Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#421 Nový příspěvek od zelenac »

Ale ved hej....znacka na mieste kde ma zmysel je v poriadku.Ale urcite kazdy z vas pozna xy miest,kde su znacky ci radary umiestnene uplne debilne.
Oco,nepochopil som tvoje ''poskodzovanie firemneho majetku''....aky vypis z lokatora?To ta sef platil ako nemec,=4000e na mesiac,ked ti saskoval s rychlostou?Ja mam obmedzovac nastaveny na 98,na gps lokator serem a jazdim ako mi pasuje.Vyssiu rychlost potrebujem aby som rychlejsie predbehol blba vlecuceho sa po ceste,ktory nemoze uniest ze ho predbieham a snazi sa vytlacit plynovy pedal z kabiny.
A aby som nevypadal ako volaky cestny pirat,tak taham ku 3milionom km a za tie km som platil mozno 5 pokut(klopklop na celo ;-) )za prepalenie krizovatky na oranzovu a za prekrocenie rychlosti(v rajchu na bundeske,kde je pre nakladaky predpisana 60 :shock: ....to vymyslel uplny kokot)...tak si myslim,ze jazdim celkom predpisovo.Aj ked sa niekedy neda :red: .

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#422 Nový příspěvek od Britt »

Přesně tak, přesně podle vyhlášky se jezdit nedá. Já teda mám najetou jen 1/3 a možná něco navíc než ty, ale bodové konto mám bez poskvrny. Naposledy jsem cáloval, když jsem znouze nechal stát auto na zebře a měl jsem štěstí, že to řešil kolega, se kterým se ještě znám a tak jsem to měl jen za dvě kila. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15785
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#423 Nový příspěvek od oco13 »

Zelenač - do služobných aut velkej oknárskej firmy namontovali lokátory pre daňovákov. K ich výstupu mal samozrejme prístup aj majitel firmya ten tvrdo trestal prekročenie rýchlosti a nadspotrebu, vykrikoval nám že ho tým okrádame. A ak ti z tisícky zoberie 3x po sebe 150 - 200 eur, tak si rozmyslíš každé prekročenie rýchlosti.
Vadilo mu aj o tretej ráno 145 na dialnici.
Ešte pre Britta : posledné auto čo mám má náhodou aj tempomat - konec sveta - jazdím hlboko pod vyhláškou. Pri ceste z roboty čo je 50km nastavím na výjazde z firmy 50 a dedina nededina driemem až domov.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20837
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#424 Nový příspěvek od ota »

V bývalé firmě taky byly namontovaný nějaký GPS potvory. Každej kdo sedl do auta přsadil čip a pak mohl jet. Byl to stejnej co jsme měli na píchačky. Pak byl v mateřské firmě jeden člověk co každý den sledoval výpisy z počítače. A předkládal majiteli jakousi týdení sčotku. Tam byly všechny přestupky i s jménem toho kdo ho vytvořil. Jarda jistě zná u Nymburka je jakási stopka při nájezdu na hlavní silnici, obchvat. Tam nejvíc bylo přestupků zaměstnanců mateřské firmy. Příliš velký prudký rozjezd vozidla, překračování spotřeby, rychlosti. Majitel vždycky o měsíční schůzy všechny vyjebal. U nás ve firmě nejčastěji jezdili konstruktéři a montážníci. Vyjebal je i za to, že si udělal při jízdě z Ostravy sem dom tři přestávky a ne jen dvě. A ten kluk kterýho jebal mu řekl ,,a to jsem se měl pochcat v autě"? Rozdával pokuty jak na páse. Běžně 2000 Kč za přestupek. Ne že by ho dokumentovala policie. Ale měl ho z výpisu toho zařízení. To sledovalo rychlost, spotřebu, čas a nevím už co. Pak nikdo nechtěl jezdit na montáže. Zase řval proč nikdo nikam nechce jezdit! Naštěstí jsem se moc s těmahla autama nenajezdil. Pořát nám sice sliboval že to dá i do ještěrek, jeřábu. Ono měli jsme dokumentace ke všemu možnýmu i k tomu škopku plastovýmu sedátku co sedíš při drátování rozvaděče. I k paleťáku, rudlíku byla dokumentace která se musela každý den vypisovat. Takže podle dokumentace s paleťákem nikdo nejezdil. Bo se mělo zapsat každá manipulace. Naštěstí asi po 5 letech provozu těhle pičovin přišel nějaký auditor a že předložte mi dokumentaci z vašeho pracoviště. Donesl jsem mu komín šanonů. Ten vykulil oči a tohle všechno vyplňujete? Ano každý den a já všechny ty dokumenty musím podepisovat. Prolistoval a udělal malinkatou hromádku a to ostatní vyhoďte! :vysmech:

