Politika, neshody, atd. V

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Politika, neshody, atd. V

#8671 Nový příspěvek od fikejz »

Bohužel jsem tehdy taky hlasoval pro. Teď bych si za to (už kolik roků) nejraději uťal ruce. (Nepatrně mě omlouvá, že v té době běžela zcela jednostranná kampaň pro vstup a odpůrcům nebyl dán žádný prostor a ani web a informace na něm nebyly tak dostupný jak dnes. Navíc unie tehdy - před Lisabonem a dnes jsou dvě zcela odlišné věci.) Co se týče toho, že není žádné oni ale, že EU jsme my - tak na tomhle tvrzení není ani zbla pravdy. Nemáme ani nejmenší šanci prostřednictvím svých volených zástupců ovlivnit co EK v Bruseli upeče. Maximum toho co jde dělat je poněkud brzdit ukrajování salámu. To že není plyn, je vina Němců s jejich odstavováním uhelných elektráren a přechodem na plynové (plus odstavování JE), a potom našich čučkařů že pískali o Vrběticích podle západních notiček (naprosto bez řádných důkazů) a tak ani nehrozilo (i kdyby Babiš chtěl) uzavřít s Rusem separátní dohodu o dodávkách plynu na přímo, nebo přes Maďarsko. Fiala už teď nic takového nevyjedná (to by při lezení do Bruselský zadnice pány škrábalo).
Ohledně cen energií (a jejich množství - dostatku / nedostatku) ještě bude veselo. Bureš teď sníží daň z elektřiny na dva měsíce. A potom bude muset nová vláda v tom snížení pokračovat - znovu rozhodnout o snížení daně, nebo si poslechnout, že ještě ani nezačali a už se zdražuje :smich:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Politika, neshody, atd. V

#8672 Nový příspěvek od Čárls »

Podívejte se asi jste zapoměli BSE a rumem to začalo a seminkama a zelenou to skončí Já byl proti aj sem tak hlasoval Informací bylo dost ale lidi byli slepí a hluší Prostě furt musíme někomu lízt do zadku východ se zapadem se nikdo nepoučil prostě zapoměli na mnichov kdy nas zapad předhodil hitlerovi Prostě nic z toho co bylo nemuselo být Kdo tohle a tenhle argument nepochopí ať je radši ticho
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Politika, neshody, atd. V

#8673 Nový příspěvek od fikejz »

Že bych měl stejný přístup k informacím tehdy a dnes to rozhodně ne. Internet mám až někdy od roku 2008, dřív tady u nás nic takovýho nebylo dostupné. V televizi, rádiu i běžných novinách tehdy byla jen propaganda EU, fakt si nevzpomínám, na to, že by dostali nějaký prostor euroskeptici i když paměť bývá selektivní a můžete mě někdo dát nějaký příklad, třeba se rozpomenu (nepravděpodobné). Já měl tehdy pozitivní zkušenost s prací v Holandsku a hlavně se z EU stala Uhnije až s Lisabonskou smlouvou, ta mnohé velmi zhoršila.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Politika, neshody, atd. V

#8674 Nový příspěvek od hobr »

Také jsem hlasoval pro Unii. V práci (JZD) se o tom hodně mluvilo a hlavní argument byl, pokud nevstoupíme, hospodářsky to "neustojíme" - to byl názor vedení.
Dnes je zbytečné se o tom bavit co by bylo kdyby. Důsledek je takový jaký je a bude hůř (líp už bylo)... :321:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

fmodel
Příspěvky: 76
Registrován: pát srp 28, 2015 10:31 pm
Bydliště: Čáslav

Re: Politika, neshody, atd. V

#8675 Nový příspěvek od fmodel »

imaginaro píše: stř říj 20, 2021 7:39 pm Tehdy se EU prezentovala úplně jinak než jaká je dnes, my jsme neměli tolik informací a troufnu si tvrdit že to tehdy nebyla taková byrokratická pakáž, která vymýšlí poslední dobou samy idiotsky nařízení a omezení. Su zvědav s čím bude předsedat Fiala.
EU se kompletně změnila Lisabonskou smlouvou.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Politika, neshody, atd. V

#8676 Nový příspěvek od vitex »

Čárlsi,s Tvým příspěvkem ze dne 19.10.musím souhlasit.Dále se přiznávám,že jsem nikdy nevstoupil,takže jsem v 89.nemohl ani vystoupit.A byl jsem zásadně proti vstupu do E.U.Nechlubím se,ale jsem strašně nasrán.Howg.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Politika, neshody, atd. V

#8677 Nový příspěvek od fikejz »

