Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#496 Nový příspěvek od zelenac »

Na to masicko bude vela zaujemcov a lucistnik bude asi o hlade ;-) .Ale take vrece fazoli ktore nemusis nahanat..... ;-)

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#497 Nový příspěvek od Cobrow »

Není nad skvělou rozcvičku před obědem. Lépe chutí ....
:) :friends:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#498 Nový příspěvek od bourač »

Aký som šofér? No hladový, v poledne potřebuju něco sežrat.
Naštěstí je firma která vaří, má provozovny v hodně městech, vaří celý den 8)
hotovky, žádnej fastfood.
roušky neřeší, s nějakým papírem nebo Qr kódem hosty neotravují.
Firmu uvádět nebudu, eště by je nějakej pomatenec naprášil tý krávě s mastným vlasem.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#499 Nový příspěvek od Atlan »

Od 10. januára 2022 Rusko zavádza trestnú zodpovednosť za pravidelné porušovanie pravidiel cestnej premávky (SDA). Príslušný dokument bol zverejnený na oficiálnom portáli právnych informácií.

Vodičom, ktorí opakovane vojdú do protismerného pruhu alebo prekročia rýchlosť o viac ako 60 km/h, teraz hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Tiež vodiči, ktorí sú zbavení oprávnenia viesť vozidlo a prichytení za volantom, môžu získať basu až na dva roky.

Unas sa kedy dockame?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#500 Nový příspěvek od creative »

To se musíš zeptat u vás, ne u nás , kdy se dočkáte.

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#501 Nový příspěvek od creative »

Teď jsem nabyl v tematu epidemie.
Dnes proběhlo školení řidičů. Víte, že nesmíte vozit osoby pod vlivem např. za sebou na motocyklu nebo předním sedadle vozidla, jestli hrozí riziko zásahu do řízení, např. neřízeným pohybem této osoby, apod. ?

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#502 Nový příspěvek od Cobrow »

No jasně. To platí, co pamatuji :)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#503 Nový příspěvek od bourač »

platí to i pro autobusáky?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 10555
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#504 Nový příspěvek od chobotek »

Jenom pro nečkované, ostatní musí dávat pozor.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#505 Nový příspěvek od creative »

Kdepak, to je novinka, jak objíždění cyklistů, nebo sbírání RZ od 1.1. 2022

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#506 Nový příspěvek od andre.marek »

Já se tím řídím od vždycky - spolujezdec na motorku jen za střízliva. 8)

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#507 Nový příspěvek od hobr »

Spolujezdec musí být střízlivý - někdo mi musí podržet a nastartovat motorku, když jsem "na šrot". :typek:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#508 Nový příspěvek od Dáva »

Asi tak :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#509 Nový příspěvek od ota »

