všichni měli hned dobrou náladu. A on že zahrajeme si hru. A dával otázky a na všchny temata. Tím prozkoušel celou třídu několikrát za tu dvouhodinu na kterou nás měl. Pak jsme ho měli jako třídního učitele. Jezdilo se každou chvíli s ním na čundr. Jeho manželka byla taky jak on užasná. Pořát se něco dělo. Uměl perfektně hrát na kytaru. Znal všchny možný trampský písničky. Dodnes si je od něj pamatuju. To že byl v tom směru užasnej dojde lidem až po letech. Ale v té škole nebyl nikdo kdo by ho neměl rád. Strašně chytrej poctivej a slušnej chlap.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Politika, neshody, atd. V

#12390 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tak to cyklisté dokázali!! a to budeme jezdit dál a dál.... https://zdopravy.cz/nejlevnejsi-benzin- ... .sznhp.box a pak si koupíme zlevněné auto https://www.autoforum.cz/predstaveni/zn ... .sznhp.box
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Zamčeno

Zpět na „Putyka“