Dávkování "veselí" pokračuje: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... oj=otvirak Takže nejen že nejsou a výhledově hned tak nebudou čipy do aut, ale nebude toho mnohem víc. Hořčík má (podle toho odkazovaného článku, který je sice premium, ale i ta přístupná část bohatě stačí) dojít v celé Evropě koncem listopadu. Bez něj nejde vyrobit žádné auto (no pár ještě možná jo, z dílů už hotových než dojdou i jejich zásoby) Ale nejen auta hořčík se používá ke zlepšování vlastností hliníku - tedy do jeho slitin, ale i slitiny hořčíku jsou široce používané. Takže tenhle výpadek postihne nejen automobilky, ale velice rozsáhlou část strojírenství a i stavebnictví ve kterém je hliník také hojně používán.
Myslím že tohle už rozhodně nelze považovat za fázi "problémů růstu", ale jednoznačně jde o fázi "růstu problémů".
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Politika, neshody, atd. V

#8678 Nový příspěvek od vitex »

Jedna paní povídala,že je čipů dostatek,ale Škodovka o ně nemá zájem.Navíc druhá paní povídala,že část managementu Škody hledá práci jinde.Tak nevím,co si o tom mám myslet. :-/

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Politika, neshody, atd. V

#8679 Nový příspěvek od fikejz »

O tý první paní jsem nic neslyšel, ale zato jsem slyšel, že hlavní výrobce čipů pro automotive Tchajwanský TSMC byl v době "covid krize" nucen se přeorientovat na výrobu čipů pro spotřební elektroniku, při tom zjistil, že na takových čipech lze vydělat více peněz a zároveň není nutné být otrokem automotive intime zásobování. Takže nadále se rozhodl na celé odvětví automotive dělat a to z vysoka, velmi z vysoka. Čip pro auto se prý obchoduje za pár kaček zatímco ten pro spotřební elektroniku minimálně desetikaček, přičemž výrobní náklady jsou podobné. Jinými slovy čipy pro auta nejsou a hned tak nebudou.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Politika, neshody, atd. V

#8680 Nový příspěvek od Fizz »

Zachytil jsem obdobné info.

Nu třeba je na čase cpat čipsy jen tam kde jsou třeba. Zda musí mit okno svojí řídící jednotku? Nejsou auta (a spousty jiných cajku) přetechnizovaný?

Neříkám montovat kličky. ....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Politika, neshody, atd. V

#8681 Nový příspěvek od *123 »

hlavní výrobce čipů pro automotive Tchajwanský TSMC byl v době "covid krize" nucen se přeorientovat na výrobu čipů pro spotřební elektroniku
Ono jim taky nic jiného nezbývalo, když na TSMC autočipy ušácká trumpetova vláda tehdy vyhlásila sankce ( lze lehce dohledat).
Za povšimnutí stojí i to, že jinde ve světě automobilky žádný problém s čipy nemají, pouze v uhnii, ušákově & this band ... A správně píšeš, že čipy hned tak nebudou, přeci ty sankce neodvolaj, no jak by to pak vypadalo?

fmodel
Příspěvky: 76
Registrován: pát srp 28, 2015 10:31 pm
Bydliště: Čáslav

Re: Politika, neshody, atd. V

#8682 Nový příspěvek od fmodel »

fikejz píše: stř říj 20, 2021 9:18 pm Hořčík má (podle toho odkazovaného článku, který je sice premium, ale i ta přístupná část bohatě stačí) dojít v celé Evropě koncem listopadu.
Tak jsem v hajzlu ,potřebuju ještě 250kg hořčíkovejch odlitků ,tak proto šéf slévárny tak všechno natahuje.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Politika, neshody, atd. V

#8683 Nový příspěvek od bourač »

Pozoruhodný to zrušení DPH na elektřinu, asi aby ČEZ měl co největší prostor pro zdražení - ale díky p. Schilerová. :srdce:
Jsem zvědavej jak ten idiot Stanjurů sníží deficit o 100miliard když mu bude chybět i dépéháčko za elektriku.

creative - přestaň žrát ty řízky (a jiný smažený věci) jedlý oleje vyrábí taky Babiš (Preol) tak ho nepodporuj :pohlavek:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Politika, neshody, atd. V

#8684 Nový příspěvek od Čárls »

Co se týká čipu pro auta jsou vyráběný technologii ze začátků 90 let To jest vyrobit je dokázala i bývalá tesla Nemaj nic společného s pprocesory a čipy do PC tam je uplně jiná technologie co vyrábí TSCM to jen na ujasněnou a fabriky z 90 let jsou zastaralé Jelikož vše dovezem tak je nyní to co je a škodovka stojí aj jiní
Sory ale mě to připadá ještě horší EL energie vyvážíme a mame ji drahou Prostě to soudruzi podělali a ne jinak Buď bude Fiala frajer a dokáže dovezt z USA stlačený zkapalněný plyn za hubičku nebo pujde vše do kopru Zemědělství Buď se začne fest obnovovat nebo holt budem máslo platit jak za komančů 10Kč a14 Kč hrubýho na hodinu ale musíte brát v uvahu že 1KW proudu stála 50haléřů a noční 25
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Politika, neshody, atd. V

#8685 Nový příspěvek od bourač »

technická - zkapalněný plyn, stejně jako jakákoliv kapalina je nestlačitelný...
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Zamčeno

Zpět na „Putyka“