Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#466 Nový příspěvek od oco13 »

Ale jeho nezaujíma tvoj zdravotný stav- tomu on prd rozumie- on potrebuje bumažku o tom do ktorého šuflíka patríš. Navyše len vykonáva príkazy niekoho iného.
Pár dní dozadu u nás v práci- odmerajte si teplotu a dajte si respirátor - nedám nedám nedám - chlap dostal zákaz vstupu do objektu a firma ho chce žalovať za ohrozenie zdravia jej zamestnancov. A ak tú žalobu podajú tak si asi ich právnici budú istí úspechom. :typek:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#467 Nový příspěvek od DYK »

Ale já si teda nevšiml, že by policajt někoho zpovídal z jeho zdravotního stavu. To, co tam dělají chrání ty ostatní proti těm, co nedoržují co někdo nařídil. Jako občan si o různých nařízeních můžu myslet co chci, ale nesmím se divit, když po mě jejich dodržování bude někdo vyžadovat. Mě třeba taky vadí zákaz vjezdu do jedné ulice, nebo zákaz zastavení v ulici druhé. Přesto budu-li přistižen při porušení zákazu asi to neuřvu jako ve videu. Nevím jak na slovensku, ale prokázat svoji totožnost je občan POVINEN!!!
PS: tomu, že se mnou nesouhlasíš se přece ani jeden znás nemůžeme divit.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#468 Nový příspěvek od zelenac »

oco13 píše: pát lis 05, 2021 4:15 pm Dyku myslím že to bude mentalitou - rakušáci sú germáni a východ zase Slovania- my máme ovela bližšie k rusom ako k nemcom alebo amíkom - len si to nechceme pripustiť. :-/
Ja si to pripustam v pohode ;-),ba da sa povedat,ze som nato hrdy 8) .Rozdiel medzi nami a germanskymi narodmi je priepastny.Oni otrocky plnia prikazy verchusky a ani ich nenapadne premyslat o tom,ci su tie prikazy a nariadenia v sulade so svedomim a spravodlivostou.Preto ich zas lahko nazenu do dalsej vojny,ak nejaka zacne.
Inak ta kontrola kovidpasov je uplne mimo logiky :-/ .Keby bol vymysleny nejaky funkcny rychlotest ci je clovek v danej chvili nakazlivy a ten by aplikovali pri vstupe do nejakych prevadzok,tak by som veril,ze daco robia proti nakaze.Ale na zaklade volakeho glejtu verit,ze clovek nakazu neroznasa..... :-/ ....to uz nieje ani debilizmus.To je cisty alibizmus verchusky,aby sa zdalo,ze daco robi,plus to bohovo dviha jej sebavedomie a ukaja jej bezbrehu tuzbu ovladat inych.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#469 Nový příspěvek od oco13 »

Lenže ani očkovanie ani kontroly nemajú s nejakou pandemiou nič spoločné , je to len spôsob ako nás dostať do lajny, pod kontrolu.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#470 Nový příspěvek od zelenac »

Sak preto tomu vravim,ze ojeb :-/ .

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#471 Nový příspěvek od oco13 »

To nie je ojeb, to je výkon štátnej moci.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#472 Nový příspěvek od DanculSK »

Chlapci môžte sa o Tom baviť v téme na to určenej?!
Nie zajebavat ďalšiu tému?
:vztek:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#473 Nový příspěvek od bourač »

jezdím dieslovým fosilem a čmoudím, už rok. Diagnostiku sem si pořídil, k výrobci přes ISTu se připojil.
Nic :-/ co diagnostika to trochu jiná data. Nepravdivé závady.
Dnes přijel opravdový machr odborník, vyměnili jsme poslední součást palivového systému (vysokotlak čerpadlo), palivová soustava komplet nová včetně el.instalace. Stejně to blblo, tlaky v normě, všechny parametry v normě.
Borec vyndal vstřiky opět je připojil na trubky ale vyndané z motoru. Protočení starterem - a bylo jasno. Mikroskopická prasklina, podélná na špičce repas vstřiku od renomované firmy. Prostě jeden válec dostával forsáž.
Takže můj příspěvek k ekologii - budu méně čmoudit, možná vůbec. :ano:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#474 Nový příspěvek od ota »