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#425 Nový příspěvek od creative »

Na základě GPS nelze pokutovat za rychlost. Na základě výpisu z TCHG nelze pokutovat za rychlost. A pokutovat za rychlost na základě silničního zákona je oprávněna pokutovat jen osoba uvedená v silničním zákoně. To ostatní jsou jen dohady.
Má osobní zkušenost z GPS v autobusové dopravě. Pro kontrolu o stížnostech na odjezdy dle JŘ. Dále se přepíná odbavovací zařízení na základě polohy vozidla.
Má osobní zkušenost od soukromníka při pořízení tohoto zařízení. Vozidla dle potřeby řidiče jsme zhasínali na velký rychlostní stupeň na brzdě, se zapnutým klíčem a přestávka nebyla zaznamenána.
Toto zařízení ve firmě nebylo ani rok, protože je totálně čitelné pro FÚ a ten nemůže vědět, jak je zaměstnanec dlouho v práci, kolik peněz má na pásce a kolik v ruce. Že jedeš ráno po tmě a po tmě se vracíš, v rozporu se zákoníkem práce. Papír snese vše, GPS nikoli.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#426 Nový příspěvek od zelenac »

Ntvl :shock: ...to u akych otrokarov ste makali?Taketo kravinky by mi sef mohol robit,ale vyplata by musela zacinat cislom 3 a za tou trojkou este dalsie 3 cisla!Ja mam o sebe privysoke mienenie,aby volaky picus robil zo mna chuja za par supov.
Akoze,sef raz mal take debilne obdobie,ze si mame urobit zivnosti...aby nam nemusel platit dovolenky.Reku kludne,ale kedze obycajny murar bez akejkolvek zodpovednosti berie 12-15e na hodinu,tak my chceme aspon 25,plus kazdy den budeme pisat 12-15 hodin roboty.Tak mrncal volaco o zakone(na slovaci!!! :smich: :smich: :smich: ),ze povolene je pisat len 8 hodin.Reku,ok,tak budeme robit(nie jazdit!) po 8 hodin denne ;-) ...a uz bolo po zivnosti.
Rychlost neriesim,spotrebu tiez nie....som plateny od vykonu a tak jedine co ma zaujima je urobit robotu co najrychlejsie.Bez robenia hovadin,samozrejme.
No a ked sa nahodou stane zazrak,ze ma vrchnost nenahana,tak tiez zas zbytocne nevytinam...ale trener si zo zaciatku trhal vlasy.Potom som ho poslal do prdele,nech tie dristy co ma tara sefovi a odvtedy mi uz dava pokoj :)

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#427 Nový příspěvek od creative »

Milion hodinek, milion korunek.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15785
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#428 Nový příspěvek od oco13 »

Zelenáč - vysokokvalifikovaný údržbár v automotive 10e na hod ako živnostník. To je dnes. Vtedy to akceptovali všetci čo jazdili a tak som bol ticho. Špecialita a to u viacerých firiem bola - že neplatíme vám cestu na pracovisko, lebo sa len veziete (u monterov).
Smutné ale niekde to funguje doteraz.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#429 Nový příspěvek od Veteranista! »

To není soecialita, mas ve smlouvě, ze jsi řidič?ne? Tak přece cesta se ti do sluzebky nepočítá :321:
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15785
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#430 Nový příspěvek od oco13 »

