Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6168
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#1036 Nový příspěvek od fikejz »

Tyhle všechny "vymoženosti" jsou celkem přijatelné, ale jen do chvíle, než vám nějaký šmejd čórne identitu. Pak vám můžou začít chodit pokuty z míst na kterých jste vy, ani vaše auto nikdy fyzicky nebyli a podobné kratochvíle. S tím jak se rozmáhá vymahatelnost pokut z jednotlivých států napříč Uhnijí nestačí pouhé vytřídění do správné sekce odpadu. Navíc i dnes to funguje tak, že pokud byste dostali v Itálii pokutu, tak vás o ni a tučné penále zkasírují Italové při první příležitosti, kdy se jim dostanete do drápků.
No a jako ilustrace, že krádež identity není nic ze vzdálené budoucnosti - V Hradci bylo minulý týden na univerzitě hemžení protože nějaký blb nahlásil nejprve bombový útok a pak že bude střílení. Policajti na základě nějakých elektronických stop naběhli, vlýtli na jednoho, nic netušícího, studenta čímž mu způsobili pořádný šok. Naštěstí se celkem rychle ukázalo že ty stopy šikovný hacker upravil tak aby odvedl pozornost na nevinného!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4265
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#1037 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

ty silnice jsou po zimě samá díra.jedeš,najednou rána,že ti to málem vyrazí řidítka z ruky. https://www.novinky.cz/clanek/krimi-sen ... .seznam.cz
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#1038 Nový příspěvek od peyrak »

peyrak píše: čtv bře 07, 2024 9:40 am Když si dnes člověk dodělám C+E, dostane k tomu i T, nebo se to musí dělat zvlášť?
Tak si odpovím sám, ano, dnes se ke skupině C dává automaticky T

modráček
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#1039 Nový příspěvek od modráček »

Jo automaticky ? Tak to je dobré. To musí být nějaký nový zákon . 7 března jsem ti posílal co kde kdy můžeš řídit . Četl si to . Asi ne. Je tu bordel a píše si každý co chce a jak to chápe . A i my písem jak to chápeme . Takže někde píšou , ze když uděláš skupinu C , můžeš řídit i traktor , ale nemůžeš za nej zaprahnout vlek těžší 750 kg. Tak je to nanic . Pak si můžeš udělat CE ale tam už nic o traktoru nepíšou . Některé stroje můžeš řídit jenom s T a Skupina C ti není nic platná . Proč. by ti někdo nepotvrdil ze s C můžeš řídit traktor on neví ze chceš tahat návěs velký jak barák.

creative
Příspěvky: 2828
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#1040 Nový příspěvek od creative »

Ano, má to tak na malotraktor.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#1041 Nový příspěvek od bourač »

modráček píše: úte bře 19, 2024 8:41 am píše si každý co chce
mám T už velmi dlouho, dostal jsem ho automaticky k C (C+E) kdysi dávno.
Na té plastové kartičce mám oprávnění na vše kromě autobusů a letadel ;-)
ŘP mám aktualizovaný 2023
žádná rubrika T+E tam není a na webu Autodoc je uvedeno:
Poslední skupina je zároveň i nejpřehlednější a nejkratší. Řidičský průkaz T umožňuje řídit traktory a jinou samojízdnou zemědělskou techniku včetně přívěsů.

pokud zde někdo má rubriku T+E - sem s tím. :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Sadra17
Příspěvky: 6131
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#1042 Nový příspěvek od Sadra17 »

peyrak píše: úte bře 19, 2024 5:41 am
peyrak píše: čtv bře 07, 2024 9:40 am Když si dnes člověk dodělám C+E, dostane k tomu i T, nebo se to musí dělat zvlášť?
Tak si odpovím sám, ano, dnes se ke skupině C dává automaticky T
ano s omezením na 750kg přívěs to ti i zapíšou do řidičáku 8) 8) já dostal ještě plnotučný T :typek:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#1043 Nový příspěvek od bourač »

jako že u toho T je poznámka - přívěs pouze do 750kg?
To vymyslel génius. :shock:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

modráček
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#1044 Nový příspěvek od modráček »

Já jsem nikde nepsal , že je T+E. Rozumíš ? Pochopil jsem to tak , že při skupině C klidně můžeš řídit Traktor ale za nim si můžeš táhnout max vozík z naftou.Vic ne.Jenom co čtu . Muže to být geniální ale nevím pro koho. Abys mohl řídit traktor , což je někdy velice nebezpečná věc , tak musíš dělat kurz a jízdy . Tím netvrdím že to někomu nemohli napsat kdysi s tím Céčkem. Proto taky rypadlonakladač nemůžeš řídit s C ale musíš mít T. Reagoval jsem na toho kolegu jak si stěžoval , ze mu nikdo neodpověděl a tak si odpovídá sám . 7.3 jsem mu posílal co kdo muže řídit a kdy. Takže s C traktor 200 koni ale za nim vlek do 750 kg.

