Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#1 Nový příspěvek od Deane7 »

Ako jazdíte v jazdných pruhoch? Ako na kruhových objazdoch? Stále vidím veľa takých ktorí vôbec nevedia ako sa to správne robí. A potom sa objavia samozvaní školitelia.
http://www.topky.sk/cl/100370/1699325/V ... epochopite
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8509
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#2 Nový příspěvek od bourač »

3 zásady které zrychlí provoz:

To co by na venkově bylo povážováno za drzost a neslušnost - tedy "nacpat se" z vedlejší ulice do kolony je ve velkoměstech nezbytná nutnost, pokud mám odhad a vidím díru do které se vejdu tak jedu, 99,5% městských řidičů to chápe, očekává a používá a nikdo se nad tím nepozastavuje.
Zip: jedu až uplně na konec!! řidiči kteří se snaží zipovat stovky metrů předem do průběžného pruhu právě působí zmatek a snižují plynulost!! Uplně na konci zipu i agresoři v průběžném chápou že musí připojujícího se pustit!
Kruháče: Velmi důležité dávat blinkr při opouštění objezdu - okamžitě jak je to možné - čekají na to nejen stojící z vedlejší ale i řidiči v levém pruhu kteří budou chtít kruháč opustit - musí přes pravý pruh a potřebuje vědět zda jedeš dál nebo odbočuješ.

Lidi buďte ohleduplní a nezdržujte ostatní svojí neschopností.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#3 Nový příspěvek od Deane7 »

bourač píše: Lidi buďte ohleduplní a nezdržujte ostatní svojí neschopností.
Tá posledná Tvoja veta je to čo chcem aj ja povedať, veľmi výstižné!!!
K tomu kruháču ešte toľko, ak vchádzaš do neho tak posera dáva prednosť u nás už tomu ktorý vchádza z protismeru. Pritom by aj dve autá mohli bezpečne prejsť kým ten z protismeru sa dostane na úroveň kedy mu treba dať prednosť.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8509
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#4 Nový příspěvek od bourač »

Deane7 píše: Pritom by aj dve autá mohli bezpečne prejsť .
8) nemají odhad nebo nespěchají - dle mne neslušnost k ostatním. :-/

na kruhových objezdech je dobrá jedna věc: všichni účastníci tam jsou ve střehu a většinou dávají pozor. Takže se dá předvídat co udělají.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#5 Nový příspěvek od saano »

Aký som šofér? :)

Vodičský preukaz mám už takmer 14 rokov , a zatiaľ len jedna pokuta. Aj to za bezpečnostný pás a neuveríte od železničnej polície , ktorý to mali na kamere :smich: .
Ale na druhej strane nie som žiadna brzda castnej premávky , keď treba tak pridám , samozrejme snažím sa dodržiavať pravidlá obec max 60 , mimo 100 .

Najviac ma serie , keď ma niekto začne obiehať tam kde to nieje dovolené , dvjitá plná čiara , most a pod.... Vtedy do mňa vstúpi diabol a šlápnem na plyn , nech sa ten vedľa aj poserie.
Každý si musí uvedomiť , na čo má a na čo nie. Veď auto je tak isto zbraň.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#6 Nový příspěvek od Joe66 »

A to robis chybu lebo ohrozujes jeho aj seba alebo svoju posadku ! Cim som starsi tak asi aj dostavam viac rozumu a takych ludi radsej pustim-cize este pribrzdim aby ma rychlejsie predbehli a aby som ich uz nevidel pred sebou a aby ma neohrozovali. Horsie je to ak taky clovek Ta zacne obiehat v zakrute :vztek: A milujem obchodakov :D Sedim v terenaku stvorkolke v zime si idem na pohodu po zasnezenej ceste a zrazu ma v 60kilometrovej rychlosti zacne obiehat octavia a este zrychluje ,ze blazon za volantom a o par zatacok ho vidim v poli zapichnuteho :jazyk: . Alebo cez dedinu ma ide predbiehat a za dedinou na rovine ide 90 a ked ho idem obiehat tak zacne narocky zrychlovat :typek:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#7 Nový příspěvek od Britt »

Jezdím víc jak 30 let a díkybohu jsem neměl žádnou nehodu. Jezdím jak umím nejlépe, nebojím se tomu šlápnout na krk, když to jde ale nestydím se jet krokem, když je to o hubu. Už dávno nemám potřebu být první v cíli a když dorazím o pár minut později než ostatní, je mi to fuk.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#8 Nový příspěvek od Killer Koly »

saano: takze jsi uplne stejny pitomec jako ten vychovavac v tom videu. co je ti po tom, jestli te predjizdi tam kde nesmi? on si rozbije hubu a bude to jeho vina. pokud te jeho chovani ohrozuje, mas na podlaze takovy pedal, kteremu se rika brzda. staci ho seslapnout a zastavit. a co kdyz nekam opravdu chvata? veze treba nekoho do nemocnice a ty mu to timhle debilnim zpusobem jen komplikujes.
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#9 Nový příspěvek od Matúš »

Ak si mal zatiaľ len jednu pokutu, tak za toto by si rýchlo dostal druhú. Je pravda, že ten, čo predchádza v nepriehľadnom úseku tiež nie je v poriadku, u nás tu neďaleko na to v priebehu asi 2 týždňov 2 vodiči doplatili životom v jednom a tom istom úseku. Ale zas na druhej strane ty nemôžeš zvyšovať rýchlosť jazdy ani inak obmedzovať alebo ohrozovať toho, čo ťa predchádza. Ak sa on chce zabiť, tak ty sa nechci s ním.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#10 Nový příspěvek od jojof »