Bourači tak to máš něco jako moje ještěrka. :vysmech: Tuhle jsem byl pro olejovej filtr k ní. Koukám a na regále v tom skladu stály všelijaký flaštičky. Povídám tomu chlápkovi na co ty flaštičky jsou? A on že to je přísada do motoru. Třeba když ti kouří motor, tak to nalaeješ do oleje a trochu se to zlepší. Je to takovej rosol a utěsní to netěsnosti motorů. Tady tuhle žlutou máme vyzkoušenou když traktor kouří netěsností kroužků, nalejeme to tam a je to lepší. No tak to bych mohl vyzkoušet u mojí ještěrky. Ona mi kouří do přepadu. A chlápek kolik ti to tak kouří do toho přepadu? No asi tak jako z vejfuku! :D Je to jak by měl motor dva výfuky. A chlápek zakoulel očima a no víš co tomu už nic nepomůže jako rosol ve flaštičce. No tak mi jednu flaštičku dejte a já to tam po výměně naleju. Třeba se to zlepší. A chlápek tak jo, ale nedávám tomu vůbec naději. :D Ale jinak ten 4 hrnkovej Deutz vzducháč chytá v mrazech na drk. No dal jsem mu nový trysky taky když jsem to opravoval. Nvím na kolik se štelujou, ale dal jsem jim 170 Atm. Mám malou výhodu. Na paletě ještě jeden ten samej motor v rezervě. 8)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#475 Nový příspěvek od bourač »

To je ten co máš u mě ten starter?
Kuwa teď mě napadá já jedu v pondělí do Vlašimi :shock: eště nevím jestli kolem tebe nebo přes Prágl po dálnici.
je to o 30km delší ale o 30minut rychlejší...
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#476 Nový příspěvek od zelenac »

Tieto ''zaracne'' pripravky na vytesnovanie voli v motore nemaju chybu :smich: .To akoze ten zazrak dokaze nahradit vydrety matros na valcoch a zodrate kruzky? :smich:
Zmysel ma len ta chemia,ktora rozpusta usadeniny a tym padom aj zapecene kruzky...hlavne u modernych motorov s kruzkami tenkymi ako v dakej motorovej pile.Tie sa lahko zapecu do drazok a potom netesnia.Ta chemia ich paradne uvolni.Ale olej treba hned vypustit a nahradit cerstvym.Ked by ho v motore nachal vychladnut,urobil by sa z neho taky gel,ten by nesiel nasat do cerpadla a motor by zadrel.Ale ako vravim....ta chemia nevytesnuje ziadne vole,len uvolnuje to,co je zapecene.Rovnako to dokaze odstranit aj napek na spickach trysiek.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#477 Nový příspěvek od ota »

Jo tak by měla ta kapalina fungovat, tak mi to povídal ten pán. Mělo by to pročistit motor a hlavně odsranit usazeniny třeba okolo kroužků. Povídal, že to nebude jako sklo čistý, to je nesmysl. Ale mohlo by to uvolnit připečené kroužky. Nikdo neví, jak a kde motor jezdil v jakých podmínkách. Proto to zkusím na ještěrce. Asi se ten motor nezhorší.
V návodu toho přípravku je popis. Ve stručnosti: ohřejte motor na provozní teplotu, vypusťte starý olej a nechte vykapat. Nalijte proplachový olej, nebo tekutinu a znovu ohřejte motor a poté vypusťte. Nalijte nový čistý olej a nalijte tekutinu. A jezděte.
Ta flaštička stála asi 75 Kč. Proto jsem ji koupil. Kdyby to bylo drahý prdím na to. Pán povídal, že jako proplach oni používají třeba M6Ad. Bo ty proplachové oleje, kapaliny jsou drahý jako čert. Tím proplachem se stejně neuvolní ten marast v motoru. A on povídal, že to není ani zapotřebí. Když to i s marastem běhalo 40 let a nevadilo to tak u mě to bude běhat taky. Oni mají servis a opravy zemědělskejch strojů, nákladních aut. Docela se to tam točí a vcelku jsou vyhlášený servis. Prej to používají i oni, proto to v regále měl. Tak uvidím. Za zkoušku nic nedám.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#478 Nový příspěvek od Britt »