Míšánek
Příspěvky: 882
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#1045 Nový příspěvek od Míšánek »

Traktorbagr spadá pod skupinu C, jelikož se nejedná o traktor jako takový ale o samojízdný pracovní stroj (nebo tak nějak je ta kategorie) s hmotností nad 3,5t

modráček
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#1046 Nový příspěvek od modráček »

Ano. Traktorbagr je samojizdny pracovní stroj a proto musí obsluha mít skupinu T. I tu skupinu T kterou ti daji od roku 22 jako prezent k tomu C. Omezenou na přívěs o hmotnosti do 750 kg. Ne že s C můžeš řídit traktor , musíš tam mít i T .

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#1047 Nový příspěvek od chobotek »

U samojízdných pracovních strojů je přívěs irelevantní, nesmí nic tahat (tady by mě zajímalo, jak jsou schválené sklízecí mlátičky).
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

pavel sk
Příspěvky: 12838
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#1048 Nový příspěvek od pavel sk »

Neviem ako u vas v CZ, ale v SK co sa tyka toho traktorbagra ale aj celak na traktor, tak na ten musi clovek okrem skupiny T aj strojnicky na rypadla, nakladace. Pri cestnej kontrole najprv pytaju strojnicky a az potom vodicak na T-skupinu. Bez strojnickeho do toho nesmies sadnut a skupina T je nanic. Tam sa neda s toho vykrutit ze "ja som to len odkeroval, ja na tom nerobím" :tyty: Pred dvoma tyzdnami som si rozširoval strojnicky na nakladače (skolenie, testy). Kedysi u nas na nakladac ako napr. UN-053, teslekopicky manipulator, UNC musela byt C- skupina. Po novom to uz dali len na T- skupinu kvoli celnym nakladacom domontovanym na klasickych traktoroch. Pokial sa na ten nakladac daju nasadit paletizacne vydly (co niektore traktorbagre tiez maju vo vybave na prednej radlici), tak na tie treba osobitne papiere, lebo vtedy sa s nakladaca stava vysokozdvizny vozik. Ale je v tom taka kuriozita, ze ten doklad neplati na klasicky vysokozdvizny vozik. Na tom robit nesmiem :smich: Ak mas strojnicky na nakladac bez palet. vidiel a chytia ta na nom s vidlami, tak je to na pruser. U nas T- skupinu po novom davaju ku vodicaku skupiny B, ale len do 3,5t celkovej hmotnosti supravy. Takze len malotraktory, zahradne traktory a pod. Ku skupine C sa u nas dava skupina T na velky traktor za ktorym môze byt tahany prives, naves. Skupina T plati len na uzemi v SR. Pripadne sa robi samotna skupina T. Do kategorie T patria polnohospodaske, lesne traktory a ine zvlastne motorove vozidla za ktore môze byt pripojene pripojne vozidlo.
Naposledy upravil(a) pavel sk dne úte bře 19, 2024 6:00 pm, celkem upraveno 1 x.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#1049 Nový příspěvek od chobotek »

Po mě průkaz strojníka při přejezdu nikdy nechtěli. A protože jsem líný číst celé znění zákona o silničním provozu, zeptám se na to na školení :)
Ona ta skupina T je taková místní československá specialita, mezinárodně neuznávaná.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

pavel sk
Příspěvky: 12838
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#1050 Nový příspěvek od pavel sk »

U nas sa stalo viacerym co poznam ze policajt pri kontrole pytal okrem vodicaka aj ten strojnicky. Zalezi kedy na koho natrafiš. Už som sa stretol aj s tym ze s pandurmi na ceste boli aj s inšpektoratu prace. Ty za tebou mozu prist aj na pole do terenu.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“