Politika, neshody, atd. V

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Politika, neshody, atd. V

#12436 Nový příspěvek od jean »

Čárls, nenech cloumat svým majestátem. Počkáme na overenú správu. Isté je zatiaľ len to, že russke prasatá to tam držali. Ostáva dúfať, že neboli až tak strašne sprostí, aby ohrozili reaktory.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika, neshody, atd. V

#12437 Nový příspěvek od Atlan »

Aby ta overena sprava neprisla s detektorov radiacie na slovenskom uzemi......
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Politika, neshody, atd. V

#12438 Nový příspěvek od Joe66 »

Na viacerych serveroch sa da dohladat,ze rusaci maju pri elektrarni svoje pozicie-sklady municie ,protivzdusne baterie a bohvie co este . A ostrelovali ich ukrajinci a potom obvinili rusakov,ze to oni ostrelovali :smich: Urcite by boli rusaci somovrahovia aby sa sami na svojich poziciach ostrelovali :D To len blby ukrajinec vymysli a americke prasa to bude rozsirovat v mediach aby siril paniku . Keby rusaci chceli tak uz davno je elektraren vybombardovana :typek:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika, neshody, atd. V

#12439 Nový příspěvek od Atlan »

No hej to je velmi dobry napad, skladovat muliciu pri atomke. Idealne v areali :D
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Politika, neshody, atd. V

#12440 Nový příspěvek od Joe66 »

Ked si si nevsimol tak ukrajinci municiu skladuju bezne medzi civilnym obyvatelstvo v zastavanom uzemi v obytnych civilnych zonach :-/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika, neshody, atd. V

#12441 Nový příspěvek od Atlan »

No pokial to buchne a neutecieradioaktivita tak nech to maju aj v pivnici pod cinziakom, mne je to jedno.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Politika, neshody, atd. V

#12442 Nový příspěvek od chobotek »

Ne všichni jsou ochotni platit motory Bafang. Tuhle jsem před kvelbem potkal posvařovanou koloběžku, přední vidlice a krček z kola, na řidítkách potenciometr tesla, nad akumulátory z UPS chladičový profil tesla a na něm několikrát KD502, zadní kolo hnal řetězem ruský sériový elektromotor 24V. Slovy majitele: ty peníze jim za to nedám :D
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Politika, neshody, atd. V

#12443 Nový příspěvek od Čárls »

Joo zbastlit se nechá ledacos a není ani potřeba mikroprocesor starý poctivý tranzistory taky vyhovujou :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika, neshody, atd. V

#12444 Nový příspěvek od Atlan »

Akurat ucinnost.....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Politika, neshody, atd. V

#12445 Nový příspěvek od chobotek »

Přesně, tohle je reostat. Polovodičový :vysmech:
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Politika, neshody, atd. V

#12446 Nový příspěvek od ota »

Chobotku no počkej, u mě reostat je taková černá kysna plná oleje a na vrchu kolo. To jsem měl doma u fukaru s 22kW motorem. Strčil jsem hrušku do zdi a pomalu točil tím kolem na vrchu a motor se pěkně rozběhl. Když pak fukar prohnil od spoda na sračku rozebral jsem to železo. Motor zvlášť. A slil ten olej z té kysny do kanistru. Když byl sběr nebezpečného odpadu ten pán co tam byl u toho odpadu byl celej z toho bledej! Musel jsem olej dát s kanistrem do jedné plastové kysny a uzavřít. Pak do druhé kysny a zase uzavřít. A celé do takového kontejneru. A podepsat asi 3 papíry. Prej ten olej je strašně kontaminovanej. No a já nechtěl s ním čekat do zimy bejval bych ho nalil do pilin a stopil v kamnech. A on s tím dělal jak se svátostí.
No tak ta kysna to je u mě reostat. To je tedy reostat i domádo kolobrnda na elektrýku??
Jo a u nás se ,,kvelb" říká taky hospodě. To Jsi potkal kolobrndu před hospodou, nebo před kulnou s harampádím? To je u nás taky kvelb. Že táto kam ty hrábě? No dej je do kvelbu. 8) A synek může skočit s hráběma buďto do hospody, nebo do kulny. Jo a hospodskej kvelb je taky jinak u nás formanka v té hospodě. Většinou je to prostor kolem výčepu, kde je třeba jeden štangastovej stůl. Takže buďto kvelb, nebo formanka. :vysmech: Asi tak podle podmínek v té místnosti přímo. Čím horší ošklivější prostor, tím víc kvelb! :typek:

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Politika, neshody, atd. V

#12447 Nový příspěvek od chobotek »

Asi měl strach, že je v tom PCB. Jako reostat se označuje výkonový proměnný rezistor. Jestli je nebo není chlazený olejem už je jen konstrukční detail.
U té domadělné koloběžky jde o to (snad mi odpustíte zjednodušení), že ty tranzistory byly zapojené jako klasický zesilovač a tedy energie, která nedotekla až do motoru se na nich proměnila v teplo (zmařila se). Navíc tohle zapojení neumí rekuperovat.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Politika, neshody, atd. V

#12448 Nový příspěvek od Čárls »

Podle mne to fungovalo trochu jinak jako odpor přes který jde proud čím víc je tranzistor zavřený tím méně proudu teče do motoru a obráceně Podle toho má motor více nebo méně síly samozřejmě ztráty jsou Tranzistor vyvíjí i teplo jako každý odpor a řizený je potenciometrem ne reostatem Už si to tak moc nepamatuji je už to moc let co jsem se hrabal do slaboproudu Je to jako stabilizovaný zdroj buď nastavíš volty nebo proud jde jen o to jak to bylo doopravdy řešený Pokud volty tak čím menší napětí tím menší otáčky ale zas větší odběr proudu Prostě jedno je zavislé od druhého
No snad sem nenapsal zas tak velkou pitomost :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Politika, neshody, atd. V

#12449 Nový příspěvek od chobotek »

To je úplně jedno, čím je ten tranzistor řízený, furt se to chová jako reostat. Akorát točíš malým potenciometrem, místo abys posunoval mohutný jezdec reostatu. Ale z pohledu ztrát energie je to jedno a totéž.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Politika, neshody, atd. V

#12450 Nový příspěvek od mastnacek »

Co rikate na odstavenou Družbu? Nebo nemate cas kmentovat a shanite doma prazdny kanistry a sudy?

Zamčeno

Zpět na „Putyka“