Ono bolo trocha inak - to nie je služobka - ráno prídeš na firmu pichneš si pichačku a nakladáš , potom ideš niekam na stavbu , montujú sa okná , klimatizácie sanita atď, vraciaš sa na firmu kde vykladáš pichneš si odchod. Žiadne diety, žiaden cesťák,len na konci mesiaca dostane účtovníčka príkaz strhnúť polovicu hodín čo má auto tej ktorej partie najazdené.
Ale to bolo už viac ako 10rokov dozadu. Neviem a už ani nechcem vedieť ako to funguje teraz. V automotive, ak dostatočne kvičíš tak ti firma zaplatí ešte aj prepravku, len aby si prišiel do práce.
Celé som to písal len kvoli tým radarom - ak by štát chcel tak dokáže prijať zákon a umravniť absolutne všetky firemné vozy okamžite, a súkromné tak do 1 roka. Nemáš lokátor? nejazdíš. Nesúhlasíš s ním? smola ekologia, mrtvi na cestách, kolony velmi lahko sa dá zdôvodniť potreba čohokolvek. Ešte vlani by na covid pasy nikto neveril a dnes už je to realita a bude ešte horšie.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#431 Nový příspěvek od zelenac »

Oco,nic v zlom,ale ty musis byt nocna mora vsetkych normalnych vodicov :-/ ...vliect sa 50km 50kou.... :-/ Prave koli takym ''soferom'' sa stava vela nehod.Niekomu proste vytecu nervy a zacne predbiehat aj tam kde by nemal....a buracka je razdva hotova.A ty sa este budes divit,ze kam sa ten debil tak nahanal.....sak ty mas predsa casu dost.
To normalne nechapem :-/ .
Stat by nemal vymyslat hovadiny s radarmi,ale mal by prestat mrhat nasimi peniazmi na kokotiny,a stavat cesty,Za tie prachy co sa vybrali na myte uz mala byt nad dialnicou postavena este jedna a rovno vykurovana v zime.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15785
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#432 Nový příspěvek od oco13 »

Celkom jednoduché idem z 50km 42 cez dediny, až tesne pred domom mám 7km úsek kde idem 90. Všetko ostatné sú medzi dedinami 100 - 200m úseky. Aj tam kde je povedzme kilometer je tam zase 6 ostrých zákrut . Tú trasu jazdím už 30 rokov a priemer 47 nedostaneš vyššie. Práve keď začnem rátať zrazené mačky, ježkov, zajace - tak by som na tú cestu dal ešte aj retardery.
Inak ja vyrážam z domu o 15min skôr - kdyby neco, ked som išiel do Jihlavy tak o 2 hodiny skôr.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#433 Nový příspěvek od zelenac »

Jaaaj....ale to si mal napisat hned :friends: !Ked povies,ze ides skoro 50km cez dediny znie to inak,ako ked len povies,ze sa 50km vlecies 50tkou a tych za tebou ide jebnut.To je taky paradox z nedavnej minulosti....-cez vikend nemohli jazdit kamiony,z ktorych vecsina pali 90,ale mohli jazdit avie(50-60) a sviatocni vodici,vlecuci sa max 60,-lebo drahe palivo a do toho vleti 150 nasraty neskuseny vodic v silnom osobaku....

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15785
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#434 Nový příspěvek od oco13 »

Z NR kamkolvek sa pohneš mimo dialnice tak máš dedinu na dedine.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#435 Nový příspěvek od bourač »

už jsem byl unavenej neustálým přemlouváním profiautomechaniků aby si vzali moje peníze za jejich služby.
K mechanickému vercajku jsem si pořídil trochu SW ve formě diagnostických nástrojů.
Ukazuje to nejen vadné součástky, ale taky v reálném čase (i za jízdy) nejrůznější hodnoty a probíhající procesy.
Umí to i česky, ale pokud chci u nějakého parametru opravdu hodně hluboko tak si musím rozšířit znalost Aj. :pc:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“