Kluci já myslím, že už to můžu napsat. Ta příhoda se stala no dobře před 39 roky. Mohlo by to bejt promlčený.
Měli jsme sraz s bývalou třídou základky. Bylo to po roce co jsme vyšli ze školy. U spolužáka na zahradě. Oni bydleli u lesa v hájovně. Na zahradě velikosti běžného rybníka měli sezení, altán a k tomu příslušenství. Třeba jako výčep na pivo, lednici, sklenice, pulitry, atd. Parádní zázemí. Koupili jsme si rovnou hekťák piva, aby náhodou nebyla nouze. Hromadu buřtů a žrádla kolem. Sešlo se nás asi z 32 žáků kolem 15. Všichni pili, jedli jako by to bylo snad naposledy. Jedna spolužačka, bo byla nějak rozená dřív a proto šla až s námi do první třídy měla už papíry na pionýra. Přihasila si to na něm. Samozřejmě že ho tam nechá a půjdeme dom pěšky. V té době nebyl problém pěšky zdolávat větší vzdálenosti za kulturou. :smich: No jasně že vypila a když jsme usoudili asi ve 4 ráno, že to zabalíme ona se nabídla, že nás odvozí na tom pinckovi domů. Někteří nechtěli riskovat a vydali se pěšky. Ťi co měli víc nakoupeno a ty nohy moc nechtěli byli moc rádi že je odtahá dom. Tedy pincka vzala a on ne a ne jet. Roztláčelo nás ji asi 5. Když ji to chytlo, všichni jsme se tím odpálenim pincka zváleli jak strejcové. Hurá naložila toho nejvíc nalitýho a tradá s ním. Za chvíli přihasila spátky a prej uplně v pohodě, sedněte si dva, ať to odsejpá! Když mě vezla ještě s kolegou domů, raději jsem měl zavřený oči. Ptám se jí a ty jsi přeci taky pila pivo. No jasně, vždyť to byla 12 a tu já ráda. Ale protože řídím, dala jsem jich jen devět, abych pak mohla řídit. No potež koště, ale odvozila nás všechny. Vyváleli se asi jen 2x nic se nestalo. Bylo to tak 2 km. No přelítala to jako nic.
Kluci a ještě jedna, ta je taky už promlčená asi. Jednou nás ve 100 škúdce jelo ze zábavy 12. Ve předu seděli tři. Ten prostřední byl uplně namraky a padal řidiči kterej měl jen asi 10 piv do řízení. Jedeme si z jedné vesnice asi 12 km od baráku a tam jsou takové serpentýny. Ale lidi si to krátí rovně, třeba pěšky, na motorce. Ten blázen řidič to vzal těma skratkama. No každej jako houba nalitej a ty houpáky nedělali dobře. I ten co byl v kufru tak když jsme zastavili nadával. To byla škůdka co ta odjezdila! Bílá 100 naválečkovaná válečkem na malování pokojů. Mám na ní moc vzpomínek, zažili jsme s jejím majitelem mnoho akcí. Neodrovnala ji ani nehoda, když světla svítily skoro do sebe. Řidič jen ,,kurva kdo sem postavil ten strom, von nám drcnul do auta". Nikdy se nic nikomu nestalo. Ale dneska je to už jen vzpomínka. To co bylo tenkrát by už dneska nikdo nezažil. Třeba na zábavu jsme jeli autobusem. U nás prázdnej. Nastoupilo 50 lidí všichni na zábavu. Řidič nevěřil! Půlnočkou když jel spátky zajel rovnou k sokolovně. Kdo chtěl jel dom, kdo ne šel pěšky těch 7 km. V zimě to byl masakr.

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#510 Nový příspěvek od hobr »

Od patnácti jsem běžně jezdil na motorce - odhlášená ČZ 150 kývačka. Abych nebudil pozornost, tak jsem "vyrobil" číslo z krabice od bot, nasadil helmu (kokos) a už se jelo. S kamošem do vedlejší dědiny na pivo. Dali jsme asi 4 kusy a kamoš že by rád řídil zpátky. Cesta vedla lesem, příjemná šotolinka. V jednom místě pravoúhlá zatáčka. Nejeli jsme zas tak rychle, ale pokud by naprudko zatočil, tak bychom lehli. Tak jsem se vyklonil na druhou stranu. Ve výsledku jsme přeskočili rigol a skončili na řepném poli v hromadě chrástu. Stačil jsem jít do stupaček, takže žádná úhona, ale kamoš měl naražené koule o nádrž. Pamatuje na to dodnes...
Jindy zase cesta domů ze zábavy - jedna kočka přede mnou, druhá za mnou, kamoš až vzadu. Po cestě jsem ho ztratil. Druhý den jsem se dozvěděl, že další člověk, co jel na kole, tak ho vzal na štanglu. Ujeli asi padesát metrů a přední kolo "kleklo". Kamoš slušně poděkoval: "Díky za svezení, já už to dojdu." Ten cyklista hodil kolo na záda (naštvaný jak četník) a šel také...
Nadělalo se hovadin a nikdy se (skoro) nic nestalo. Zlatý roky! :ano:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Odpovědět

Zpět na „Putyka“