Ta chemie má jednu velice nepříjemnou vlastnost. Pokud jí použijete do staršího motoru, tak vám začnou chcát veškeré simeringy a těsnění. Mě to stálo raketu.
Co je dobrá věc, to jsou aditiva do oleje. Mladej mi tam šoupnul nějakou flaštičku a fakt je to znát.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#479 Nový příspěvek od zelenac »

Ota,ja by som si teda do toho servisu nedal opravit nic.Naliat do motora novy olej a hned ho znehodnotit tym,ze donho nalejem rozpustadlo usad,ktorymi ten olej rovno zaspinim :shock: .M6ad ako preplach.... :shock: :smich: dobre :smich: !Zeby tam tiez rozhodovala cena?Nepokazi....ale ani nepomoze....je to obycajny motorovy olej s biednymi mazacimi schopnostami a pouziva sa len do starych motorov.Ale pri preplachovani s nim aspon nehrozi,ze odlupi velke ciastocky karbonu,ako by to mohla urobit nekvalitna chemia.
Funkcne pripravky na odkarbonovanie motora funguju tak,ze sa ten sajrajt vleje do motora ku staremu oleju,ta chemia neodlupuje ciastocky karbonu,ale ich pomaly rozpusta,takze nehrozi nasatie hrudky karbonu do cerpadla.Bezi to v motore 20 az 40 minut v zvysenych otackach.Potom sa motor odstavi a olej sa vyleje.Dobre je este pretocit parkrat startrom,aby vyhadzalo bordel aj z kluky a cerpadla.Potom sa naleje novy olej,nastartuje sa motor aby sa olej dostal kam patri a neostalo niekde trocha stareho oleja,ktory by po vychladnuti mohol nieco prilepit.Lebo po vychladnuti je ten olej ako med,ci tahava vazelina.Motor ta chemia vycisti uplne dokonale a najvecsi prinos to ma u modernych motorov u ktorych sa vinou podtacania rychlo zapekaju tenke a slabopruziace kruzky.Taky motor neprejde cez emisku a toto cistenie mu vrati povodne tlaky.Samozrejmostou je vycistenie kanalov a ventilov.Len to fakt nestoji 70 ceskych ;-) .Takto sa to robi v servise.Tiez som tomu dako neveril,ale ked som videl co to urobilo s motorom v mojom Are :) 8) .
Britte,dobra chemia nenici ziadne tesnenia...aj ked ta za 70 moze.Lenze funkcna chemia, napr.BG nema ziadne skodlive ucinky...akurat ukrutny smrad v priebehu cistenia.
Niektore aditiva do oleja su fakt dobre,ale musia byt od dobreho vyrobcu.

creative
Příspěvky: 2817
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#480 Nový příspěvek od creative »

Britt píše: sob lis 06, 2021 10:30 am Ta chemie má jednu velice nepříjemnou vlastnost. Pokud jí použijete do staršího motoru, tak vám začnou chcát veškeré simeringy a těsnění. Mě to stálo raketu.
Co je dobrá věc, to jsou aditiva do oleje. Mladej mi tam šoupnul nějakou flaštičku a fakt je to znát.
Kam to asi Ota lil ? Do oleje.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“