Ked som este jazdil na kamione,tak som mal pravidlo kto je vacsi ten ma prednost. :smich: Osobne auta sa mi vyhybali aj po obrubnikoch. Ani som sa im necudoval,ked sa vali proti vam taky kolos a vy vidite,ze sa vam neuhne a ani nezastavi. :vysmech:

pavel sk
Příspěvky: 12734
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#11 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja preto nejazdim :) . Ale nie. :smich: Snazim sa jazdit tak, aby som vzdy dosiel do ciela ja aj posadka auta bezpecne a cely. Rychlosti sa snazim dodrziavat. Povaha mojho auta (20rocne SUV) ma za 11rokov (co ho mam) a nakladiaky niejak naucili jazdit LANG-SAN. Vodicak nosim 21rokov bez prestavky. Snazim sa zrychlovat tak, aby som vedel aj zastavit. Moja priebezna rychlost na cestach je 80-90km/h. Niekedy sa mi smeju ze sa vleciem :) . Ale ked treba, tak sa mi vie noha prevalit na pedali :) Hlavne pospícham pomalu. Inak ku tym rychlostiam Saano: u nas v SR su dovolene MAX.rzychlosti: v obci 50km/h, mimo obce 90km/h, dialnica 130km/h. Zelam vsetkym stastne kilometre a vzdy stastny navrat domov :rally: :driver:

pavel sk
Příspěvky: 12734
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#12 Nový příspěvek od pavel sk »

jojof: horsie ked sa stretnete na ceste viacery a rovnako velky pripadne autobus plny ludi :)

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#13 Nový příspěvek od Shrek »

bourač píše:3 zásady které zrychlí provoz:.........................................................
:smich: :smich: :smich: mam velikej problem, ze kdyz par mesicu jezdim po Praze a pak u nas "na vesnici" neumim prepinat v hlave rezim Praha, rezim vesnice... Takze pro mistni "vesnicany" jezdim jako prase... Jenze, davat prednosti dyz je auto 50-100mdaleko, cekat az mne nekdo pusti z jednoho pruhu do druheho, tak par takovejech zastavi Prahu... Kupodivu do rezimu "prazak"se prepinam okamzite i kdyz jsem tam treba par mesicu nebyl :smich:
V Praze zacal fungovat zip i na kruhacich, z toho jsem celkem prekvapenej. Pokud se naplni prijezdove komunikace, treba na kruhaci v Uhrinevsi, normalne auta jedouci po kruhaci pousteji ty prijizdejici, vzhledem k male rychlosti to funguje i na ocni kontakt.
Samostatnou kapitolou je D1 a vyuzivani jizdnich pruhu. Nevim proc polovina idiotu jede v 100km/h v prostrednim, druha polovina okupuje levej, jede 110km/h a je plnej, kdyz pravej je skoro prazdnej, takze nepodjizdim, ale zaradim se do praveho, dam 130 a povazuji to za soubeznou jizdu. Kdyz dojedu kamion, vyjedu do prostredniho, predjedu a zase se zaradim, jak rika vyhlaska "do pruhu nejblize k pravemu kraji komunikace" casova uspora znacna. Ted jsem zrovinka najizdej po D1 cca 1-1,2tis km tydne... takze za ty tydny mam zase cerstve zkusenosti, oproti letum minulejm se nezmenilo vubec nic!!!!
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#14 Nový příspěvek od elbarto »

Zasadni rozdil pozoruju tyden & vikend a tyka se to mesta i dalnice a rozdil je naprosto zasadni. Zavazte mi oci, puste na silnici a reknu vam presne den v tydnu. V tydnu jezdi lidi co ridi kazdy den a jezdi normalne, casto rychle a bezpecne. Peklem je mesto, kde se vikendari motaji naprosto chaoticky. Asi nejvetsim bestsellerem je prujezd zatackou o vice pruzich kam najedou vlevo a vyjedou v pravo nebo jizda po dalnici v tempu kamionu, kde chaoticky donekonecna prejizdi do leveho a pri kazdem predjeti a je jim upne sumak, ze auto v levem co jede 200km je 10 metru za nimi. Za rok najedu cca 50-60 tisic a mam pocit, ze rychle jedouci auta jsou nejmensi nebezpeci nasich silnic. Tim samozrejme nemyslim vydlabane pubertaky a retardy co si na dalnici leci svoje koplexy.
Ted stavime na vsi v horach. Tesil jsem se na pohodove silnice bez hladovych mestaku. Rozcarovani je velke, buzerace uz je naprosto vsude a snad na te vsi co malych mestech jeste vetsi nez v Praze. Dokonce i federalove jsou pusuci. Spec v teto oblasti hazi navnadu zpusobem, ze se oktavka doslova nalepi na auto pred sebou, jedou 20cm za naraznikem, slusnemu ridici to neni prijemne, proto zrychli a v te chvili ho nameri. Kdyz to zamaznes budou tvrdit, zes je vybrzdil. Svet se davno zblaznil. Toz asi tak. Snad posledni zabava uz je ta motorka hlavne diky tomu, ze vpredu nema RZ.

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#15 Nový příspěvek od Jarda-k »

elbarto: mám podobnej nájezd jako ty a ten rozdíl týden vs. víkend pozoruju už spoustu let. Reakce spousty řidičů o víkendu se odhaduje jen těžko.
A s tím lepením na nárazník to na mě působí obráceně. Začnu polehoučku zpomalovat. Jinak jezdím celkem svižně, ale v obci se snažím rychlost dodržovat.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“